تغییر روند رنج در چارتیکال

هدفم از این نوشتار این است که یاد بگیرید با چارتیکال چطور وقتی با یک روند رنج روبرو هستید، بتوانید در جهت تغییر روند “صعودی/نزولی” معامله کنید. بدون اینکه منتظر شکسته شدن سقف یا کف رنج، یا اندیکاتورها باشید، تا بتوانید معامله‌ای با کمترین هزینه (استاپ لاس کوچک) و در عوض بیشترین سود باشید.

حتما ویدیو تغییر روند را در پایین همین صفحه ببینید تا از روی تصویر به درک کاملی از موضوع برسید.

ابتدا تعریف روند رنج را مرور می‌کنیم:

رنج نوعی از روند هست که به طور جدی در جهت صعود یا نزول نیست.
البته به این معنا نیست که الزاما به اندازه روندهای صعودی/نزولی نقدینگی کافی در آن جریان ندارد. بلکه معامله‌گران حاضر در این روند، نقدینگی خود را در یک محدوده با دامنه ثابت معامله می‌کنند، و سماجت یا هدفی برای محدوده‌ای فراتر ندارند.

در ویدیویی دیگر تشخیص خروج از رنج و تغییر روند را، از طریق بررسی شیب‌ها توضیح دادم و در اینجا از طریق بررسی گام و اصلاح توضیح می‌دهم.
خروج از رنج و تغییر روند از طریق گام و اصلاح، به این صورت است که باید ابتدا یک گام پرقدرت در جهتی (فرقی ندارد صعود یا نزول) شکل بگیرد. سپس بر خلاف آن یک اصلاح ضعیف؛ توجه کنید که برای خروج از روندهای صعودی یا نزولی حتما می‌بایست گام پر قدرت در جهت خلاف روند جاری باشد. ولی برای خروج از رنج فرقی ندارد که گام به چه جهت باشد.
فقط مهم است بدانیم که معامله‌گران موثر حاضر در بازار به این نتیجه رسیده‌اند که، دیگر اکنون اعدادی فراتر از محدوده رنج، ارزش واقعی قیمت هستند. و برای کسب سود از آن نقدینگی خود را در آن جهت هزینه می‌کنند.

اما چه چیز احتمال صحت این تشخیص را برای ما بالاتر می‌کند؟ معامله‌گران در دام افتاده.
پس باید منتظر آنها یعنی اصلاح ضعیف باشیم و به محض اینکه اتمام نقدینگی آنها از طریق بی‌وزنی مشخص شد، با استفاده از لبه ورود وارد معامله شویم.

تنها کاری که از اینجا به بعد باید انجام دهید فقط انجام استراتژی خروج از معامله است که به طور کامل در ویدیو توضیح داده ام.

سوالات خود را در پایین همین صفحه مطرح کنید.

پر سود و سربلند باشید

4 پاسخ

  1. این ویدیو وتوضیحات ارایه شده کامل وعالی ارایه شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *