رفع ممنوعیت سه ساله تبلیغات رمزارز توسط گوگل

چرا صحبت جک دورسی و ایلان ماسک بر سر بیت کوین، می تواند تاثیر زیادی بر بازار رمزارز داشته باشد
رفع ممنوعیت سه ساله تبلیغات رمزارز توسط گوگل

موتور جستجوی گوگل اخیراً اعلام کرده است که از 3 آگوست، ممنوعیت اعمال شده برای تبلیغ صرافی و کیف پول رمزارز را برمی دارند. به روزرسانی محصولات و خدمات مالی گوگل بعد از حدودً سه سال ممنوعیت تبلیغات رمزارزها، مشمول چند شرط خواهد بود.

“از 3 آگوست، تبلیغ کنندگانی که در ایالات متحده، صرافی رمزارز دارند یا کیف پول ارائه می دهند می توانند در صورت تأیید شرایط زیر و تأیید گوگل، آن محصولات و خدمات را تبلیغ کنند.”

از سوم آگوست، تبلیغ کنندگان رمزارز باید قبل از تأیید گوگل از شرایط زیر برخوردار باشند:

* به درستی در موارد ذیل ثبت نام کنند

الف) FinCEN به عنوان یک تجارت خدمات پولی و حداقل با یک ایالت به عنوان انتقال دهنده پول ؛ یا

(ب) یک نهاد بانکی فدرال یا ایالتی.

* پیروی از الزامات قانونی مربوطه، از جمله هرگونه الزامات قانونی محلی، چه در سطح ایالت و چه فدرال.

* اطمینان از انطباق تبلیغات و پیج های آنها با تمام سیاست های Google Ads

اطلاعیه ی گوگل بعنوان محبوب ترین موتور جستجوگر جهان، به ویژه در پی رکود اخیر در بازار، تاثیر چشمگیری در صنعت رمزارزها خواهد داشت.

با این حال، گوگل مشتاقانه در اعلامیه مطبوعاتی خود تکرار می کند که تعدادی از آگهی ها را همچنان از تبلیغات موتور جستجوی خود حذف می کند. تبلیغات پیشنهاد اولیه کوین، پروتکل های معاملاتی DeFi یا هرگونه آگهی که “در غیر این صورت خرید، فروش یا معامله رمزارزها یا محصولات مرتبط با آن را تبلیغ می کند” همچنان مجاز نخواهد بود. به طور مشابه، تبلیغاتی که صادرکنندگان رمزارز یا محصولات مرتبط را جمع یا مقایسه می کنند مجاز نیستند.

گوگل همچنین از کلیه آگهی دهندگان واجد شرایط برای انجام کلیه شرایط قانونی مربوطه خواسته است:

تمام مجوزهای قبلی مبادله رمزارز در 3 آگوست 2021 لغو شود. بعد از انتشار فرم درخواست در 8 ژوئیه 2021، تبلیغ کنندگان باید مجوز جدید رمز ارز و صرافی را از گوگل درخواست کنند.

سیاست جدید تبلیغات اکنون به این معنی است که صرافی هایی مانند Binance و Coinbase اکنون می توانند مخاطبان بیشتری را به خود جلب کنند و رقابت بین برخی از رقبای اصلی در دنیای رمزارز به احتمال زیاد شکل می گیرد.

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اطلاع رسانی ارائه شده است. این گزارش نباید به عنوان مشاوره حقوقی، مالیاتی، سرمایه گذاری، مالی یا سایر موارد ارائه یا در نظر گرفته شود.