سرویس های معاملاتی AMarkets

سرویس های معاملاتی AMarkets
بروکر Amarkets

همان‌طور که می‌دانید آمارکتس در زمینه بازار معاملاتی فارکس فعال بوده و خدمات بی‌شماری در این خصوص ارائه می‌دهد.
بدیهی است یک کمپانی فعال در زمینه فارکس در کنار امکان پرداخت و برداشت سریع، ثبت نام آسان، آموزش و… می‌بایست امکانات متنوعی در اختیار کاربران خود قرار دهد تا با کمک آن‌ها بتوانند معاملات خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.
امروز در این مقاله قصد داریم سرویس های معاملاتی AMarkets را به شما معرفی کنیم تا ضمن آشنایی با کارایی هرکدام، اطلاعات کاملی در خصوص امکانات آمارکتس کسب کنید.

نماد معاملاتی

برای تجربه یک معامله خوب و تسلط کافی بر بازار فارکس، بهتر است نمادهای معاملاتی را به خوبی بشناسیم، چرا که در نهایت سروکار هر معامله‌گر از مبتدی تا حرفه‌ای با نمادهای معاملاتی است و شناخت هرچه بیشتر در این خصوص رابطه‌ای مستقیم با موفقیت بیشتر در معاملات دارد.
نماد معاملاتی در واقع همان انواع دارایی‌ها و قراردادهایی است که در بازار فارکس قابل معامله هستند.
نمادهای معاملاتی شامل سهام‌ها و قراردادهای عمومی شده تا شاخص‌ها، ارزها و دیگر موارد می‌شوند.
برای اینکه بتوانید حداکثر استفاده را از سرویس های معاملاتی AMarkets ببرید، بهتر است با نماد معاملاتی آشنایی کافی داشته باشید در ادامه اشاره کوتاهی به آن‌ها خواهیم داشت.

جفت ارزهای فارکس

یکی از مهم‌ترین نمادهای معاملاتی جفت ارزها هستند. جفت ارز فارکس در واقع نرخ دو ارز است که ارزش یکی نسبت به دیگری را مشخص می‌کند.
اولین عنوان در نام جفت ارز فارکس اصطلاحا “ارز پایه” نامیده می‌شود و دومین عنوان را به اصلاح “ارز مظنه” می‌گویند.

جفت ارز ارزش یک ارز را با دیگری مقایسه می‌کند و نسبت ارز پایه به ارز مظنه را مشخص می‌کند. یا اگر بخواهیم ساده‌تر عنوان کنیم جفت ارزهای فارکس تعیین می‌کنند که چه تعداد از یک ارز با ارزش یک ارز دیگر برابر است.
ارزها معمولا با یک کد سه حرفی معرفی می‌شوند.
برای مثال ارز دلار با علامت انحصاری USD و ارز یورو با EUR مشخص می‌شود.
اگر جفت ارز EUR/USD را در نظر بگیریم و به عنوان مثال ارزش آن 1.1 باشد، مفهوم آن این است که ارزش ارز دلار برابر با 1.1 عدد از ارز یورو می‌باشد.

فلزات

یکی دیگر از نمادهای معاملاتی در بازار فارکس فلزات به شمار می‌آیند.
فلزات با ارزش مانند طلا، نقره، پلاتین و… در بازارهای معاملاتی به همان شیوه ارزها معامله می‌شوند.
ارزش فلزات در بازار فارکس معمولا بر اساس ارزهای دلار (USD) یورو (EUR) مشخص می‌شوند که در عنوان قبلی در مورد نحوه محاسبه آن‌ها توضیح دادیم.

کالاها

سومین عنوان از انواع نمادهای معاملاتی به کالاها اختصاص پیدا می‌کند. کالاهای با ارزش بعد از جفت ارزها و فلزات بیشترین استفاده را در معاملات فارکس دارند.
کالاها شامل محصولات ارزشمند مانند قهوه، کاکائو و همچنین منابع قابل استخراج مانند نفت و گاز می‌شوند که ارزش بالایی دارند.

شکر، پنبه، سویا، کاکائو و… در دسته محصولات کشاورزی، نفت و گاز در حوزه انرژی، فلزات با ارزش مانند طلا و نقره ،روی، نیکل و سرب در دسته شمش و فلزات قرار می‌گیرند.

شاخص ها

یکی از مهم‌ترین نمادهای معاملاتی AMarkets مربوط به شاخص ها می‌شود که نقش بزرگی در موفقیت معاملات ایفا می‌کند.
کار شاخص ها در واقع سنجش عملکرد قیمت گروهی از سهام‌ها در بورس است. برای مثال شاخص DAX عملکرد قیمت 40 مورد از بزرگترین کمپانی‌های سهام فرانکفورت را ردیابی می‌کند.
شاخص ها به شما کمک می‌کنند بتوانید با اطلاعات بخش بزرگی از بازار بورس و مجموعه‌ای از چند سهام تنها یک پوزیشن واحد باز کنید و معامله خود را انجام دهید.
بروکر آمارکتس 16 تا از بهترین شاخص های معاملاتی را به مشتریان خود ارائه میدهد.

رمزارز

ارزهای رمزپایه همواره برای معامله گران جذاب و مورد تقاضا بوده است.

رمزارزها که اصطلاحا کریپتو نامیده می‌شوند شامل تمام ارزهایی می‌شوند که به صورت مجازی و یا دیجیتال وجود داشته باشند.

به دلیل ناپایدار بودن ارزهای دیجیتال، بروکر آمارکتس کمیسیون خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده را تنها 0.1٪ در انواع حساب‌های معاملاتی در پلتفرم‌های MetaTrader 4 و MetaTrader 5 در نظر گرفته است.

در حال حاضر، شرایط معاملات ارزهای رمزپایه در AMarkets هم تراز با شرایط صرافی‌های پرطرفدار مربوطه است.

علاوه بر این، معاملات در AMarkets مطلوب‌تر و ایمن‌تر نیز انجام میگیرد. چرا که ما اسپردهای اندکی فراهم آورده و کارمزد واریز را به مشتریان خود بازمی‌گردانیم.

بروکر AMarkets برای تمام مشتریان خود دسترسی 24/7 به بازار ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است.

سهام

می‌توان آن را نوعی دارایی تلقی کرد، اوراق بهاداری است که مربوط به مالکیت بخشی از یک کمپانی می‌باشد. که به صورت عمومی به اشتراک گذاشته شده است. سهام به مالک خود حق دریافت بخشی از دارایی و سود یک کمپانی را می‌دهد که مالک آن بر اساس مقدار سهام خود می‌توان در هر زمان آن را دریافت نماید.

سهام‌ها در بستر بازارهای معاملاتی و به خصوص فارکس قابل خرید و فروش هستند. و کمپانی‌ها به منظور جذب سرمایه و جمع آوری پول برای انجام فعالیت‌های تجاری سهام خود را عمومی می‌کنند. از طرفی سهام دار نیز بابت مبلغی که بر اساس ارزش سهام پرداخت می‌کند مالک موقت بخشی از کمپانی بوده و در سود و زیان آن ذی نفع خواهد بود.

از سهام‌های محبوب و با ارزش بازار می‌توان به سهام اپل (AAPL)، تسلا (TSLA)، آمازون (AMZN) و مایکروسافت (MSFT) اشاره کرد که در بروکر AMarkets می توانید به معامله با آنها بپردازید.

لوریج افزایش یافته

شاید بتوان گفت که در بین سرویس‌ های معاملاتی، لوریج افزایش یافته یکی از کار‌آمدترین انواع آن است. و هر معامله‌گری که در قالب حرفه‌ای کار کرده باشد اهمیت لوریج‌ها را به طور حتم می‌داند.
لوریج افزایش یافته به معامله‌گر کمک می‌کند تا معاملات فارکس خود را با قدرت مالی بیشتری باز کند. و در نتیجه معاملات با کیفیت بالاتری انجام خواهند شد و به اصطلاح دست معامله‌گر برای انجام معاملاتی که نیاز به مبلغ بیشتری برای وارد شدن دارند، بازتر خواهد بود.
سرویس لوریج افزایش یافته در AMarkets یک ابزار مناسب برای مدیریت وقت است. که به معامله‌گر کمک می‌کند زمان خود را صرف محاسبات و اقدامات دستی نکند. در مقابل بخش قابل توجه‌ای از پروسه ورود به معامله را به صورت هوشمند و اتوماتیک انجام دهد.
آمارکتس لوریج خود را چندین برابر افزایش داده است.
شما می توانید در بازار فارکس و فلزات، در هر یک از حساب های AMarkets – استاندارد، Fixed و ECN – با حداکثر لوریج 1:3000 معامله کنید.

نمادهای بدون سوآپ و با رول اور

قبل از معرفی نمادهای بدون سوآپ و با رول اور اجازه دهید ابتدا کمی در مورد این دو عنوان توضیح دهیم.
سوآپ مخصوص نگه داشتن معاملات در طول شب است و سود و زیان مربوط به پایان هر 24 ساعت را به شما پرداخت یا از شما کسر می‌کند.

از طرفی رول اور برای تمدید تاریخ بسته شدن یک معامله به کارمی‌رود.
در ادامه به نمادهای بدون سو‌آپ و با رول اور موجود در AMarkets اشاره خواهیم کرد.

نماد WTI

نماد WTI یکی از نمادهای بدون سوآپ و دارای رول اور است که در بین معامله‌گران مورد استفاده قرار می‌گیرد.
یا نفت وست تگزاس جزوی از سه بنچمارک اصلی نفت می‌باشد و برای معاملات لانگ، شورت و معامله‌های با لوریج بالا استفاده می‌شود.

از آنجا که استاندارد و معیار استفاده از نفت به زمینی که از آن استخراج شده بستگی دارد. در نتیجه بنچمارک‌های مختلفی برای نفت خام در نظر گرفته شده است تا معامله‌گران بدانند بر کدام نوع از نفت خام معامله می‌کنند.

نماد Brent

نماد Brent نیز نوع دیگری از نفت خام است که در سه بنچمارک اصلی نیز قرار می‌گیرد.
نفت خام Brent بیشتر در قاره اروپا و همچنین OPEC مورد استفاده قرار می‌گیرد. و یک کارتل متشکل از کشورهایی است که  40 درصد از نفت جهان را تامین می‌کنند.

جالب است بدانید در میان انواع نفت خام بیشترین معاملات در فارکس بر روی نماد Brent انجام می‌شود.

اندیکاتور Cayman Sentiment

اندیکاتور Cayman Sentiment یک شاخص گرافیکی و دیجیتالی است که به معامله‌گران کمک می‌کند از وضعیت کلی بازار اطلاعات بهتری کسب کنند.
اگر بخواهیم نحوه عملکرد Cayman Sentiment را به طور ساده توضیح دهیم باید بگوییم که این اندیکاتور رابطه بین احساسات عمومی در بازار را با عملکرد و رفتار معامله‌گران مشخص می‌کند.
می‌توان گفت Cayman Sentiment یک شاخص ارزشمند است چرا که اطلاعات پشت پرده را به نمایش درمی‌آورد!

در AMarkets نیز می‌توانید از این اندیکاتور مهم برای ارتقای کیفیت معاملات خود استفاده کنید.

اندیکاتور Autochartist

بدیهی است که بازار فارکس مدام در حال حرکت است. اما اینکه کدام حرکات و نشانه‌ها اهمیت دارند و می‌توانند به ما برای ورود به معاملات مطمئن‌تر کمک کنند نکته بسیار مهمی است.
در همین جهت AMarkets یک راه حل فوق‌العاده به شما ارائه می‌دهد.
شاخص Autochartist با حذف نویزها، حرکات گمراه‌کننده و مواردی که تمرکز شما را از نشانه‌های مهم بازار دور می‌کند. به شما کمک خواهد کرد که بیشترین وقت و انرژی را بر روی نکات مهم بازار بگذارید. و در نهایت معاملات خود را با درصد موفقیت بالاتری انجام دهید.
شاخص Autochartist در پیدا کردن سطوح قیمتی که کاتالیزور حرکت بازار هستند استادانه عمل می‌کند.

تحلیل‌گر معاملات

سرویس تحلیل‌گر معاملات AMarkets یک دستیار هوشمند است که در پنل کاربری شما قابل دسترسی است.
این سرویس هوشمند بر اساس فعالیت شما و معاملاتی که انجام می‌دهید اطلاعاتی مفید را محاسبه و در اختیار شما قرار می‌دهد.
سرویس تحلیل‌گر معاملات، اطلاعاتی چون میزان سود، موجودی، لیکوییدی، حداکثر میزان DrawDown و حداکثر اهرم معاملاتی را به طور مداوم، هوشمند و به روز محاسبه می‌کند. و بر اساس عملکرد شما توصیه‌هایی حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

وجود تحلیل‌گر معاملات در پنل کاربری شما مانند این است که همواره یک معامله‌گر حرفه‌ای در کنار شماست تا با توصیه‌ها و نکات مهم به بهبود عملکرد شما در بازار معاملاتی کمک کند.

سرویس VPS آمارکتس

سرور VPS یکی دیگر از سرویس‌ های معاملاتی AMarkets است. که کمک می‌کند بدون افت سرعت و کیفیت از خدمات AMakets استفاده کرده و بدون نگرانی به معامله بپردازید.

این سرویس یک سرور مجازی با سیستم عامل و کانفیگ مختص به خود است. که با اتصال به آن می‌توانید در هر شرایطی به سایت AMarkets دسترسی پیدا کنید و با بهترین کیفیت در بازار فارکس فعالیت نمایید.

شما با وصل شدن به سرور VPS در واقع از یک سیستم مجازی از خارج ایران وارد سایت خواهید شد. و از افت سرعت و محدودیت‌های احتمالی از سمت ایران که ممکن است منجر به عدم موفقیت معاملات شما شود در امان خواهید ماند.

سخن پایانی

در بازارهای معاملاتی اگرچه دانش و تجربه یکی از مهم‌ترین خصیصه‌هایی است که به معامله‌گران در بالا بردن درصد موفقیت در معاملات خود کمک می‌کند. اما بر کسی پوشیده نیست که استفاده از ابزارها و سرویس‌های مختلف بازار فارکس تاثیر بسزایی در عملکرد معامله‌گران دارد. و علاوه بر صرفه جویی در وقت و انرژی می‌تواند به کاهش درصد خطا و بالا بردن تجربه نیز کمک کند. در این مقاله به معرفی مهم‌ترین سرویس های معاملاتی AMarkets پرداختیم و توضیح دادیم هر کدام در چه شرایطی به کمک شما خواهند آمد. امیدواریم با مطالعه این مقاله نهایت استفاده را از سرویس ها و ابزارهای معاملاتی ببرید.

برای کسب تجربه و داشتن معاملاتی موفق می توانید با مطالعه تحلیل‌های فاندامنتال و دیدن ویدئوهای آموزشی در بروکر آمارکتس به دانش معاملاتی خود بیفزایید.
با افتتاح حساب در بروکر آمارکتس از طریق ما، بهترین خدمات، تکنولوژی‌های جدید و بهترین شرایط معاملاتی در بازار فارکس را تجربه کنید:

  • واریز و برداشت فوری بدون کمیسیون
  • پشتیبانی 24 ساعته
  • تحلیل‌های معاملاتی روزانه
  • ارائه بونوس و طرح های تشویقی
  • اسپرد از 0.2 پیپ واجرای دستور معاملاتی در 0.03 ثانیه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *