زمان های بهتری در راه است

اقتصاد ایالات متحده در کل به طور مداوم همه را سورپرایز کرده، اما بخش تولید در حال رکود بوده. با این حال، اعتقاد رو به رشد به یک فرود نرم و پتانسیل کاهش قابل توجه نرخ بهره می تواند شور و نشاط جدیدی را در این بخش ایجاد کند. سیاست، تجارت، و گام ‌های نادرست در سیاست، همگی تهدیدهای بالقوه‌ای هستند که باید از آنها آگاه بود.

تقسیم بندی بخش تولید ایالات متحده

نکته: کالاهای بادوام مصرفی، کالاهایی هستند که عمر آنها بیش از 3 سال می باشد، مانند وسایل نقلیه و لوازم خانگی. کالاهای مصرفی غیر بادوام شامل مواد غذایی، محصولات انرژی (بنزین، روغن گرمایشی و غیره)، پوشاک و محصولات پاک کننده می باشد. تجهیزات تجاری شامل مواردی مانند وسایل نقلیه ترانزیت و تجهیزات صنعتی می باشد.

پس از همه گیری، یک بهبود مجدد در سال 2021 صورت گرفت

همه گیری کووید به شدت بخش تولید ایالات متحده را مختل کرد و تولید بین فوریه و آوریل 2020 تقریباً 20 درصد کاهش یافت زیرا اقتصاد در قرنطینه قرار گرفت. اختلالات طولانی زنجیره تامین ناشی از اقدامات مهار COVID-19 به علاوه ظرفیت محدود حمل و نقل در داخل و خارج از کشور به این معنی بود که تا نوامبر 2021 حجم تولید به طور کامل بهبود نیافته.

حجم خروجی بخش تولید ایالات متحده آمریکا

با این وجود، در یک محیط با تقاضای قوی مصرف ‌کننده برای کالاهای فیزیکی – ناشی از حمایت مالی از طریق پرداخت ‌های محرک و افزایش مزایای بیکاری، به علاوه شرایط تامین مالی ارزان – قدرت قیمت ‌گذاری به طور قابل توجهی برای تولیدکنندگان افزایش یافت و سودآوری بهبود پیدا کرد.

روزهای سخت تر از سال 2022

وضعیت در دو سال گذشته به ‌طور قابل‌ توجهی تغییر کرده است. داده ‌های رسمی نشان می ‌دهد که تولیدات از اوایل سال 2022 متوقف شده است. نظرسنجی تولیدی مؤسسه مدیریت عرضه (ISM) که به طور گسترده مورد بررسی قرار می گیرد، حتی ضعیف ‌تر است و نشان‌ دهنده رکود برای 16 ماه متوالی است.

تولیدات ایالات متحده در برابر شاخص تولید ISM

بازگشایی کامل اقتصاد باعث شد که مصرف کنندگان از صرف هزینه های زیاد برای کالاهای فیزیکی به صرف هزینه بیشتر برای اوقات فراغت، مسافرت و خرید «بر حسب تجربه» تغییر رویه بدهند. این منجر به تعادل مجدد مخارج مصرف ‌کننده به سمت روندهای پیش از همه ‌گیری شد که به موجب آن خدمات سهم بسیار بیشتری از هزینه ‌های کلی مصرف ‌کننده را به خود اختصاص دادند.

شرایط سخت تر تامین مالی بر تقاضا تاثیر می گذارد

اقتصاد ایالات متحده همچنین سریع ترین و تهاجمی ترین چرخه انقباض سیاست پولی را برای بیش از 40 سال تجربه کرده است، در حالی که سخت شدن سریع شرایط اعتباری در پی ورشکستگی بانک ها در سال گذشته، محدودیت دیگری را برای مشاغل و مشتریان آنها ایجاد کرده است.

هزینه های استقراض وام خودرو در حال حاضر در بالاترین حد در 23 سال گذشته است و هزینه های استقراض کارت اعتباری همچنین (از سال 1972). در عین حال، نرخ بالای وام مسکن، معاملات مسکن را کاهش داده است، بنابراین به پایین ترین سطح از اوایل دهه 1990 نزدیک شده است، زمانی که جمعیت ایالات متحده حدود 70 میلیون کمتر از امروز بود. این یک موضوع مهم است، زیرا معاملات مسکن به شدت با تقاضا برای کالاهای مصرفی بادوام مانند مبلمان، اثاثیه و لوازم خانگی مرتبط است. به هر حال، خرید یک خانه جدید معمولاً با خرید اقلام جدید همراه است، بنابراین این یک نیروی مخالف برای بخش تولید بوده است.

دسامبر 2023 شاهد گسترده ترین ضعف تولید از زمان بحران مالی بود

در دسامبر 2023، تنها 1 صنعت از 16 صنعت طبق طبقه بندیISM  رشد را گزارش کردند – یعنی فلزات اصلی. این گزارش می افزاید: «84 درصد تولید ناخالص داخلی تولید در دسامبر یافت». این گسترده ‌ترین ضعفی بود که از زمان بحران مالی جهانی مشاهده شد، زمانی که به مدت سه ماه هیچ صنعتی رشدی را گزارش نکرد – حتی در بدترین نقطه در همه‌ گیری در آوریل 2020، هنوز دو صنعت رشد را گزارش می ‌کردند.

سرمایه ‌گذاری تجاری نیز ناامید کننده بوده است و این عامل مهمی در کاهش تعداد سفارش ‌های رسمی کارخانه جات بوده است. نمودار زیر نشان می ‌دهد که سفارش‌ های حمل ‌و نقل (عمدتاً خودروها و هواپیماها) تنها حوزه‌ای هستند که شاهد پیشرفت ‌های قوی بوده‌اند، اگرچه به ضعف اخیر در اینجا نیز قابل توجه کنید. کالاهای غیر بادوام مانند مواد غذایی، منسوجات و مواد شیمیایی کاهش یافته اند. این اعداد بر حسب دلار هستند، بنابراین با توجه به نرخ تورم بالا، این نشان می ‌دهد که حجم سفارشات کاهش یافته است. به نوبه خود، این نشان می دهد که بخش تولید در ماه های آینده ضعیف خواهد ماند.

سفارشات تولید ایالات متحده یک میلیارد دلار است

2024 بهتر آغاز شد

با این حال، داستان تمام عزا و غم نیست. شاخص شاخص ژانویه ISM بخش تولید با افزایش سفارشات جدید خود به بالای سطح سربه سر 50، برای اولین بار از آگوست 2022، رسید.

این ممکن است به کاهش هزینه های استقراض در بازار در اواخر سال 2023، کاهش ترس از رکود و نشانه هایی مبنی بر تمایل فزاینده بانک ها برای وام دادن به این بخش مرتبط باشد. بازارهای مالی پیش ‌بینی می ‌کنند که فدرال رزرو در موقعیتی قرار خواهد گرفت که بعداً در سال 2024 نرخ بهره را کاهش دهد، که ممکن است به جای یک رکود دردناک، «فرود نرم» را برای اقتصاد تسهیل کند. در عین حال، شرکت ‌ها قوی عمل کرده اند و اعداد سود خوبی را ارائه می‌ کنند. نمودار زیر نشان می دهد که نظرسنجی افسر ارشد وام فدرال رزرو دارای کیفیت خوب برای نشان دادن تغییر سالانه در وام های بانکی برای وام های تجاری و صنعتی است. این نشان می دهد که با توجه به تمایل بیشتر بانک ها به وام دادن به این بخش با نرخ های بهره پایین تر، رشد وام به شرکت های آمریکایی احتمالاً در نیمه دوم سال مثبت خواهد شد.

تمایل بانک ها به وام دادن به این بخش در حال افزایش است

شرایط بهتر وام دهی می تواند سرمایه گذاری را به میزان قابل توجهی افزایش دهد

این یک موضوع با اهمیت است زیرا یکی از معدود زمینه های ناامیدی در داستان رشد ایالات متحده در 18 ماه گذشته، ضعف در مخارج سرمایه تجاری بوده است. نمودار زیر نشان می دهد که چه اتفاقی برای سطح واقعی سرمایه گذاری تجاری در تجهیزات افتاده است. به صورت اسمی، این مبلغ در سال 2023 به 1.38 تریلیون دلار رسید. با توجه به عملکرد ضعیف نسبت به روند و محاسبه تورم، این امکان وجود دارد که طی چند سال آینده بیش از 25 درصد افزایش یابد، که معادل 350 میلیارد دلار هزینه سرمایه گذاری اضافی در تجهیزات صنعتی، فناوری اطلاعات، حمل و نقل و سایر تجهیزات می باشد. شفافیت بیشتر در چشم انداز اقتصادی، کاهش هزینه های استقراض و افزایش تمایل بانک ها به وام دادن برای دستیابی به آن کمک کننده خواهد بود.

سرمایه گذاری تجهیزات تجاری یک نقطه ضعف واقعی برای اقتصاد بوده است

رشد تولید، 1.5 درصد در سال 2024 و 3 درصد در سال 2025 خواهد بود.

با توجه به شرایطی که با نرخ بهره پایین ‌تر و دلار کمی ضعیف ‌تر همزمان با افزایش اعتماد کسب ‌و کار و افزایش هزینه‌ های سرمایه‌ گذاری، پیش ‌بینی می‌ کنیم تولیدات در سال 2024 به میزان 1.5 درصد افزایش یابد، و در سال 2025 با افزایش 3 درصدی پیش پیش از اینکه به 2.5 در سال 2026 برسد.. با این وجود، خطراتی وجود دارد – خواه سیاسی، ژئوپلیتیکی یا مالی – که به این معنی است که عدم اطمینان در مورد این پیش ‌بینی‌ ها چه در جهت نزولی و چه در جهت صعودی بالاست.

پیش‌بینی‌های ING برای تولیدات ایالات متحده (درصد سالانه

نویسنده:صبا لطیفی

کانال تلگرام: https://t.me/fundamentallatifi

پیج اینستاگرام: Shadii_trading_fundamental

ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 0 تعداد کل دیدگاه ها: 11,663

    شما اولین دیدگاه را ثبت کنید!

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

0 | 11,663
+

ثبت اولین دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید