ضریب سود سازی


همانطور که می دانید کنترل کیفیت در هر تخصصی جزء بدنه اصلی آن بوده که همگی بارها با آن مواجه شده ایم. برای کنترل کیفیت معامله گری 4 ماشین حساب در آکادمی قرار داده شده اند که ضریب سود سازی یکی اینهاست. حتما ویدیو زیر را ببینید تا با اهمیت و نحوه استفاده از این ماشین حساب آشنا شوید.

توضیحات تکمیلی:

از آنجا که هدف هر معامله گر کسب سود است، باید در 3 زمان به ضریب سود سازی توجه کرده و نیز طبق راهکارهایی که در ادامه ارائه می شوند تلاشش همیشه بر این باشد تا بتواند آن را توسعه دهد.

  1. انتخاب روش معاملاتی
  2. شخصی سازی روش معاملاتی
  3. دوره های کنترل کیفیت معاملات

 فرمول:

فکر می کنم مروری بر نسبت سود به زیان (R:R) راهی خوب برای شرح ضریب سود سازی باشد.

همان طور که نسبت سود به زیان معاملات تاثیر مهمی بر سرنوشت معامله گر در بلند مدت دارد، و حتی یک معامله گر با تنها 40% معاملات برنده اگر نسبت سود به زیان 2 به 1 داشته باشد، موفق به کسب 20% سود می شود؛ ضریب سود سازی نیز به همین نحو بوده و هرچه عدد بزرگتری باشد نشان دهنده بازدهی بیشتر می باشد.

به مثال زیر توجه کنید.

ریسک در هر معامله = 1%

R:R = 1:2             %WIN = 40

سودها  40*2 = +80             ضررها  60*1 = -60

برآیند = 20%+

اما ضریب سود سازی برآیندی از نتایج کل معاملات، بدون در نظر گرفتن نسبت سود به زیان می باشد؛ زیرا این احتمال وجود دارد که هر ترکیبی از درصد موفقیت معاملات با نسبتهای متغییر سود به زیان در روش های مختلف معاملاتی و ویژگی های شخصیتی متفاوت در بین معامله گران در دوره های مختلف بازار با حرکات متفاوت وجود داشته باشند.

در نتیجه ضریب سود سازی بدون توجه به جزئیات تنها بر روی برایند نهایی اهمیت داده و هر چه عدد آن از 2 بزرگتر باشد نشان دهنده بازدهی بیشتر است و کمتر از این مقدار نیاز به توجه و رسیدگی دارد.

راهکارهایی برای بهبود و توسعه ضریب سود سازی :

  • معامله در موقعیت های با نسبت سود به زیان بالاتر از 1:1
  • معامله در موقعیت های با احتمال بالاتر.
  • اجازه گسترش هر چه بیشتر سود در معاملات از طریق مدیریت پویای معاملات.