بررسی نرخ و بازار مسکن چین

PBOC نرخ تسهیلات وام میان مدت یک ساله (MLF) را در ماه مارس 2.5 درصد نگه داشت. PBOC همچنان در سمت داویش باقی می ‌ماند، اما فشار کاهش ارزش بر RMB فضا را برای تسهیل پولی در چین قبل از شروع کاهش نرخ ‌ها توسط بانک‌ های مرکزی جهانی محدود می ‌کند. PBOC احتمالاً کاهش نرخ بهره خود را با دقت زمان ‌بندی می‌ کند تا از حرکت حمایتی گسترده ‌تر از سمت سیاست پولی در ماه‌ های آینده حمایت کند.

PBOC در ماه مارس نرخ را ثابت نگه داشت

بانک خلق چین (PBOC) نرخ تسهیلات وام میان مدت یک ساله (MLF) را مطابق با انتظارات، بدون تغییر در 2.5 درصد نگه داشت. معمولاً تصمیم MLF پیشرو برای تصمیم گیری نرخ اولیه وام (LPR) است. ماه گذشته یک استثنا بود زیرا شاهد کاهش نرخ 5 ساله بودیم در حالی که نرخ یک ساله بدون تغییر باقی ماند.

در این ماه، ما انتظار بازگشت به حالت عادی را داریم، جایی که MLF بدون تغییر، هیچ حرکتی را در LPR نیز نشان نخواهد داد.

نرخ های کلیدی چین

ثباتیوان چینممکن است سیاست پولی را در نیمه اول 2024محدود کند

پس از اینکه زبان سیاست پولی و یوان در طول دو جلسه تغییر نکرد، انتظار داریم قبل از شروع کاهش نرخ‌ها توسط بانک‌های مرکزی جهانی، فضای محدودی برای تسهیل سیاست PBOC وجود داشته باشد، در حالی که ثبات یوان همچنان یک هدف باقی می‌ماند.

در حالی که نرخ USDCNY در طول ماه گذشته عمدتاً در حدود 7.20 ثابت بوده است، این تا حد زیادی به دلیل PBOC است که در چند ماه اول سال 2024 با اعمال فعالیت های ضد چرخه ای شروع به مقابله با کاهش ارزش یوآن کرده است. مقابله PBOC در برابر کاهش ارزش یوان هنوز به سطوح اوج سال 2023 نزدیک نشده است، اما از ابتدای سال به تدریج افزایش یافته است.

از شروع سال، بانک مرکزی بسیار در برابر کاهش ارزش یوان مقابله کرده است.

PBOC در سمت داویش باقی می ماند

آخرین کاهش MLF یک ساله در آگوست 2023 بود، و در حالی که به نظر می رسد اتفاق نظر وجود دارد که در نهایت نرخ ها بیشتر کاهش می یابد، دیدگاه های بازار در مورد زمان این کاهش تقسیم شده است.

با فضایی محدود برای مانور در کوتاه مدت، انتظار داریم یک کاهش دیگر MLF و LPR در ماه های آینده برای حمایت از سیاست محرک انجام شود. با این حال، پس از اینکه رئیس  PBOC، Pan Gongsheng، به فضای بیشتری برای کاهش RRR در آینده اشاره کرد، ممکن است قبل از کاهش بعدی MLF و LPR شاهد کاهش RRR باشیم. داده های اعتباری منتشر شده در اواخر امروز نشان می دهد که اولین کاهش RRR چقدر در تحریک وام دهی موثر بوده است.

دیدگاه ما این است که کاهش نرخ بهره در حمایت از اقتصاد در مقایسه با کاهش بیشتر RRR موثرتر خواهد بود، و با توجه به اینکه احتمالاً در سال جاری شاهد راه چالش‌برانگیزتری برای دستیابی به هدف رشد تولید ناخالص داخلی 5 درصد در سال 2024 خواهیم بود، سیاست‌های پولی تسهیل می‌شوند.

کاهش قیمت املاک در اوایل سال 2024 ادامه یافت

اداره ملی آمار داده های فوریه را برای نمونه 70 شهر از قیمت مسکن در چین منتشر کرد که نشان دهنده کاهش مداوم قیمت مطابق با انتظارات بود. میانگین قیمت‌های بازار اولیه 0.36- درصد و میانگین قیمت‌های بازار ثانویه 0.62- درصد کاهش یافت. هر دو مشابه کاهش ماهانه در ژانویه بودند.

برای خانه‌های نوساز، 8 شهر شاهد افزایش قیمت، 3 شهر بدون تغییر قیمت و 59 شهر با کاهش قیمت بوده‌اند. بیشترین افزایش، یک تساوی سه طرفه با 0.4 درصد ماهانه بین شانگهای، تیانجین و ووکسی بود. شدیدترین کاهش در نانجینگ 1.1- درصد بود. بازار ثانویه ضعیف تر بود. 2 شهر شاهد افزایش ماهانه و 68 شهر شاهد کاهش رشد ماهانه بودند. بیشترین افزایش در Kunming بود که شاهد افزایش 0.4 درصدی ماهانه بود. شدیدترین کاهش در ووهان با 1.5 درصد کاهش ماهانه مشاهده شد.

میانگین قیمت مسکن در بازارهای اولیه و ثانویه

اکثر بازارهای ثانویه شهرها اکنون شاهد کاهش دو رقمی نسبت به اوج هستند

از اوج خود در سال 2021، قیمت های بازار اولیه 4.9-٪ و قیمت های بازار ثانویه 10.1- کاهش یافته است. هم بازارهای اولیه و هم بازارهای ثانویه شاهد سطوح ضعیف نقدینگی هستند، زیرا فروش ساختمان ها کند شده است زیرا خریداران محتاط شده اند. در نمونه 70 شهر NBS، قیمت‌های بازار ثانویه 46 شهر اکنون شاهد کاهش دو رقمی نسبت به اوج خود بوده‌اند و 3 شهر از آن 46 شهر شاهد کاهش بیش از 20 درصد بوده‌اند. بازار اولیه نسبتاً بهتر عمل کرده است، به طوری که 2 شهر هنوز در بالاترین سطح خود قرار دارند و تنها 11 شهر از 70 شهر شاهد کاهش دو رقمی نسبت به اوج خود هستند.

تفکیک سطح شهر بر اساس تغییرات قیمت از بیشترین

ثبات بازار ملک همچنان کلیدی است

با توجه به وزن سنگین املاک در سبد سرمایه گذاری خانوارها، برای چین برای بازگرداندن اعتماد، تثبیت بازار املاک از اهمیت بالایی برخوردار است. کاهش قیمت ملک، اثر منفی بر ثروت ایجاد می کند و به عنوان نیروی مخالفی برای مصرف عمل می کند. اقداماتی از جمله لغو محدودیت‌های خرید، لیست سفید پروژه‌های دارایی و کاهش نرخ اولیه وام 5 ساله در ماه فوریه برای کمک به کاهش نرخ‌های وام مسکن، گام‌هایی در مسیر درست هستند، اما ممکن است همچنان به سیاست‌های حمایتی بیشتری نیاز باشد. ایجاد یک سطح پایین برای قیمت مسکن می‌تواند به تثبیت احساسات کمک کند.

ما پیش‌بینی می‌کنیم که املاک و مستغلات عامل اصلی رشد در سال 2024 باقی بماند و این عقب‌نشینی احتمالاً در میان‌مدت ادامه خواهد داشت. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات احتمالاً در سال رشد منفی خواهد داشت و بخش املاک و صنایع متصل احتمالاً همچنان شاهد فشار برای ادغام خواهند بود.

نویسنده:صبا لطیفی

کانال تلگرام: https://t.me/fundamentallatifi

پیج اینستاگرام: Shadii_trading_fundamental

ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 0 تعداد کل دیدگاه ها: 11,663

    شما اولین دیدگاه را ثبت کنید!

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

0 | 11,663
+

ثبت اولین دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید