مدیریت حجم، مرز بین موفقیت و شکست در معامله‌گری؛

ویدیو این مقاله در پایین صفحه قرار دارد.

سه عامل اساسی برای موفقیت در معامله گری بازارهای بورس، فارکس و ارز دیجیتال وجود دارد که عدم یا کم توجهی به هر کدام از آنها شکست قطعی معامله‌گر در این شغل را به همراه دارد.

 1. 1 – استراتژی معاملاتی
 2. 2 – استراتژی مدیریت حجم معاملات
 3. 3 – روان‌شناسی و مدیریت هیجانات

در این مقاله سعی دارم دانش و تجربه 20 ساله خودم در مورد استراتژی‌های مدیریت حجم معاملات را به صورت کامل، ساده و کاربردی برایتان به اشتراک بگذارم که مطابق با دانش به روز بین المللی در این زمینه می‌باشد.

با مطالعه این مقاله به صورت کامل با انواع استراتژی‌های مدیریت حجم آگاه و از طریق ماشین‌حساب‌های هر کدام که توسط تیم برنامه نویس چارتیکال برایتان نوشته شده می‌توانید هر کدام را که برایتان مناسب است به سادگی و سریع استفاده کنید.

ماشین حساب‌ها در پایین هر استراتژی قرار گرفته‌اند.

ابتدا باید بدانیم ریشه ضرورت مدیریت حجم چیست.

حفظ بقا در بازارهای بورس، فارکس و ارز دیجیتال یکی از اصول بنیادی و حیاتی برای معامله‌گران این بازارها است زیرا به عنوان بازارهای مالی پر ریسک و پویا، تجارب هیجانی و عمیقی را برای معامله‌گران به همراه دارند. از این رو، حفظ بقا به عنوان یکی از اهمیت‌های اصلی برای دستیابی به موفقیت در این بازارها مطرح می‌شود.

در ادامه، به بررسی راه‌ ‌کارهای حفظ بقا در معامله‌گری می‌پردازیم.

 1. 1 – کاهش ریسک: بازارهای معاملاتی با تغییرات سریع و غیرمنتظره قیمت‌ها همراه هستند و با توجه به کارا بودنشان – طبق تعاریف اقتصاد رفتاری – عدم قطعیت تنها قطعیت بازار است و هر معامله می‌تواند همان معامله‌ای باشد که حدضررش فعال می‌شود.

در اینجا حفظ بقا از طریق کاهش و حذف معاملات با احتمال پایین‌تر انجام می‌شود. این به شما اجازه می‌دهد تا در بازار حضور داشته و از پتانسل‌های آن و خودتان بیشترین بهره را ببرید.

اما ابتدا بدانیم که تعریف صحیح ریسک در معامله‌گری چیست؛ بر خلاف تصور عموم معامله‌گران ریسک به معنای درصد / حجم پذیرش زیان مالی در صورت متضرر شدن معامله نمی‌باشد بلکه مقدار ریسک دقیقا درصد احتمال شکست هر معامله است.

در حقیقت مقدار زیان مالی در صورت متضرر شدن معامله، هزینه معامله است نه ریسک آن، که نحوه کاهش و بهینه کردن هزینه معاملات در استراتژی چارتیکال به صورت کامل آموزش داده شده.

پس تعریف صحیح ریسک در اصول معامله‌گری درصد احتمال شکست معامله است. هرچه احتمال شکست معامله بیشتر باشد ریسک آن بیشتر و هرچه احتمال شکستش کمتر باشد ریسک آن نیز کمتر است.

در نتیجه برای اینکه معاملات با ریسک کمتر داشته باشیم باید موقعیت‌های با احتمال بالاتر موفقیت را معامله کنیم که این به راحتی توسط سرنخ‌های چارتیکال اتفاق میافتد.

 1. 2 – مدیریت رفتار مخصوصا زمان اخبار: اخبار، آمار و رویدادهای اقتصادی می‌توانند تغییرات شدیدی در بازار فارکس ایجاد کنند. اعمال استراتژی مدیریت و خروج از معامله به شما کمک می‌کند تا از اثرات ناخواسته این اخبار کاسته و به موفقیت نزدیک‌تر شوید.

البته پیشنهاد من این است که یک ساعت قبل و بعد از انتشار اخبار و آمارهای اقتصادی معامله جدیدی انجام ندهید و معاملات باز را بر اساس استراتژی مدیریت معاملات ریسک فری کرده یا حدضرر را در محدوده سود قرار دهید.

برای یادگیری استراتژی مدیریت و خروج از معامله می‌توانید ویدیوها و یا کتاب آموزش چارتیکال را مطالعه کرده و برای کسب مهارت عملی در ورکشاپ‌ها و کوچینگ‌های ما شرکت کنید.

 1. 3 – حفاظت سرمایه: یکی دیگر از اصول اصلی حفظ بقا در بورس، فارکس و ارز دیجیتال حفاظت از سرمایه است. با استفاده از مدیریت حجم مناسب و اجتناب از معاملات خیلی بزرگ که می‌توانند سرمایه شما را به خطر بیاندازند، می‌توانید سرمایه خود را حفظ کرده و از حداکثر پتانسیل سرمایه خود برای رشد حساب استفاده کنید.

برای مدیریت حجم معاملات فرمول‌های متنوعی وجود دارند که متاسانه فرمول‌های ابتدایی و نا کارآمد توسط بیشتر معامله‌گران استفاده می‌شوند.

هدف این مقاله ارائه فرمول‌های متونع مدیریت حجم معاملات است که از ابتدایی‌ترین تا بهینه‌ترین را برایتان با ذکر نقاط ضعف و قوت هر یک به نحوی که بتوانید بهترین آن را متناسب با شرایط معامله‌گری خود انتخاب کرده و از طریق ماشین حساب‌هایی که در وبسایت چارتیکال قرار دارند به سادگی و سرعت استفاده کنید.

 1. 4 – مدیریت هیجانات و احساسات: حضور در کوچینگ‌های روان‌شناسی و استفاده از جلسات خصوصی روان‌درمانی چارتیکال به شما کمک می‌کند تا احساسات خود را تحت کنترل داشته باشید.

اندازه‌گیری و کنترل خویشتن در مواجهه با تغییرات قیمتی به شما امکان می‌دهد تا تصمیمات منطقی‌تری بگیرید و از تصمیمات نادرست که به دلیل تنش و اضطراب ایجاد می‌شوند جلوگیری کنید.

 1. 5 – کاهش هزینه معاملات: هزینه معامله برابر است با مبلغ حدفاصل لبه ورود تا حد ضرر اولیه. مثلا شما در قیمت 1000 معامله خرید انجام داده اید و حد ضرر را زمان ورود در قیمت 900 تنظیم کرده ‌اید، با فرض اینکه حجم معامله 1 لات باشد 1000 دلار هزینه معامله شما می‌باشد.

برای اینکه بتوانید هزینه معاملات را کاهش دهید باید لبه ورود معاملات را بهینه کنید، به این صورت که با اولین سرنخ‌های معتبر وارد معامله شوید نه اینکه تا شکست سطوح یا سیگنال الگوها، اندیکاتورها یا اسیلاتورها وارد شوید چون در این صورت فاصله لبه ورود تا حدضرر اولیه خیلی بیشتر می‌شود.

معامله‌گران زیادی هستند که تصور اشتباهشان این است که برای بهینه کردن لبه ورود باید پس از شناسایی موقعیت به تایم فریم‌های پایین‌تر بروند، این در حالیست که با این کار فقط ریسک معامله را بیشتر می‌کنند چون با یک نوسان طبیعی قیمت معامله از بازار بیرون میافتد.

استراتژی چارتیکال راهکارهای کاربردی و حرفه‌ای برای کاهش هزینه معاملات دارد که باید آنها را یاد بگیرید و در استفاده از آنها مهارت کافی کسب کنید که من برای شما ویدیوهای آموزش رایگان و ورکشاپ‌ها و کوچینگ‌های تخصصی را در دسترس قرار داده‌ام.

 1. 6 – استراتژی معاملاتی کارآمد: معامله با یک استراتژی معاملاتی دقیق و کارآمد از اهمیت بسیاری برخوردار است. این استراتژی باید قوانین و مقررات معینی داشته باشد که شما را در معاملات راهنمایی کند.

مشخصات استراتژی کارآمد داشتن سرنخ‌های دقیق و علمی است که بتواند لبه ورود، حدضرر اولیه و مدیریت خروج را با کمترین ریسک و هزینه در اختیارتان قرار دهد.

پیشنهاد من با تکیه بر تجارب 20 سال معامله‌گری، استراتژی چارتیکال است.

 1. 7 – آموزش و مهارت مداوم: جاهلانه‌ترین ادعا در معامله‌گری این است که گفته شود کامل یاد گرفته‌ام و همه چیز را می‌دانم و مهارتم برای کسب سود کافیست و دیگر چیزی نیست که یاد بگیرم و بهترین‌ها را بلد هستم.

فراموش نکنیم که تنها استاد معامله‌گری خود قیمت است و هرآنچه غیر از این ادعایی بیش نیست زیرا قیمت دائما به دلیل تغییر چرخه‌های بازار، رشد نقدینگی بازار، ارتقا سیاست‌های بازارسازی و ارتقا دانش اقتصاد رفتارش تغییر می‌کند و این از جنبه‌های مثبت بازارهای کارا می‌باشد زیرا معامله‌گران دائما در حال غربال و فرصت برای معامله‌گران حرفه‌ای باقی می‌ماند.

مزایای مدیریت حجم معاملات

مدیریت حجم یکی از اصول بنیادی و حیاتی در معاملات بورس، فارکس و ارز دیجیتال است که برای موفقیت در این بازارها بسیار اهمیت دارد. معامله‌گران حرفه‌ای می‌دانند که مدیریت حجم نه تنها می‌تواند خسارت‌ها را کاهش دهد، بلکه امکان کسب سود از تغییرات قیمتی را بهبود می‌بخشد و میزان سود را افزایش می‌دهد. در ادامه، به بیان اهمیت و ضرورت مدیریت حجم در معامله گری فارکس می‌پردازیم.

 1. 1 – حفاظت از سرمایه:

یکی از اصول اصلی مدیریت حجم در معاملات، حفاظت از سرمایه شماست. با استفاده از استراتژی‌های مدیریت حجم مناسب، می‌توانید خسارات ناخواسته را کاهش دهید و سرمایه خود را حفظ کنید. این بدان معناست که حتی در مواجهه با تغییرات غیرمنتظره قیمت در بازار، سرمایه شما زیاد تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

 1. 2 – آرامش و اطمینان روانی:

مدیریت حجم مناسب می‌تواند به حفظ آرامش روانی شما کمک کند. وقتی حجم معاملات بیش از حد بزرگ یا بیش از حد کوچک است، ممکن است بر احساسات شما تأثیری داشته باشند و تصمیمات اشتباهی بگیرید. این می‌تواند منجر به آور ترید و خسارت‌های بزرگ شود.

 1. 3- بهره‌برداری از فرصت‌ها:

مدیریت حجم مناسب به شما اجازه می‌دهد تا از معاملاتتان بیشتر سود کسب کنید. با داشتن سرمایه کافی و استفاده موثر از فرمول‌های مدیریت حجم متناسب با شرایط تان، می‌توانید به شکل بهتری از تغییرات قیمتی کسب سود کنید.

در کل، مدیریت حجم به عنوان یکی از اصول اساسی در معاملات، اهمیت بسیاری دارد. با توجه به این موضوع، معامله‌گران حرفه‌ای همیشه به دقت مدیریت حجم متناسب با شرایط جاری خود را استفاده می‌کنند تا هزینه‌ها را کاهش دهند و سود را افزایش دهند.

انواع مدل‌های مدیریت ریسک

 1. 1 – توازن ریسک

در این مدل، حجم هر معامله بر اساس ریسک نسبی آن نسبت به سایر معاملات تعیین می‌شود. این به این معناست که اگر یک معامله بیشتر ریسک دارد، حجم کمتری از سرمایه به آن اختصاص می‌یابد.

در تعریف ریسک برایتان گفتم که به معنای درصد احتمال شکست معامله می‌باشد، حال هرچه ریسک معامله بیشتر باشد برای اینکه هزینه متناسب‌تری اعمال گردد باید از حجم معامله کم شود. فرقی ندارد که حجم معامله با کدام فرمول به دست آمده است مهم این است که هر مقداری باشد باید از آن به تناسب ریسک معامله پیش رو کاسته شود.

مثال: فرض کنید معامله پیش رو 50 پیپ حد ضرر دارد و فرمول مدیریت حجم به شما 10 لات را پیشنهاد داده است، این معامله به دلیل سرنخ‌های ضعیفش ریسک بیشتری نسبت به دیگر معاملاتتان دارد، حال باید به اندازه همان ریسک از حجم معامله‌تان کم کرده و مثلا 7 لات معامله کنید.

اکنون در نظر بگیرید که سرنخ‌های معامله شما نسبت به دیگر معاملاتتان قوی‌تر است و در نتیجه ریسک آن کمتر است، اینجا باید بجای 10 لات 12 لات معامله کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که هزینه معاملاتتان باید 20% تا کال مارجین لول حسابتان فاصله داشته و درصد مارجین آزاد حسابتان کمتر از 1000% نشود.

 1. 2 – انطباقی

در این مدل، حجم معامله بر اساس عملکرد گذشته‌ی معامله‌گر تنظیم می‌شود. اگر معامله‌گر در معاملات گذشته موفق‌ بوده است، حجم معامله افزایش می‌یابد، و در صورت عدم موفقیت، حجم معامله کاهش می‌یابد.

 1. 3 – معیار چندگانه

در این مدل، چندین معیار مختلف مانند ریسک، بازده انتظاری، و شاخص‌های مالی دیگر مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا حجم معامله را تعیین کنند.

به دلیل ترکیب چند فرمول مدل‌های توازن ریسک و انطباقی فرمول‌های این مدل پیچیده هستند چون باید غیر از استفاده از فرومول‌های انطباقی، با ترکیب چندین فرمول توازن ریسک بر اساس برایند گذشته معامله‌گر ریسک معامله جاری را نیز به دست آورد و این در حالی است که فرمول نهایی هیچ ارتباطی با نمودار قیمتی ندارد و نمی‌تواند ریسک معامله پیش رو را اندازه گیری کند.

توجه داشته باشید که هر مدلی که انتخاب می‌کنید باید به نیازها، توانایی‌ها، و ترجیحات خودتان مناسب باشد. همچنین، مدیریت ریسک یک جزء لازم و غیرقابل اجتناب از هر استراتژی معاملاتی است.

انواع فرمول‌های مدیریت حجم

 1. 1 – درصد ثابت:

این فرمول در هیچ کدام از مدل‌های مدیریت ریسک قرار ندارد و ابتدایی‌ترین فرمول مدیریت حجم می‌باشد.

در ابتدای شکل‌گیری بازارهای معاملاتی درصد ثابت تنها راهکاری بود که معامله‌گران می‌توانستند برای مدیریت هزینه معاملات خود استفده کنند چون هنوز دانش مدیریت مالی در این عرصه پیشرفت چندانی نداشت.

مزیت این فرمول این است که اجازه نمی‌دهد ضرری بیش از تحمل مالی و روانی معامله‌گر او را تهدید کند اما ضعفش این است که معامله‌گر با هر میزان سرمایه، دانش و مهارت محدود به درصد ثابتی سود است و فرقی بین معامله‌گر تازه کار و حرفه‌ای وجود ندارد.

در نتیجه این فرمول برای معامله‌گران تازه کار مفید است تا چالش‌ها و ریسک‌های معامله‌گری و بازار آنها را در معرض زیان شدید قرار ندهد و فرصتی برای کسب مهارت و تجربه داشته باشند.

همچنین برای معامله‌گرانی توسط روان‌درمانگر یا مربی پیشنهاد می‌شود که بنابر دلایلی هم نباید از معامله در بازار واقعی فاصله بگیرند و هم باید از هیجانات در امان بوده یا در نقطه ضعف فنی خود مهارت کافی کسب کنند.

پس اگر تازه کار هستید باید از این فرمول استفاده کنید.

 

 1. 2 – درصد ثابت پله‌ای:

این فرمول مدیریت حجم نیز در هیچ کدام از مدل‌های مدیریت ریسک قرار ندارد و فقط نسخه پیشرفته‌تر درصد ثابت است.

در این فرمول مقداری از سرمایه معامله‌گر نادیده گرفته شده و درصد ثابت بر اساس سرمایه باقی مانده محاسبه می‌شود.

مثال: سرمایه معامله‌گر 50.000 دلار است و برای این فرمول 10.000 دلار آن نادیده گرفته می‌شود تا بر اساس درصد ثابت اگر معامله پیش رو شکست خورد، به نسبت کل سرمایه‌اش ضرر نکند بلکه به نسبت مقدار کمتری ضرر کند.

مزیت این فرمول این است که معامله‌گر فشار مالی و روانی کمتری نسبت به درصد ثابت در معاملات شکست خورده خود تحمل می‌کند و ضعفش این است که به همان اندازه نیز در سودهای خود کمتر از پتانسیل سرمایه‌اش بهره می‌برد.

غیر از تشخیص مربی یا روان‌درمانگر چه توجیهی دارد که معامله‌گر از همه پتانسیل سرمایه خود بهره نبرد؛ می‌توانست همان مقدار را در شغل دیگری سرمایه گذاری کند.

 

 1. 3 – لری ویلیامز:

این فرمول در دسته مدل مدیریت ریسک انطباقی قرار دارد و بر این اساس است که ضرر معامله شکست خورده هرگز بیشتر از ضرری که تا قبل از این ایجاد شده نمی‌شود.

مزیت این فرمول این است که معامله‌گر در حاشیه امنی از هیجانات و آسیب‌های روانی قرار می‌گیرد و ضعفش این است که فقط برای معامله‌گرانی مناسب است که با سرمایه زیادی در بازار معامله می‌کنند و به صورت دوره‌ای سودهای خود را از حساب برداشت می‌زنند.

چنانچه شما سرمایه کمی در حساب معاملاتی خود دارید و برنامه شما رشد حساب بر اساس سود معاملات می‌باشد هرگز نمی‌توانید با این فرمول حساب خود را رشد دهید.

 

 1. 4 – جان کلی:

این فرمول توسط John L. Kelly, Jr ارائه شد و به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا حجم معاملات خود را به نحوی مدیریت کنند که بر اساس احتمالات موفقیت و شکست هر معامله (ریسک هر معامله) بهینه‌ترین حجم را داشته باشند. با استفاده از این فرمول، معامله‌گران می‌توانند ریسک خود را به حداقل برسانند و در طولانی مدت بر اساس سود ترکیبی به رشد حساب بیشتری دست پیدا کنند.

این فرمول در دسته مدیریت توازن ریسک قرار دارد و حجم پیشنهادیش متناسب با ریسک نسبی معامله پیش رو بر اساس نتایج معاملات گذشته معامله‌گر است. یعنی از طریق بررسی بازدهی گذشته معامله‌گر ریسک نسبی معاملات را تخمین می‌زند، این یک مزیت عالی نسبت به فرمول‌های قبلی است زیرا توجهش بر ریسک نسبی معامله می‌باشد اما ضعفش این است که کیفیت بازدهی عملکرد خود معامله‌گر را نادیده می‌گیرد و به طور کامل از پتانسیل دانش، مهارت و ذهنی معامله‌گر استفاده نمی‌کند.

 

 1. 5 – جان کلی پیشرفته:

همان طور که گفته شد در فرمول ساده جان کلی توجه فقط بر روی مدیریت توازن ریسک است و توجهی بر بازدهی عملکرد معامله‌گر ندارد تا بتواند بهینه‌ترین حجم بر اساس پتانسیل‌های وی پیشنهاد دهد.

فرمول پیشرفته جان کلی در دسته مدیریت ریسک معیار چند گانه قرار دارد و ضمن در نظر گرفتن توازن ریسک، مدل انطباقی را نیز در نظر می‌گیرد؛ این باعث می‌شود حجم پیشنهادی ریسک معامله (تاثیر احتمال شکست) را مدیریت کند و هم زمان نیز از حداکثر پتانسیل معامله‌گر استفاده شود.

در نتیجه این فرمول بهینه‌ای برای معامله‌گران با سابقه هست. یادتان باشد که برای مدیریت ریسک‌های انطباقی و توازن ریسک حداقل 50 معامله نیاز است تا حجم پیشنهادی معتبرتر باشد.

 

 1. 6 – متناسب با بازدهی قبلی:

این مدل در دسته مدیریت ریسک انطباقی قرار دارد و همه توجهش بر روی بازدهی عملکرد گذشته معامله‌گر است، نمی‌توان گفت این یک ضعف است زیرا دست معامله‌گر را برای تخمین ریسک معامله باز میگذارد.

این فرمول برای معامله‌گری مناسب است که به جایگاهیی از مهارت رسیده‌ که دیگر نیازی به محاسبات پیچیده برای تخمین ریسک معامله ندارند و خودش می‌تواند با منطق تجربی و مهارتی خود تخمین دقیق‌تری داشته باشد.

 1.  

  1. 7 – جبل عاملی:

  این فرمول مانند جان کلی پیشرفته در دسته مدیریت ریسک معیار چندگانه قرار دارد یعنی هم توازن ریسک را در نظر می‌گیرد و هم انطباقی، ولی به دلیل پیچیده‌تر بودن فرمولش که از ترکیب 5 فرمول دیگر استفاده می‌کند ضریب اطمینان بیشتری در حجم پیشنهادی دارد.

  1.  

   1. 8 – تشویقی: 

   فرمول مدیریت حجم تشویقی هیچ درکی از انواع مدیریت ریسک ندارد و تنها بر اساس مقدار پیپ حدضرر و مقدار هزینه معامله که توسط تریدر تعیین می‌گردد حجم پیشنهاد می‌کند.

   این فرمول فقط برای معامله‌گران حرفه‌ای پیشنهاد می‌شود و استفاده آن توسط معامله‌گران مبتدی یا معمولی ضررهای سنگین مالی و روانی به همراه دارد.

   تریدرهایی می‌توانند از این فرمول استفاده کنند که ضریب سودسازی بزرگتر از 5 و امید ریاضی بیشتر از 3 در 100 معامله آخرشان حاصل شده باشد و حداکثر 2 معامله متوالی منفی داشته باشند.

   امیدوارم این مقاله درک عمیق و صحیحی از مدیریت حجم معاملات برایتان ایجاد کرده باشد. هر گونه سوال در این زمینه را می‌توانید از طریق کامنت‌های پایین همین صفحه مطرح کنید.

  2.  

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 1 تعداد کل دیدگاه ها: 11,663
 • محتشم 3 ماه پیش

  0

  درورد خسته نباشید به اقایی صغیر

  این که ویدیوی در از مقاله گذاشتید واقعا عالی

  خیلی سپاس گذارم


 • بیشتر
  1 / 1
  به صفحه:

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

1 | 11,663
+

ثبت دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

بهترین بروکر فارکس
تجربه ایمن با بروکر حرفه‌ای
دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید