رایج ترین استرس در معامله گری

از لحاظ عصب شناسی نوعی استرس وجود دارد به نام استرس بازدهی عملکرد. و این زمانی ایجاد می‌شود که نتیجه کار برای شخص بسیار مهم است. مثلا فرض کنید شخصی می‌خواهد در یک جمعی درباره موضوعی که بدان مسلط است و نسبت به آن آگاهی لازم را دارد (مثلا ارائه یک کنفرانس علمی در دانشگاه، در جمع دوستان و اساتید)، صحبت نماید. ولی شخص ممکن است در ارائه مطلب دچار مشکل شود و یا مطالبی را فراموش نماید.

این فرد با وجود تمرین زیاد، در آن زمان چون خود را در معرض دیدگان افراد زیاد و گاها در مقابل دوربین و میکروفون، قرار داده، دچار استرس بازدهی عملکرد گشته است. وقتی این اتفاق می افتد که ارتباط نرون های مغزی دچار اختلال می گردد (اصطلاحا نرون‌ها می سوزند)، آن نرون‌های که راه ارتباطی لوپ‌های مغزی را عهده دارند و این امر
سبب می‌گردد راه ارتباطی که بین بخش مرتبط با آموزش‌ها و تجارب و مهارت‌های شخص با لوپ میانی مغز که وظیفه پردازش اطلاعات و مشاهدات است که نهایتا منجر به تصمیمات شخص می‌گردد، دچار اختلال گردد. البته این اختلال با استراحت و تغذیه وخواب مناسب، قابل ترمیم است.

این استرس در معامله گری به چه صورت است؟

وقتی معامله گر دچار تنش ناشی از استرس بازدهی عملکرد می‌گردد و نتیجه معامله رضایت بخش نمی باشد، بعد از
مدتی می‌گوید: من می‌دانستم کار درست چه بود و به آن آگاهی داشتم، ولی نمیدانم چرا در زمان ترید، نتوانستم تصمیم درست را بگیرم؟مثلا به حدضرر خود پابند باشم)، و نسبت به این رفتار خود متعجب است. این موضوع از این اختلال نرونی نشات می گیرد. پس این خیلی مهم است که ما بدون ترس، استرس و دغدغه فلج کننده در بازارهای مالی فعالیت نماییم. مثلا اگر ما با پولی که از فروختن خانه و ماشین یا وام و قرض یا پول پیش خانه و
… وارد بازار های مالی شویم و این پول را درگیر ترید نماییم، استرس ناشی از ترس از دست دادن این پول، می‌تواند آن اختلال نرونی را سبب گردد و ما دچار استرس بازدهی عملکرد گردیم.

افرادی که با خردمندی در مورد دیگران اظهار نظر می‌کنند، بدین دلیل است که درگیر مسائل آن‌ها نیستند، در نتیجه می‌توانند خیلی بهتر از خود فرد، دررابطه با مسائل شخص، نظر و مشاوره دهند. وقتی که ما در مورد کار، زندگی و یا انتخاب های دیگران، فکر کردیم و نظر دادیم، معمولا خیلی بهتر از خود آنها بوده است. یکی از دلایل دخالت و
فضولی افراد در زندگی دیگران، به این موضوع بر می‌گردد که این حس که ما بهتر از خود فرد، می‌دانیم و نظرمان بهتر است، باعث ارضای روحی ما می‌گردد(مثلا این‌که چیزی که فرد خود نمی دید و نمیدانست ولی من فهمیدم و کمکش کردم تا درست عمل نماید). این موضوع در مورد خود ما هم صادق است یعنی دیگران بهتر از خود ما می‌توانند نظر دهند. این یک چرخه است، که زمانی که ما خارج از گود هستیم، بهتر می‌بینیم و نظر میدهیم. علت لزوم ناظر معاملاتی هم به این قضیه برمی‌گردد.

راه حل چیست؟

معامله گر هم باید در ترید کردن ترس داشته باشد، وگرنه برای دوری از ضرر، به دنبال یادگیری و آموزش نمی‌رود و یا حدضرر نمی‌گذارد، و یا معاملات منطقی انجام نمی‌دهد و یا با منطق ماشینی استراتژی خروجش را صورت نمی‌دهد؛ اما ترس باید به اندازه ای باشد که ما بتوانیم بقاء خود را در بازار حفظ نماییم. در مشاغل سنتی حفظ بقاء هرگز به اندازه و شکل بازار های مالی نیست وآنچنان حساس و تاثیر گذار نیست و تاثیر خودش را در بلند مدت می‌گذارد و ما زمان کافی برای مواجه با این مخاطرات داریم. ولی در ترید به این گونه نیست و آنی می‌توانیم وارد معامله شویم و در همان لحظه وارد سود یا ضرر گردیم. و همین موضوع سبب بالا رفتن آدرنالین و تپش قلب ما می‌گردد. و در موقع ضرر می‌ترسیم و سبب بالا رفتن فشار خون یا بالا و پایین شدن قند خونمان می‌گردد. پس ما باید در ترید ترس داشته باشیم، ولی نه به اندازه ای که سبب شود، دیگر معامله ننماییم و یا با حجم کمترازحد معمول، وارد معامله شویم و یا از ترس معامله را نبندیم.

مورد بعدی به هوش و زکاوت برمی‌گردد. البته تاثیر آن کمتر از موارد قبلی است. مثال ممکن است فرد خیلی باهوش باشد ، ولی از تجاربش استفاده نمی‌کند، یا تمرینات ذهنی که سبب بیشتر شدن ارتباطات نرونی و تقویت آن‌ها می‌گردد را انجام نداده، و یا به علت بالا بردن استرس عملکرد، نرون‌های مغزیش آسیب می‌بینند و نهایتا عملکردش پایین می آید .
پس برای اینکه خردمند تر شویم، بایداز تجربیات خود، بیشتر استفاده نماییم، باید بیشتر خود را بشناسیم. ترس در خردمندی تاثیر زیادی دارد یکی از دلایلی که دیگران بهتر می‌توانند در مورد ما نظر دهند، به این علت است که ترس از دست دادن چیزی را ندارند. ترس یکی از چیزهای مهم است که سبب بقای موجودات، منجمله ما شده است. چون
ترس ما را از خطر منظور هر آنچه که سبب مرگ یا هر آسیب دیگر می‌گردد دور می‌کند و باعث می‌شود در مواجه با آن به فکر چاره اندیشی باشیم.

حال برای موفقیت در این شغل باید ذهن خود را بیشتربشناسیم. مثلا در خصوص بیماری‌های جسمی ما می‌دانیم وپذیرفته ایم که باید نزد پزشک مربوطه برویم، اما سر مسائل مرتبط به ذهن و روانشناسی، پذیرش این موضوع که ما دچار ناهنجاری و مشکلی می‌باشیم، بسیار سخت است وحتی ممکن است بگوییم که مگر من دیوانه ام که نزد روانشناش بروم. بدین شکل فرد در حال فرار از این مشکل روانی می‌باشد و این فرار هم به خودی خود، یک مشکل دیگری است که عامل آن می‌تواند یک بیماری ذهنی یا ناهنجاری غددی باشد. مسئله اصلی مربوط به خودآگاهی می‌باشد و اینکه ما ذهنمان را دست کم می‌گیریم.

ما خیلی از کمبودها را در ادوار مختلف زندگی، داشته ایم، بازتاب این کمبودهای ذهنی در معامله گری خود را نشان می‌دهد، ولی ما متوجه این موضوع نیستیم، چون نمی‌بینیم و برایمان قابل لمس نیست و متاسفانه در فرهنگ ما رسیدگی به این‌گونه مشکلات، صورت نمی‌گیرد.

ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 0 تعداد کل دیدگاه ها: 11,663

    شما اولین دیدگاه را ثبت کنید!

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

0 | 11,663
+

ثبت اولین دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید