تئوری خلاف

به زبان ساده یعنی برای موفقیت در هر زمینه ای ، کارهایی بر خلاف عوام انجام دهیم . یعنی این‌که وقتی توده مردم پی به وجود چیزی بردند و یا از خبری مطلع شدند و تمایلاتشان به آن سمت تغییر کرد ، بدانیم که آن خبر دیگر کاربردی ندارد و خبری سوخته است و باید به دنبال موقعیتی بود و خلاف جهت این خبر و توده عوام حرکت کرد .

تئوری خلاف یک نظریه مرسوم و شناخته شده در علوم سیاسی و اجتماعی است .

اما سوال اصلی اینجاست که این نظریه در بازار مالی چه اهمیتی دارد ؟! همه ما بارها شنیده ایم که 90 درصد معامله گران بازندگان بازار های مالی هستند و این اکثریت همان کسانی هستند که ضرر می کنند. در واقع زمانی که ما رفتار توده معامله گران بازنده را مورد بررسی قرار می دهیم و بر خالف آن عمل می کنیم پس ما برای هم مسیری با معامله گران موفق رفتار معامله گران ناشی که همیشه ضرر می کنند را بررسی می کنیم و براسا تئوری خلاف دقیقا برعکس عوام عمل می کنیم.

با توجه به این‌که در بازار دو رفتار معاملاتی بیشتر نداریم، یعنی : خرید یا فروش از این طریق در بازار با معامله گران بزرگ هم جهت شده و همراه آن ها سود می کنیم .

توجه داشته باشید ، وقتی گفته می‌شود %95 در بازار ضرر می‌کنند ، منظور %95 آدمها نیست ، بلکه %95 معاملات می‌باشد . طبق این تعریف ممکن است در این %95 معاملات ، معامله گران حرفه ای هم باشد . چون آن‌ها هم با یکدیگر رقابت می‌کنند و بالاخره یکی برنده ویکی بازنده خواهد بود ، پس آنها نیز ضرر مین‌مایند .

پس طبق تئوری خلاف ، کاری که همه می‌کنند ، ما انجام ندهیم و نترسیم از اینکه کاری متفاوت انجام می‌دهیم . حال به چه شکل ؟ مثلا با بررسی اصول شکست سطوح می توانیم به این موضوع پی ببریم.

هر وقت بعد از یک قدرت در بازار ضعفی را شناسایی کردیم ، خلاف ضعف عمل کنیم . مثال اگر یک اکستنشن در بازار شکل گیرد و بعد از آن یک کارکشن ضعیف ، ما در جهت گام پرقدرت و خلاف اصلاح ضعیف می توانیم وارد بازار شویم ؛ و یا بر اساس بررسی زاویه گام‌ها ، ضعف را شناسایی و بر خلاف آن تصمیم معاملاتی بگیریم .

برای استفاده از تئوری خلاف در بازار، نیاز است که به نظریه شپارد Shepard نیز توجه داشته باشیم . نظریه شپارد می‌گوید : به دنیای حقیقی اطراف خود ، بطور واقعی نگاه کنیم .

اصل مهمی که در روش چارتیکال فوق العاده مهم است و حتی می توان از آن در زندگی شخصی و روز مره خود نیز استفاده کنید ، در ارتباط با واقعیت حقایق بازار است .

آن چیزی که شما می بینید ، همیشه الزاما خود واقعیت نیست ؛ آن واقعیتی که می بینید و فکر می کنید صحیح است ، خیلی راحت می تواند اشتباه باشد . آقای ریچارد تیلربرنده نوبل اقتصاد 2017می گوید : به جهان حقیقی اطراف خود
بطور واقعی بنگرید . خیلی ساده به تصویر زیر به دقت توجه کنید :

آیا فکر می کنید که این دو میز با هم از نظر ابعاد طول وعرض متفاوت هستند ؟ اگر این طور فکر می کنید سخت در اشتباه هستید . همین حالا خط کش بردارید و ابعاد طول و عرض این دومیز را با هم مقایسه کنید . در کمال تعجب می بینید که هر دوی آنها یکسان هستند . توهم میزهای شپارد باعث می‌شود تا یک جفت متوازی الاضالع یکسان
که نمایانگر بالای دو میز هستند؛ کاملا متفاوت به نظر برسند؛ زیرا چشم ما آن ها را طبق قوانین اشیای سه بعدی رمزگشایی می کند. یک میز، بلند و باریک به نظر می رسد و با ابعاد طولانی تر و میز دیگر تقریبا . ً مربع به نظر می رسد.

ما برای این‌که حرکت های بازار را درست و بطور واقعی شناسایی کنیم و بفهمیم که آیا این حرکتی که شکل گرفته بزرگ و در حد یک اکستنشن است یا نه ، نیاز است که مقایسه ای بین این حرکت ها داشته باشیم . مثال وقتی یک گام شکل می‌گیرد و بعد از آن یک کارکشن ضعیف ، از مشاهده ضعف ، نتیجه می‌گیریم که قدرت در جهت گام وجود دارد . ولی وقتی که این گام و اصلاح را در کنار حرکت بزرگ‌تر قبلی قرار دهیم و با آن مقایسه کنیم ، می بینیم که این حرکت در کل ، اصلاح این گام بزرگ‌تر می باشد و هنوز از حد اصلاح ایده آل بالای %50 گام ، اصلاح صورت نگرفته خارج نشده ؛ مثلا در تصویر زیر ، تنها با دیدن تصویر سمت راست شکل ،1 که در تایم 1 ساعته می باشد ، ما می‌توانستیم بر پایه
اینکه یک اکستنشن و کارکشن شکل گرفته ، وارد معامله فروش شویم ، در صورتی‌که اگر بطور حقیقی و درست به
واقعیت بازار نگاه می‌کردیم ؛ می‌دیدیم که این گام و اصلاح ، در کل ، اصلاح یک گام پرقدرت در تایم روزانه است . پس به صرف دیدن یک‌گام با کیفیت و اصلاح ضعیف ، ما نمی توانیم به آن اعتماد کنیم و وارد معامله شویم ، مگر آن‌که
مانند تصویر 2 ، این گام ، پایانی برای آخرین موومنت ، ایجاد کند و ما بر اساس اینکه ، احتمال این‌که قیمت تا اولین سطح کلیدی پیش رو حرکت نماید ، زیاد است ، وارد معامله فروش شویم .

در مثالی دیگر در خصوص کاربرد تئوری خلاف و نظریه شپارد ، به شکل 3 در تصویر زیر توجه کنید . زمانی یک حرکت بزرگ می‌باشد که در متن بازار، ما آن حرکت را با حرکت های قبلی مقایسه کنیم . در تصویر زیر یک رنج دیده می‌شود . یک حرکت صعودی شکل می‌گیرد و قیمت از رنج خارج می‌گردد .

ما با مقایسه این حرکت با حرکت‌های قبلی ، پی به بزرگی این حرکت می بریم . از اینجا به بعد بر اساس تئوری خلاف ، باید متوجه شویم که آیا قدرت در جهت این حرکت بزرگ صعود وجود دارد یا نه ؟ حال باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا اصلاحی که در خلاف جهت شکل می‌گیرد ، آیا ضعیف هست یا نه ؟اگر ضعیف بود ، می فهمیم که حرکت بزرگی نسبت به حرکتهای قبلیکه شکل گرفته ، توسط معامله گران موثر ساخته شده و قوی می‌باشد و ما می‌توان مجددا به آن اعتماد کنیم و خلاف ضعف و در جهت قدرت ، بعد از دیدن کندل تغییر جریان سفارشات با یک خلصی وارد معامله خرید شویم .

ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 0 تعداد کل دیدگاه ها: 11,663

    شما اولین دیدگاه را ثبت کنید!

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

0 | 11,663
+

ثبت اولین دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید