ترید یا معامله چیست و تریدر چه کسی است؟

ترید به معنی معامله برای کسب سود در بازار است. تریدها دارای انواع مختلفی هستند، که در بازار های مجازی و فیزیکی انجام می شوند. برای انجام تریدها در بازار های مجازی، روش های مختلفی از نظر زمانی وجود دارد. بازار معاملات با شرکت تریدر ها معنا پیدا می کند، زیرا گردانندگان اصلی هر معامله ای، معامله گران هستند.

مفهوم ترید یا معامله چیست و تریدر به چه کسی گفته می شود؟


ترید، یک کلمه انگلیسی با مفهوم اقتصادی، مترادف با کلمه معامله است. معامله همان خرید و فروش کالا، انواع ارز های دیجیتالی، خرید و فروش سهام، اوراق بهادار و غیره است. خرید و فروش کالا و ارز و سهام و غیره، در بازار ها به صورت مستقیم یا به وسیله واسطه مانند کارگزاری ها انجام می شود. مثلاً برای خرید و فروش سهام، افراد می توانند با مراجعه به سایت کارگزاری و یا مراجعه حضوری، ترید مورد نظر خود را انجام دهند. انجام این نوع معامله ها، در زمان های معین و یا شرایط خاص مانند کاهش شدید سود و یا کسب سود فراوان انجام می شود.

ترید یا معامله چیست و تریدر چه کسی است؟

تریدر به چه کسی گفته می شود؟


به شخصی که به عنوان عضوی از بازار جهت فروش و خرید متاع یا ارز دیجیتالی خود و یا به نمایندگی از یک شرکت فعالیت و مشارکت می کند تریدر یا (معامله گر) گفته می شود. یک تریدر اوضاع بازار مربوط به سهام خود و مال خود را از نظر اقتصادی بررسی کرده و سپس سرمایه گذاری را انجام می دهد.

مدت زمان معینی را، برای رسیدن به سود مورد نظر تعریف کرده. و برای رسیدن به نتیجه مطلوب خود تلاش می کند. تریدر ها از طبقات مختلف جامعه، از اشخاص حقیقی متوسط تا افراد و شرکت های سرمایه دار بزرگ، موسسه های مالی و جهانی می باشند. عموماً همه تریدر ها در یک موضوع متفق القول هستند. که برای زمان کوتاه سرمایه گذاری می کنند. و انتظار می رود که  طبق ارزیابی های موجود در بازار مانند در نظر گرفتن نوسانات و تغییر قیمت ها و تاثیر آنها به هدف خود برسند.

ترید ها از نظر زمانی به چند دسته تقسیم می شوند؟


تریدرها در بازارهای معاملاتی از نظر زمانی به چند دسته ترید، اسکالپر، زمان کوتاه، نوسانی و زمان طولانی دسته بندی می شوند. که در ادامه به بررسی هر دسته خواهیم پرداخت.

ترید اسکالپر

 معامله ای دارای زمان بسیار کوتاه مدت را ترید اسکالپر می گویند. اسکالپر یعنی حداقل زمان، برای معامله کردن که در حدود چند دقیقه می باشد. این نوع ترید دارای کمترین زمان ممکن برای انجام خرید و فروش و انواع معاملات است. سود این نوع معامله ها کم اما به سرعت به دست خواهد آمد. افراد زیادی هستند که علاقه مند به معاملات فوری و کسب سود سریع می باشند که در این نوع معامله ها فعالیت می کنند.

ترید در مدت زمان کوتاه

معامله در مدت زمان کوتاه همان خرید و فروش به صورت روزانه است که در بازه زمانی یک روزه صورت می گیرد. عمده ترین هدف یک تریدر در این نوع معامله، کسب سود افزوده بر دارایی در مدت زمان کوتاه است. به دلیل حجم بالا تریدرها، این نوع معاملات غالباً به شکل آنلاین برگزار می شود. معامله در زمان معین و محدود در بازار های مجازی انجام می شود. که بعد از اتمام زمان تعیین شده سایت بسته می شود. خرید و فروش در این روش معامله به دلیل سود دهی بالا دارای ریسک بیشتری هستند که تریدر های  موفق و باتجربه که تمام جوانب معامله را سنجیده می توانند به سود مورد نظر برسند.

ترید نوسانی

ترید نوسانی دارای زمان بیشتر از ترید های اسکالپر و زمان کوتاه بوده اما زمان معینی نداشته و زمان آنها مدام نوسان می کند. محدوده ی زمانی این نوع معامله تقریباً چند روز است. تریدهای نوسانی غالباً توسط تریدرها در شب  شب انجام می شود، زیرا در این زمان، آرامش و سکوت بیشتر بوده و ترید با صبر و حوصله و تمرکز کافی می تواند ریسک پذیری معامله را کاهش داده و سود بیشتری را به دست آورد. افرادی شب ها می خوابند، غافل از این نوع معاملات بوده و نمی توانند به موقع حضور یافته و خرید و فروش کالا را انجام دهند. زیرا بیشتر معاملات نوسانی در ساعات پایانی شب و توسط تریدرهای هوشیار صورت می گیرد. احتمال ضرر و زیان در این نوع معامله برای تریدرهای فعال کمتر خواهد بود.

ترید در مدت زمان طولانی

در این نوع ترید، تریدرهای فعال، با برنامه ریزی هدفمند برای زمانی طولانی، جهت کسب سود بیشتر حضور دارند. منظور از مدت زمان طولانی در این روش، سال و ماه است. تریدرهای این نوع معامله باید دارای صبر و شکیبایی بیشتر بوده و در لابه لای این معاملات، خود را درگیر معاملات روزانه نکنند. در این روش معامله گر سرمایه خود را بین شرکت هایی که از نظر رشد اقتصادی، روند صعودی و با ثبات دارند تقسیم کنند.

بنابراین تریدر ها با سرمایه گذاری در این شرکت ها می توانند به سود بیشتری کسب دست یابند. اگرچه بسیاری از تریدر ها ترغیب به سرمایه گذاری در عرضه های اولیه در شرکت های جدید می شوند. سرمایه گذاری در این نوع شرکت ها گزینه های مناسبی برای کسب سود بیشتر در بلند مدت بوده اما به دلیل عدم شناخت و بی ثباتی بازار در بعضی مواقع، انجام این نوع معامله ها دارای ریسک بالایی خواهند بود. افرادی که نیازمند برداشت سود مداوم، سرمایه خود هستند بهترین گزینه معامله در شرکت های سود دهنده که به تریدر های خود در زمان های معین به صورت منظم و صعودی پرداخت می کنند است. این نوع شرکت ها، تریدرهای متنوع در طبقات اقتصادی مختلف را جهت سرمایه گذار در زمان های گوناگون تحت پوشش قرار می دهند.

معرفی و بررسی انواع بازار های جهانی


 معامله، بخش حیاتی زندگی بشر است که انسان برای رفع حوایج زندگی خود، نیازمند معامله با دیگران است که از زمان پیدایش بشر تا به الان وجود داشته است.  شکل معامله در بازار های جهانی و منطقه ای به دو صورت، فیزیکی مانند ( طلا، سکه، نقره و …) و مجازی مانند ( ارزهای دیجیتالی، اوراق بهادار و سهام ) است. شکل معاملات در این دو روش کاملاً با یکدیگر متفاوت می باشد.

در بازار های مجازی ترید ها بدون هیچ گونه رد و بدل کالا و به شکل چند جانبه انجام می شود در حالیکه در معاملات فیزیکی، معامله دو جانبه و بین خریدار و فروشنده انجام می شود. نزدک و نایس از پیشگامان و بنیانگذاران بازار های مجازی مانند سهام و اوراق بهادار هستند. در طی چند سال اخیر، فروش ارزهای دیجیتالی در بین تریدرها بسیار رواج پیدا کرده است که برخی از این ارزهای دیجیتالی، افزایش قیمت بی سابقه مانند بیت کوین داشته اند. این نوع ارز ها فقط به شکل رمز ارز و مجازی بین معامله گران گردش می کند. ارزهای دیجیتالی بدون هیچ واسطه ای و پرداخت هزینه ای در اختیار تریدر قرار می گیرند. قیمت رمز ارزها نیز تحت تاثیر نوسانات بازار بالا و پایین می رود.

ترید در بازار جهانی

دانستن و رعایت چه نکاتی برای داشتن یک ترید موفق الزامی است؟


 • داشتن آگاهی کامل از تمام شرایط و قوانین انجام معامله و نحوه کسب سود
 • داشتن برنامه ای جامع و درست و دنبال کردن آن
 • تلاش موثر و مداوم برای افزایش شناخت بازار های فیزیکی و مجازی و پیش بینی آینده مالی بازار
 • داشتن آگاهی از تمام قوانین و محدودیت های بازار و چارچوب های مالی آن
 • داشتن عکس العمل سریع جهت برداشت سود در زمان معامله
 • عدم انجام هرگونه معامله احساسی تحت شرایط آشفته بازار
 • دنبال کردن هدف به شکل پیوسته و کسب سود در سرمایه گذاری بلند مدت

ترید های بین المللی چیست و چه امکاناتی را در اختیار تریدرهای خود قرار می دهند؟


ترید های بین المللی، همان بازار های جهانی هستند که تمام کشورهای جهان تحت پوشش خود قرار می دهند. این بازار ها امکاناتی فراوانی را جهت تسهیل مردم برای رسیدن به سود و کالای مورد نظر، در اختیار تریدرهای خود قرار می دهند. این بازار ها تحت نوسان های فراوانی به دلیل ایجاد، حوادث و اتفاقات، تنش بین کشورها و یا جنگ قرار می گیرند. مردم از سراسر دنیا به راحتی  می توانند با داد و ستد کالاهای مورد نظر خود که در کشورشان موجود نیست با خریداری آسان، بهره مند شوند. این بازارهای جهانی بیشتر تحت تاثیر رفتارهای کشورهای پیشرفته و صنعتی قرار می گیرند.

امکاناتی که در این بازارها وجود دارد به شکل تبادل کالاهایی، نظیر اتومبیل و غیره است که همین امر باعث افزایش رقابت بین تولید کنندگان در سراسر جهان جهت ارائه کالای مرغوب تر خواهد شد. در این بازارها، علاوه بر خرید و فروش کالاها، عملیات بانکداری، گردشگری و توریستی،  محصولات غذایی، طلا و جواهرات، مواد خام، سوخت های فسیلی مانند نفت و بنزین و گازوئیل، پوشاک، لوازم الکترونیکی و لوازم برقی خانه و بسیار موارد دیگر معامله می شود.

بازار های جهانی، فرصت سرمایه گذاری را به همه افراد در سراسر جهان می دهد. بنابراین اگر در یک جمله بخواهیم بازار های جهانی را به شما معرفی کنیم به این شکل است که بازار های جهانی شبیه، میدان های بزرگ جهت انجام معامله های بزرگ بین کشوری و قاره ای است که تریدر های مختلف از تمام کشورهای جهان را تحت پوشش خود قرار داده و امکانات بسیاری را برای آنها جهت معامله سریع و آسان قرار می دهد.

آشنایی با مزایای ترید


برای سود کردن در هر معامله ای حتی معامله های کوچک باید شناخت کافی از متاع و محیط معامله بدست آورده باشید. برای شرکت در معاملات بزرگ با حجم بالایی از تریدرها و ارائه انواع کالاها روبرو خواهید شد که نیازمند افزایش سطح آگاهی از نحوه خرید و فروش در موقعیت های مختلف و زمان های گوناگون است. بنابراین هدف ما در اینجا، شناساندن مزایای ترید به شما عزیزان است که به طور جامع در زیر به آنها اشاره خواهیم می کنیم:

 • شرکت در معامله ها با هر مقدار هزینه اولیه
 • بیشترین کارایی و کسب سود از طریق ترید در زمان تورم
 • مواجهه شدن با انتخاب وسیعی از انواع معاملات
 • شرکت در معامله بدون هیچ محدودیتی از نظر زمانی و امکاناتی
 • شرکت در معامله بدون هیچ محدودیت سنی و تحصیلی
 • سود آوری بالا به واسطه معامله کردن بدون تلاش مستقیم در هر چهار روش ترید کردن
 • انجام معامله بدون هیچ گونه جا به جایی و یا نیاز به داشتن ابزار و امکانات خاص جهت انجام معامله
مزایای ترید کردن


ترید ها همانطور که دارای مزایای فراوانی هستند معایبی نیز دارند که برای عملکرد بهتر و سود بیشتر باید تمام جوانب خوب و بد معامله را بررسی کرد. معایب ترید دارای موارد زیر است:

 • دارای ریسک و خطر پذیری بالا در انجام معامله
 • احتمال تغییر نتیجه معاملات به دلیل غیرقابل پیش‌بینی بودن آنها
 • برای موفق بودن ترید نیازمند کسب اطلاعات بالا در مورد آن معامله و صرف زمان بسیار
 • ایجاد استرس بالا به دلیل داشتن محدود زمانی و شرایط معامله و نوسان های بازار
 • امکان ضرر و زیان در معامله و از دست دادن مقداری از سرمایه
آشنایی تریدر با معایب ترید کردن

برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق باید چه خصوصیاتی داشته باشید؟

برای اینکه به یک تریدر فعال و همیشه حاضر در بازار برای انجام معاملات سودآور حضور داشته باشید باید به چند نکات مهم که در زیر اشاره می شود توجه کنید. با رعایت این نکات مهم، مطمئن باشید که موفقیت شما دو چندان شده. و امیدواری و اشتیاق شما برای انجام معاملات بعدی افزایش می یابد. نکات مهم شامل موارد زیر است:

 1. مدیریت احساسات و  اجتناب از هیجانات کاذب ناشی از جو بازار
 2. افزایش صبر و حوصله در انجام معاملات
 3. تصمیم گیری عاقلانه و واقع بین بودن در مورد تحولات بازار
 4. مدیریت دقیق بر روی سرمایه گذاری
 5. تقویت تمرکز بر روی کار و پیگیری آن به شکل مداوم
 6. افزایش آگاهی  و شناخت از روحیات خود در مواجهه با نوسانات معاملات
 7. کنترل تنش ها و استرس های ناشی از محدودیت های زمانی معاملات
 8. احساس مسئولیت و تلاش مضاعف
 9. ایده پروری و به روز کردن اطلاعات مربوط به ترید ها
 10. بالا بردن امیدواری و ایجاد انگیزه جهت یادگیری اصول یک ترید موفق
خصوصیات یک تریدر موفق

1- مدیریت احساسات و  اجتناب از هیجانات کاذب ناشی از جو بازار

کسانی در بازار های اقتصادی جهان موفق هستند. که موفق به کنترل احساسات خود در مقابله با هرگونه هیجانات مضر ناشی از جو نامساعد بازار بوده. و توانسته اند که خود را از گرفتن تصمیمات اشتباه به دلیل نوسانات لحظه ای بازار مصون بدارند. و در صورت کاهش لحظه ای و یا افزایش سرمایه خود، واکنش سریع با خارج کردن خود از بازار نمی کنند تا متحمل ضرر و زیان کمتری در معاملات خود باشند.

کنترل احساسات تریدر در مقابل نوسانات بازار

2- افزایش صبر و حوصله در انجام معاملات

تریدر هایی دارای صبر و تحمل بالا هستند همیشه در کمین معاملات پرسود می باشند و  لحظه به لحظه، معامله ها و قیمت را بررسی و تحلیل می کنند و با شناخت بسیار دقیقی که از بازار به دست می آورند کمتر خود را درگیر ریسک پرخطر کرده و به محض دیدن معامله پرسود در آن شرکت می کنند و با انتخاب درست و منطقی به سود مورد نظر خود در زمان معین می رسند.

3- تصمیم گیری عاقلانه و واقع بین بودن در مورد تحولات بازار

اولین و مهمترین گام برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق، واقع بینی شخص شرکت کننده در معامله است. واقع بین، یعنی وقتی شما وارد معاملات بازار می شوید، پیش بینی هرگونه احتمالی از شکست و ضرر را کرده باشید، زیرا همه معاملات در بازار دارای ریسک و خطر می باشند و نمی توان برای خود، موفقیت صد در صد پیش بینی کرد. اما بدانید که تصمیم گیری های عاقلانه و آگاهی های بالا در زمینه بازار، این ضرر را بسیار کاهش و یا از بین می برد و باعث حفظ سرمایه و سود حداکثری شما خواهد شد.

4- مدیریت دقیق بر روی سرمایه گذاری

منظور از مدیریت دقیق بر روی سرمایه گذاری این است که شخص عاقل، تمام سرمایه خود را وارد بازار جهت سرمایه گذاری در معاملات گوناگون مانند بورس و سهام نمی کند. زیرا امکان هر نوع شکست و ضرر در این

معاملات به دلیل نوسانات ناگهانی بازار ناشی از اتفاقات و حوادث وجود دارد که احتمال ضرر و از دست رفتن بخشی از سرمایه شما وجود دارد. توصیه می شود که منطقی تر بدون هیچ گونه حرص و طمع در معاملات شرکت کنید و مدیریت صحیح بر روی سرمایه خود داشته باشید.

مدیریت سرمایه گذاری بازار

5- تقویت تمرکز بر روی کار و پیگیری آن به شکل مداوم

کسانی که مشغله های ذهنی بسیاری دارند نمی توانند بر روی کار معامله گری تمرکز کافی داشته باشند، زیرا این دغدغه های ذهنی، مانع از تمرکز دقیق و پیگیری مداوم بر روی کار جهت سود و سرمایه گذاری خواهد شد. بنابراین تریدرهای موفق، تمام تمرکز خود را بر روی سرمایه گذاری خود و مسائل مرتبط به آن می کنند که با عملکرد خوب و به موقع تریدر در محیط آرام و به دور از استرس به انجام معامله و سرمایه گذاری خود بپردازد.

تقویت تمرکز تریدر در هنگام ترید

6- افزایش آگاهی از روحیات خود در مواجهه با نوسانات معاملات

نکته دیگر شناخت دقیق از روحیات خود به دست آورید. اگر نقاط ضعف و قوت خود را در مواجهه با نوسانات و اتفاقات بازار تشخیص دهید، به خوبی می توانید، عملکرد مناسبی در زمان معامله از خود نشان دهید. بسیاری از تریدر های موفق روحیات خود را در مواقع حساس با دیگران قیاس نمی کنند و برای خود استاندارد هایی مشخصی تعیین کرده و طبق آنها هدف خود را دنبال می کنند.  

7- کنترل تنش ها و استرس های ناشی از محدودیت های زمانی معاملات

در بازارهای های معامله مانند اوراق، بورس و غیره، اتفاقات ناگهانی بسیاری باعث تغییر نتیجه معامله می شود. بنابراین باید خود را برای مواجهه شدن با هر اتفاق غیر قابل پیش بینی آماده کنید. البته اصول و چارچوبی منعطف برای خود تعریف کنید. تا در تصمیمات به موقع تجدید نظر و تصمیم بهتری گرفته و زودتر به نتیجه مطلوب خود برسید.

کنترل استرس و تنش تریدر در هنگام ترید

8- احساس مسئولیت و تلاش مضاعف

احساس مسئولیت کردن و قبول اشتباهات نقطه عطفی برای موفقیت یک تریدر موفق خواهد بود. بنابراین سعی کنید ریسک زیادی نداشته باشید تا دچار اشتباهات و زیان های جبران ناپذیر شوید.

9- ایده پروری و به روز کردن اطلاعات مربوط به ترید ها

تحلیل و تجزیه صحیح از پیچ و خم های معامله ها به صورت مبتکرانه با ایده سازی های جدید داشته باشید. داشتن ایده های نو، همواره با افزایش آگاهی از بازار و معاملات به وجود می آید. پس دانش خود را در زمینه ترید هر چقدر می توانید به روز کنید.

10- بالا بردن امیدواری و ایجاد انگیزه جهت یادگیری اصول یک ترید موفق

پشتکار بالا نیازمند انگیزه و اراده مصمم برای رسیدن به هدف است. بنابراین باید دنبال روش های گوناگون مانند مشاوره گرفتن و الگو پذیری از معامله کنندگان موفق در این زمینه بازار باشید.

کدام دسته از تریدرها در معاملات موفق نمی شوند؟


ترید کردن، نیاز به مهارت و آگاهی و صبر و شکیبایی بالا بدون استرس دارد، زیرا اساس کار این گونه معاملات بر پایه ریسک و خطر است و امکان سود و زیان وجود دارد. بنابراین بعضی تریدر ها به دلیل انجام برخی اشتباهات، دلسرد می شوند، و از ادامه راه باز می مانند. در اینجا ما به شما چند اشتباه آشکار که باعث مایوس شدن شما از ادامه راه و کسب سود می شود را معرفی می کنیم:

 • انتخاب زمان های نامناسب برای انجام معامله
 • نداشتن برنامه منسجم و مرتب در انجام معاملات
 • ریسک نگهداری و یا فروش بدون تعیین کردن مقدار سود و یا زیان
 • وارد شدن به بازار مالی نا به سامان و تکرار اشتباه ها برای چندین بار
 • عدم توزیع هزینه بین شرکت های متنوع
اشتباهات رایج ویرانگر یک تریدر

چطور می توانیم مهارت خود را برای تبدیل شدن به یک ترید موفق افزایش دهیم؟


مسلماً برای رسیدن به هر هدفی باید مسیری مشخصی را طی کرد. گرفتن نتیجه در بازار معامله، نیازمند بالا بردن مهارت و آگاهی از سطح معاملات است. که این روش فقط با آموزش و رفتن به جلسات مرتبط با آن امکان پذیر است. اما چطور می توانیم، به یک آموزش صحیح برسیم؟ ما در اینجا آکادمی چارتیکال ،یکی از حرفه ای ترین موسسات در زمینه معامله گری را به شما معرفی می کنیم. این موسسه با برگزاری جلسات آنلاین و کلاس های آموزشی. تریدر ها را از نظر روانشناسی و دانش تریدی جهت انجام معامله های پرسود آماده می کند. و با تقویت روحیه تریدر ها و کنترل احساسات تریدرها، آنها را در مدت زمان کوتاه به کسب سود فراوان می رساند. شما می توانید برای آگاهی بیشتر در مورد نحوه آموزش و کلاس ها به سایت چارتیکال مراجعه کنید.

ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 2 تعداد کل دیدگاه ها: 11,663
 • محتشم 4 ماه پیش

  0

  سلام و ارض ادب
  منظورتون از عکس العمل سریع در برداشت سود در زمان معامله چه؟
  ایا منظورتون پر شدن ممنتوم هست؟
  که وقتی نمودار لگ قبلی خودش رو پر میکنه ما انتظار برگشت قیمت و اصلاح رو از چارت داریم بنابر این سیو سود میکنیم
  • پاسخ عرفان صغیر: 4 ماه پیش

   0

   درود بر شما جناب محتشم عزیز
   ولی در زمان تکمیل موومنت مقداری از سود باید نقد شود و بصورت ریسک فیری با موقعیت ادامه دهیم

  بیشتر
  1 / 1
  به صفحه:

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

2 | 11,663
+

ثبت دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید