لبه ورود در چارتیکال

معامله با کمترین هزینه (استاپ تنگ)، کمترین خواب سرمایه (نتیجه سریع) و بیشترین آرامش برای هر معامله‌گری که به استفاده صحیح از “لبه ورود” رسیده باشد، حاصل می‌شود. پس اگر می‌خواهید به این سه مورد برسید این مقاله را با دقت بخوانید.

لبه ورود چیست؟

هرگاه تشخیص دهیم که فرصتی سودده در بازار ایجاد شده (چه لانگ، چه شورت) و برای کسب سود از آن بخواهیم وارد معامله شویم، باید محلی را برای ورود انتخاب کنیم؛ محل ورود به معامله باید دارای سه مزیت زیر باشد:
1 – کمترین هزینه (استاپ تنگ)
2- کمترین خواب سرمایه (نتیجه سریع)
3- حفظ آرامش تریدر
در چارتیکال محل ورود به معاملات دارای این سه خصوصیت هستند که به آن لبه ورود می‌گوییم.

لبه ورود برای چه معاملاتی استفاده می‌شود؟

همان‌طور که می‌دانید در چارتیکال هیچ ستاپی برای ورود به معاملات وجود ندارد. در واقع برای ورود به معاملات دنبال بهانه نیستیم، بلکه با شناسایی سرنخ‌های جریان سفارشات جاری، از هر فرصتی که پتانسیل سوددهی دارد استفاده می‌کنیم.
پس تنها زمانی به دنبال لبه ورود هستیم که فرصتی برای کسب سود شناسایی کرده‌ایم؛ چه لانگ، چه شورت، چه ادامه دهنده و چه برگشتی. فقط مهم است که با احتمال بالای 70 درصد آگاه شویم که جریان سفارشات در حال تجمیع هستند و فرصت پیش آمده هزینه‌ای کم و مجالی برای اجرای استراتژی خروج دارد.

شناسایی لبه ورود

لبه ورود دقیقا در همان کندلی که تغییر و شکل‌گیری جریان سفارشات را نشان می‌دهد، وجود دارد که به دو صورت استفاده می‌گردد.
1- کندل جریان سفارشات با شادو معمولی: اگر کندلی که جریان سفارشات را نشان می‌دهد. دارای شادوهای معمولی نسبت به دیگر شادوهای نزدیک به خودش در متن بازار باشد. تا کلوز کندل صبر کرده، سپس باید در یک سوم بالایی (برای لانگ) یا یک سوم پایینی (برای شورت) کلوز کرده و مطابق تصویر با رعایت کمی فاصله با “های” یا “لو” وارد معامله می‌شویم.
2- کندل جریان سفارشات با شادو معکوس بلند: اگر کندلی که جریان سفارشات را نشان می‌دهد. دارای شادو معکوس (برای لانگ شادو پایین و برای شورت شادو بالا) بلند نسبت به دیگر شادوهای نزدیک به خودش در متن بازار باشد. نیازی به فاصله با “های” یا “لو” کندل نیست و می‌توان بلافاصله با کلوز کندل چنانچه در یک سوم مورد نظر باشد، وارد معامله شد.

لبه ورود چیست؟ انتخاب بهترین لبه ورود
بسته شدن کندل در یک سوم بالایی یا پایینی بدون توجه به رنگ

دقت داشته باشید که مقدار فاصله‌ای که از “های” یا “لو” برای ورود به معاملات در نظر می‌گیریم به اندازه تصویر زیر است. فرمول و قانون خاصی ندارد، در هر تایم فریمی همین که مطمئن باشیم، به عنوان یه محدوده تنش در تایم فریم پایین‌تر تجمیع سفارشات بیشتری شکل گرفته است، کافیست.

لبه ورود چیست؟ انتخاب بهترین لبه ورود
مقدار فاصله با های یا لو برای ورود

نتیجه

با تجمیع این جریان سفارشات، قیمت سریع‌تر در اعداد بدتر معامله می‌شود و به حرکت خود ادامه می‌دهد، در نتیجه کمترین خواب سرمایه را خواهیم داشت.
این جریان سفارشات می‌توانند دستوراتی باشند که بابت نقد کردن معاملات باز انجام می‌شوند. یعنی کسانی که حد ضررشان فعال می‌شود و یا می‌تواند به خاطر ورود جدید معامله‌گرانی باشد که در تایم فریم‌های پایین‌تر منتظر هستند با شکسته شدن قله قبلی، ورود به یک معامله جدید داشته باشند. پس ما مقدار فاصله‌ای را در نظر می‌گیریم تا مطمئن باشیم به اندازه کافی قیمت آنقدری حرکت کرده که جریان سفارشات و دستورات معاملاتی کافی را فعال کرده باشد.

سوالات و نظرات خودتون را در پایین همین صفحه ارسال کنید.
پرسود و سربلند باشید

6 پاسخ

  1. سلام ممنون از وقت و انرژی که برای تمام دوره ها گذاشتید پاینده باشید وبرقرار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *