چرا نباید در معامله گری دچار پیچیدگی شویم؟

هر کس به دلایلی وارد بازار های مالی می‌گردد. به طور کلی اسم آن دلایل، وضعیت آینده است، که دارای دوخصوصیت مشخص می‌باشد: اول،بالاتر بودن و دوم،متفاوت بودن نسبت به وضعیت جاری.

ما انسان‌ها در هر کاری دو وضعیت داریم: 1) وضعیت کنونی و جاری – 29وضعیت آینده(هدف). برای آن‌که از وضعیت جاری به وضعیت آینده برسیم، نیاز هست که رفتارهایی را انجام دهیم. این رفتار از طریق ذهنمان انجام می‌گیرد. پس وقتی ما معامله می‌کنیم،فارغ از اینکه چه روش معاملاتی داریم، چه پلن معاملاتی داریم یا چه مدیریت ریسکی اعمال
می‌کنیم، ما با ذهنمان این موارد را کنترل و انجام می‌دهیم.

می‌توان ذهن را این‌گونه تعریف کرد: ذهن فرایندی است فکری، که تمامی تصورات و تخیلات، امور تشخیص، حافظه، احساسات (ترس وطمع، امید و ایمان و …)و عادات و تصمیم گیری‌های ما را انجام می‌دهد و تمام چیزهایی که غیر قابل لمس اند ولی در رفتار خودشان را نشان می‌دهند، از ذهن نشات می‌گیرند. ما در آن واحد دو نفریم: خود عقلانیمان
و خود ذهنیمان. این دو با هم متفاوتند و حتی با استعداد هم متفاوت است.

استعداد در رابطه با ارتباطات نرونی بین بخش‌هایی از مغز می‌باشد که برای انجام یک کار (کار هنری، فنی،
رانندگی، آشپزی و …)مورد استفاده قرار می‌گیرد و مانند سلول هایی عضلانی که با فعالیت و تمرین بزرگتر و ضخیم تر می‌گردد، این سلول‌های نرونی هم تقویت می‌گردند و منجر به رشد و تقویت استعداد فرد می‌شود. پس این‌که من بگویم: من فرد با استعدادی هستم و یک کاری را خیلی خوب انجام می‌دهم، مقوله متفاوتی است از این‌که بگویم این رفتار از ذهنمان نشات گرفته و در اختیار ذهنم است.

در معامله گری ما با آن بخشی از خود، کار داریم که منجر به تصمیمات ما می‌شود و آن مربوط به ذهنمان است. حال اگر به طور مثال در تعیین حد ضرر و پایبندی به آن در معاملات خود، مشکل داریم، باید به خود بگوییم که من می‌دانم و آگاهی دارم که رفتار صحیح، پایبندی بی قید و شرط به حدضرر می‌باشد، با وجود این‌که الان پایبند نیستم و می‌دانم این رفتار اشتباه است، یعنی قسمت هایی از مغزمان را که مسئول حافظه می‌باشد را فعال و تحریک می‌کنیم و بین این قسمت و آن قسمتی که در تصمیم گیری‌ها دخیل می‌باشند را به هم مرتبط می‌سازیم. حال پس از این‌که این پذیرش را در خود ایجاد کردیم (که البته این پروسه زمان بر می‌باشد)، در صورت تخطی از این موضوع، برای خود یک تنبیه در حد یک حدضرر شخصی در نظر می‌گیریم . بدین گونه که اگر ما حدضرر خود را در بازار رعایت نکردیم، باید حدضرر شخصیمان فعال شود. مثال بعد از این رفتار غلط به شخص دیگری (مثلا همسرمان) بگوییم و اعتراف نماییم که من نتوانستم به این اصل یعنی رعایت به حدضرر، پایبند باشم با این‌که می‌دانستم باید پایبند باشم و همین امر سبب
ضرر سنگین من شد. مثل این‌که من میدانستم همسرم از رفتاری خاص بدش می آید، ولی انجام دادم و یا نباید پیش فرزندم سیگار بکشم، ولی کشیدم. اعتراف به این رفتارهای غلط، می‌تواند به عنوان تنبیه ما تلقی گردد. و یا می‌توانیم در صورت تخطی از پایبندی به حدضرر، خود را این‌گونه تنبیه نماییم که دو موقعیت معاملاتی بعدی را ترید ننماییم، در صورتی‌که مغز ما به خاطر نیاز به سروتونین، تمایل دارد تا ما وارد این معاملات شویم، در این شرایط مغز در درون خود این تغییرات را ایجاد می‌نماید تا سری بعد به حدضرر پایبند بماند.

ممکن است معامله گرانی باشند که در گذشته خود را درگیر انواع روش‌های تحلیل گری نموده اند و در نهایت برآیند خوبی بدست نیاورده اند و در هر مقطعی خاطره ای منفی در ذهنشان نقش بسته است، حال که می‌خواهند از روش پرایس اکشن استفاده نمایند (یعنی روشی که بدون آن ابزارها و روشهای پیچیده، قرار است ما را به موفقیت برساند)، تاثیرات گذشته، در حال حاضر، روی معاملاتشان، اثر منفی دارد. یعنی رفتارهایی که در گذشته داشته ایم و با آن‌ها ضرر کرده ایم و الان می‌خواهیم جلوی آن ضرر ها را بگیریم، ولی همچنان برایند رفتارهایمان معکوس جواب می‌دهد. برای رفع این مشکل که زمان بر نیز می‌باشد(مثال این مشکل میتواند طی 8-7 سال ایجاد شده باشد، پس رفع آن حداقل 6-7 ماه زمان می‌برد).

ابتدا باید ترس گذشته را کنار بگذاریم و مسئله بعدی ایمان داشتن به کاری است که انجام می دهیم(یعنی چه اعتماد به نفس به خود، چه اعتماد به سیستمی که با آن کار می‌کنیم).
حال مادامی‌که ما به این دو موضوع توجه داریم، باید یک مانع و ترمز بر سر راهمان وجود داشته باشد،که مانع تخطی کردن ما شود،این دو عامل می توانند درونی و بیرونی باشند.

عوامل بیرونی:

انتخاب یک ناظر معاملاتی می‌باشد که در صورت تخطی،ما را جریمه نماید. البته باید این جریمه به قدری سنگین باشد که مانع تکرار آن از طرف ما گردد.

عوامل درونی:

می‌تواند محدود کردن جفت ارزها یا سهم هایی است که ما می‌توانیم با آن‌ها معامله نماییم به یک یا دو عدد و از این طریق خود را از بازار دور نگه‌‌داریم تا تعداد معاملاتمان پایین بیاید. چون همین عامل می‌تواند باعث ایجاد یک استرس در ما گردد که ما به خود بگوییم که چون ما تعداد معاملاتمان بالا است اگر مدیریتمان خوب نباشد، منجر به ضررمان می‌گردد. ما می‌خواهیم این ذهنیت برطرف گردد. یعنی ما نگران این موضوع نباشیم که چون 3-4 معامله باز داریم (حال ممکن است در این 4 معامله یک همبستگی بین ارزها هم مد نظر داشته ایم)، این می‌تواند منجر به ضرر ما گردد.

پس تا ذهن سالمی نداشته باشیم به خردمندی نمی‌رسیم و تا خردمندی نداشته باشیم، هدف معامله گری محقق نمی‌شود، به این خاطر است که گفته می‌شود: معامله گری شغلی است که %100 ذهنی است؛ وقتی قرار است ما این کار را با ذهنمان انجام دهیم، ذهم به خاطر گستردگی و تقریبا نامحدود بودن که مختص ما انسان‌ها است و سایر موجودات فاقد این ویژگی خاص هستند که منجر به خردمندی ما گشته است و باعث شده ما رفتارهایی داشته
باشیم که سایر موجودات نمی‌توانند، چنین رفتارهایی از خود بروز دهند. البته موجودات دیگر هم رفتارهایی از خود نشان می‌دهند (رفتار یعنی واکنشی که موجود زنده به عوامل برونی و درونی نشان می‌دهد)، اما این رفتارها در انسان با خردمندی همراه است. پس ما باید با خردمندی به حل مسائل بپردازیم.

ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 0 تعداد کل دیدگاه ها: 11,663

    شما اولین دیدگاه را ثبت کنید!

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

0 | 11,663
+

ثبت اولین دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید