پنج عامل بنیادی برای هفته

پنج عامل بنیادی برای هفته: تورم ایالات متحده آتش بازی را آغاز می کند، ECB و BoC ممکن است غافلگیر کنند

اقتصاد آمریکا چقدر قوی است؟ پس از اینکه اشتغال و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) نشان داد بازار انعطاف پذیر است، داده ‌های شاخص قیمت مصرف ‌کننده (CPI) احتمالاً مهم ‌تر وزن بیشتری دارد که هفته را به دو قسمت تقسیم می ‌کند. و موارد بیشتری وجود دارد.

  • شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده  (CPI)

آیا تورم آمریکا دوباره شتاب می گیرد؟ فدرال رزرو و سرمایه گذاران می دانند که آخرین مایل در مبارزه با تورم طولانی ترین مرحله است و تورم بخش خدمات همچنان قوی است. این تورم وابسته به حقوق است و دستمزد ها به این سرعت کاهش نمی یابد. فدرال رزرو گفت باید اطمینان داشته باشد که تورم همچنان در حال کاهش است و روی CPI اصلی تمرکز دارد که قیمت های نوسانی انرژی و مواد غذایی را حذف می کند. در دو ماه گذشته، با افزایش 0.4 درصدی، برخلاف 0.3 درصدی که انتظار می ‌رفت، فراتر از برآوردها بود.

بار دیگر، تقویم اقتصادی به افزایش 0.3 درصدی برای ماه مارس اشاره می کند. سرمایه‌ گذاران تنها با 0.2% آرام خواهند بود، اما کاهش جزئی تا 0.3% را می ‌پذیرند که باعث می ‌شود CPI اصلی سالانه از 3.8% به 3.7% برسد.

در صورتی که شاخص CPI اصلی دوباره با 0.4% انتظارات را شکست دهد، طلا و سهام متضرر خواهند شد، در حالی که دلار آمریکا افزایش می یابد. برعکس، سطح 0.3% یا پایین تر بر دلار آمریکا تاثیر می گذارد و دارایی های ریسک پذیر را افزایش می دهد. تنش به احتمال زیاد قبل از انتشار بالا خواهد بود و پس از آن انفجاری از نوسانات را به دنبال خواهد داشت. هر چه غافلگیری بزرگتر باشد، روند قوی تر است.

بار دیگر، تقویم اقتصادی به افزایش 0.3 درصدی برای ماه مارس اشاره می کند. سرمایه‌ گذاران تنها با 0.2% آرام خواهند بود، اما کاهش جزئی تا 0.3% را می ‌پذیرند که باعث می ‌شود CPI اصلی سالانه از 3.8% به 3.7% برسد.

  •  تصمیم بانک کانادا

سیاست گذاران در اتاوا معمولاً توجه زیادی را به خود جلب نمی کنند – اما اگر نرخ ها را کاهش دهند، لرزش در سراسر جهان احساس می شود. اقتصاد کانادا با کاهش تورم و همچنین برخی نرمش ها در بازار کار، نشانه ‌هایی از ضعف را نشان داده است. CPI اصلی کانادا به 2.1٪ در سال کاهش یافته است.

این تصمیم بانک مرکزی متشکل از پیش ‌بینی ‌های جدید و کنفرانس مطبوعاتی فرماندار تیف ماکلم است. این به معنای شانس بیشتری برای تغییر سیاست است – علیرغم این واقعیت که اقتصاد کانادا با اقتصاد ایالات متحده همبستگی زیادی دارد.

اگر بانک همانطور که انتظار می ‌رود نرخ ‌ها را در 5 درصد بدون تغییر بگذارد، فکر می ‌کنم مقامات در دفعه بعد درهای گسترده‌ تری را برای کاهش باز کنند. این به دلار کانادا لطمه می زند اما تاثیر آن را محدود نگه می دارد. اگر BoC با کاهش شگفت ‌انگیز مواجه شود، انتظار دارم ارز های دیگر نیز دچار مشکل شوند، زیرا سرمایه‌ گذاران در مورد کاهش نرخ ‌ها در بریتانیا و منطقه یورو گمانه ‌زنی می ‌کنند.

  • صورتجلسه  FOMC

بازارها پس از گزارش CPI قبل از هضم صورتجلسه مربوط به آخرین تصمیم فدرال رزرو، زمان محدودی برای استراحت خواهند داشت. در حالی که این به طور رسمی فقط یک سند از مذاکرات انجام شده سه هفته قبل است، بانک تا آخرین لحظه می تواند پیام را مورد بازنگری قرار دهد.

تصمیم فدرال رزرو با پیش ‌بینی رشد، اشتغال و تورم بالاتر – بدون نشانه ‌ای از کاهش نرخ بهره در سال جاری، غیرقابل قبول تلقی شد. علاوه بر این، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، از کاهش آتی در برنامه انقباض کمی بانک خبر داد. فدرال رزرو به زودی پول کمتری از بازارها خارج خواهد کرد. از آن زمان به بعد، چندین عضو هاوکیش سخنرانی کردند و نشان دهنده کاهش کمتر نرخ ها بودند، چرا که بازار کار تا حد زیادی شگفت زده کرده همه را. من انتظار دارم که این صورتجلسه به سمت هاوکیش متمایل شود و دلار آمریکا را تقویت کند و بر دارایی ‌های ریسک پذیر، حداقل در کوتاه‌ مدت تأثیر بگذارد

  • تصمیم بانک مرکزی اروپا

تنبل – این کلمه ای است که بسیاری برای توصیف رشد کم خون و همچنین تورم در منطقه یورو استفاده می کنند. برای ادامه مقایسه با سایر مناطق، CPI  اصلی در منطقه یورو، بین کانادا و ایالات متحده، 2.9٪ است. بانک مرکزی اروپا تورم هدلاین را هدف قرار داده است و این تورم در ماه مارس به 2.4 درصد کاهش یافته است که کمتر از انتظارات است

این موسسه مستقر در فرانکفورت قرار است در حال حاضر نرخ بهره را بدون تغییر باقی بگذارد، اما می تواند نشان دهنده کاهش در ماه ژوئن باشد، زمانی که پیش بینی های جدید را منتشر کرد. این بر یورو سنگینی می کند و همچنین پوند را پایین می آورد.

من انتظار دارم این حرکت ها کوتاه مدت باشد. همه می دانند که اروپا عقب مانده است. واکنش ‌های مداوم به داده‌ های تورم ایالات متحده احتمالاً زمانی که کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، کنفرانس مطبوعاتی خود را به پایان برساند، بیشتر خواهد شد.

  • شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده

هر رقم تورم برای بازارها و فدرال رزرو مهم است. مشابه قیمت ‌های مصرف ‌کننده، قیمت ‌های تولیدکننده نیز در ابتدای سال 2024 افزایش یافته است، به طوری که در ژانویه و فوریه، شاخص PPI سالانه به 2 درصد رسیده است.

یک افزایش دیگر در حال حاضر محتمل است، به 2.3٪ در ماه مارس. شاید انتظارات بالا در را برای یک شگفتی نزولی کوچک باز کند که تا حدودی به بازارها آرامش دهد. گزارش PPI پس از CPI ارائه می شود و اگر هر دو در یک جهت باشند، تأثیر بیشتری بر روحیه بازار خواهد داشت

نویسنده:صبا لطیفی

https://t.me/fundamentallatifi
Shadii_trading_fundamental
ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 0 تعداد کل دیدگاه ها: 11,471

    شما اولین دیدگاه را ثبت کنید!

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

0 | 11,471
+

ثبت اولین دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید