چرخه بازار2

در فاز رنج ، قیمت به حالت تعادل می‌رسد شناور می‌شود به مانند چوبی که روی آب شناور است. چون نه آن‌قدر فشار وجود دارد که به پایین حرکت نماید ونه آنقدر خریدار وجود دارد که بتوانند تقاضا ایجاد نمایند و باعث بالا رفتن قیمت شوند . چون این معامله گران سازمانی به اهداف سازمانی و کلان خود رسیده اند و دیگر آن محرک رشد را به بازار تزریق نمی‌شود ، همچنین معامله گران حرفه ای هم به اندازه کافی از بازار سود برده اند و از همه مهم‌تر نشانه های پایان روند را به خوبی می‌شناسند و به مرور از بازار خارج می‌گردند . اما معامله گران خردی که به دنبال تاییدیه گرفتن های متعدد هستند و تازه وارد بازار شده اند ، چون پول‌هایشان هم مثل تَبَ ُحرشان کم است ، نمی‌توانند اکستنشن جدیدی به تناسب اکستنشن های قبلی ایجاد نمایند ، حتی در جهت مخالف نیز نمی‌توانند گام پرقدرتی تشکیل دهند و در نهایت بازار حالت چوپی به خود می‌گیرد .

چرخه اسپایک توسط معامله گران سازمانی و پول‌های بزرگ شکل می گیرد ، مثلا بعد از یک رنج چوپی و جایی که معامله گران ُخرد از حرکت قیمت نا امید شده اند و به قول وارن بافت که می گوید : روند ها از جایی شکل می گیرند که معمولا کسی منتظر آن نیست . وقتی معامله گران بزرگ خریدهای خود را تکمیل کردند ، مقداری از پولشان را صرف تحریک بازار می‌کنند تا دیگر معامله گران متوجه شوند که قرار است اکستنشنی در بازار شکل گیرد . اینجاست که اسپایک شکل می گیرد .

وقتی این لگ پرقدرت شکل گرفت و قیمت به اندازه اکستنشن های متن بازار حرکت کرد ، به خاطرعدم خروج پول‌های موثر ، عمق اصلاح بسیار ناچیز و در حد %15 اتفاق میافتد ، و علت این اصلاح کم این است که سایر معامله گران حرفه ای و ُخرد که متوجه شکل گیری این اکستنشن شده و اقدام به خرید کرده اند ، طبق روال کاری خود ، مقداری از دارایی خود را که در سود می باشند ، نقد کرده و سیوسود می نمایند ، اما چون تعداد و اندازه پول‌هایشان در این مرحله کم است ، نقد کردن آن‌ها تاثیر کمی در برگشت قیمت دارد هم از لحاظ عمق اصلاح وهم مدت زمانی که‌با فروششان جلوی قیمت را می گیرند و به عبارتی تعداد کندل‌های بعد از اسپایک کم است .

از این مرحله به بعد است که تعداد بیشتری از معامله گران متوجه شکل گیری روند جدید می‌گردند و هر شخصی بسته به ِمتُد کاری خود ، بعد از استال ، اقدام به خرید می کند ، اما معامله گران حرفه ای وقتی اکستنشن جدید به اندازه موومنت خود حرکت کرد ، درصدی از معامله خود را نقد می نمایند و معامله گران کوچک تر شاید تمام معامله خود را سیو سود کنند به خاطر این‌که سود خوبی کسب کرده اند و چون معمولا آن‌ها با ابزار هایی که ُکند و تاخیری هستند و دیر سیگنال خرید صادر می‌کنند ، وارد می شوند ، در نتیجه احتمال اینکه از ابتدای اکستنشن وارد شده باشند کم است ، همچنین معمولا آن‌ها با سود اندک راضی می‌شوند و معامله خود را می بندند چون نمی خواهند ریسک کنند و سود بدست آمده را از دست دهند . این سیو سود سایر معامله گران ، سبب شکل گیری اصلاحی عمیق تر از اصلاح قبلی می گردد که ما به آن پولبک می گوییم.

همانطور که گفته شد ، در اکستنشن بعد از استال ، حضور معامله گران حرفه ای پررنگ تر از معامله گران خرد است ، به این خاطر عمق اصلاح خیلی زیاد نیست و معمولا بیش از %50 گام نمی باشد چون نهایتا معامله گران حرفه ای تا %50 دارایی خود را نقد می‌کنند ؛ همچنین بازار سازها ، وقتی ببینند عمق اصلاح قیمت در حال زیاد شدن است ؛ با مقداری از دارایی خود اقدام به تحریک قیمت و ایجاد تقاضا می کنند ، تا جلوی ریزش بی قاعده قیمت را بگیرند تا بتوانند اعتماد سایر معامله گران را بعد از اصلاح کسب نمایند . در ضمن بعد از این اصلاح ، قیمت برای کسانی‌که به هر دلیل از خرید در اکستنشن قبلی جا مانده بودند ، مجددا جذاب شده و سبب ورود معامله گران تازه نفس و یا اضافه کردن حجم معامله گران حاضر در بازار تزریق پول جدید می گردد و این پروسه یعنی گام پرقدرت و اصلاح ضعیف ، تا رسیدن به هدف قیمتی معامله گران بزرگ وسازمانی ادامه می یابد و در نهایت زمانی که روند ما ضعیف می شود یعنی طول اکستنشن ها کمتر می شود ، پرتاب قیمت رو به کاهش است ، عمق اصلاح ها بیشتر می شود ، شیب گام‌ها کم می‌گردد و همه این عوامل سبب کاهش ضریب چولگی می‌شود ، نشانه ای از خروج پول معامله گرانی است که از ابتدا در بازار حضور داشته اند ، و در بازه های زمانی مختلف شروع به نقد کردن مقداری از دارایی خود می‌کنند
و این سیو سود آن‌ها روی حرکات بازار تاثیر می‌گذارد و در نهایت در حین خروج پول‌های بزرگ ، معامله گرانی وارد بازار می شوند که یا سواد کمی از بازار دارند یا تحلیلشان اشتباه بوده و اینها معامله گران ُخرد با پولهای کوچک می باشند و با خریدشان به معامله گران بزرگ کمک می کنند تا در این بازار رنج ، سیو سود نماید و از بازار خارج شود .

در بازار و برای ترید کردن اسم و تعریف مثلا انواع اصلاح برای ما اهمیت چندانی ندارد و مهم نیست ، بلکه ما به دنبال شناسایی و هستیم . مثال اگر چارتی مانند چارت زیر داشته باشیم که گام اول آن قدرت و نقدینگی خوبی دارد و شبیه اسپایک است ، ولی تعدادکندل های اصلاح آن بیشتر از استال 3 5 کندل می باشد ، ولی در هر حال ،این اصلاح ضعیف است ، اگر نشانه های تغییر در وزن جریان سفارشات را ببینیم ، می توانیم وارد معامله خرید شویم ولی اگر اصلاح ما حالت استال داشته باشد ، چون شرایط ایده آل است ، ممکن است کمی بیشتر از حجم اصلی و استاندارد خود وارد شویم ؛ ولی در شرایطی مانند چارت زیر ، می توانیم با حجم معمول وارد معامله شد.

اگر از لحاظ زمانی، طول روند رنج بیشتر از ترند نباشد ، احتمال صعودی بودن بیشتر است ، چون حافظه تاریخی معامله گران روند صعودی قبل را به خاطر دارند ، پس احتمال ادامه روند قبلی بیشتر است . اما اگر طول روند Range بیشتر از Trand باشد ، روند بعدی می‌تواند صعودی یا نزولی باشد 50-50.

ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 0 تعداد کل دیدگاه ها: 11,205

    شما اولین دیدگاه را ثبت کنید!

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

0 | 11,205
+

ثبت اولین دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
ثبت نام
ایمیل *
ویرایش ایمیل

همه قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال را خوانده ام و می پذیرم.

یک ایمیل حاوی لینک بازیابی رمز عبور برای شما ارسال گردید. لطفا بعد از دریافت روی آن کلیک نمایید.
اعتبار این ایمیل 5 دقیقه است.
لغو
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید