پیش ‌بینی هفتگی EUR/USD: شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده می تواند وضعیت فدرال رزرو را پیچیده کند

– داده ‌های خوش ‌بینانه مربوط به اشتغال ایالات متحده، سرمایه ‌گذاران را در شرایط سخت قرار می‌ دهد.

 تورم منطقه یورو در ماه مارس بیشتر کاهش یافت و مسیر را برای کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در ژوئن باز کرد.

EUR/USD علیرغم آخرین جهش، از نظر تکنیکال نزولی است.

دلار آمریکا در ابتدای هفته تقویت شد اما نتوانست حرکت خود را حفظ کند و کاهش یافت و به EUR/USD کمک کرد تا از پایین ترین سطح یک ماهه 1.0724 بهبود یابد. این افزایش در نتیجه ضعف گسترده دلار آمریکا ناشی از کاهش احتمال کاهش نرخ بهره در ایالات متحده بود.

جمعه گذشته، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که با توجه به مقاومت اقتصادی و تورم که بالاتر از هدف بانک مرکزی است، سیاست گذاران عجله ای برای کاهش نرخ بهره ندارند. در طول این هفته، چندین مقام فدرال رزرو همسو شدند و امیدها برای کاهش سیاست پولی را کاهش دادند. در نتیجه، EUR/USD تا 1.0875 افزایش یافت.

در همین حال، یورو از بانک تجاری هامبورگ (HCOB) و برآورد نهایی S&P Global از شاخص خدمات مارس و مدیران تولید (PMI) ترکیبی قدرت گرفت، که با تغییر محوری در چشم انداز بخش خدمات شگفت‌زده کرد. شاخص PMI خدمات آلمان HCOB از 48.3 در فوریه به 50.1 افزایش یافت، در حالی که شاخص منطقه یورو به 51.5.

این جفت ارز یک بار دیگر مسیر خود را قبل از پایان هفته در بحبوحه داده های قوی تر از حد انتظار مربوط به اشتغال ایالات متحده تغییر داد. در اواسط هفته، نظرسنجی ADP در مورد ایجاد مشاغل خصوصی نشان داد که بخش خصوصی 184 هزار موقعیت جدید در ماه مارس اضافه کرد. سرانجام، روز جمعه، حقوق و دستمزد غیر کشاورزی (NFP) نشان داد که اقتصاد 303 هزار شغل جدید اضافه کرده است که بسیار بهتر از 200 هزار شغل مورد انتظار است. همچنین نرخ بیکاری از 3.9 درصد به 3.8 درصد کاهش یافت. در نهایت، میانگین درآمد ساعتی 0.3% در ماه و نسبت به سال گذشته 4.1% افزایش یافت. گزارش اشتغال قوی، سرمایه گذاران را در موقعیت ناخوشایندی قرار می دهد. از یک سو، نشان می دهد که اقتصاد ایالات متحده با سرعتی خوب به رشد خود ادامه می دهد، که به معنای درآمد و سود بهتر است. از سوی دیگر، از تصمیم فدرال رزرو مبنی بر نگه داشتن نرخ بهره در اوج چرخه نیز حمایت می کند. سیاستگذاران ایالات متحده بارها خاطرنشان کرده اند که نرم شدن بازار کار پیش شرط کاهش نرخ بهره در کنار کاهش تورم خواهد بود.

سایر داده های ایالات متحده مختلط و در عین حال به طور کلی دلگرم کننده بود. شاخص PMI تولید ISM از 47.8 قبلی به 50.3 در ماه مارس جهش کرد و به یک سری شکست شانزده ماهه پایان داد. با این حال، PMI خدمات از 52.6 به 51.4 کاهش یافت که انتظارات را از دست داد اما همچنان نشان دهنده گسترش بود.

در سراسر این حوزه، آلمان گزارش داد که بر اساس برآوردهای اولیه، شاخص هماهنگ قیمت ‌های مصرف ‌کننده (HICP) در ماه مارس 2.3 درصد افزایش یافت، در حالی که اتحادیه اروپا HICP سالانه را در همان دوره 2.4 درصد اعلام کرد. این قرائت ها نسبت به ماه مارس کاهش یافت و کمتر از انتظارات بازار بود که از کاهش نرخ بهره در اروپا حمایت کرد.

تورم آمریکا و بانک مرکزی اروپا

تقویم اقتصاد کلان این هفته شاخص قیمت مصرف کننده مارس ایالات متحده (CPI) را نشان می دهد. این کشور همچنین شاخص قیمت تولید کننده (PPI) را منتشر خواهد کرد که تصویر تورمی ماه مارس را کامل می کند.

در قاره کهن، تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی اروپا (ECB) برجسته است. کریستین لاگارد و همکاران سیاستگذارش راه را برای حرکت ماه ژوئن هموار کرده اند، در زمانی که بازیگران بازار گمانه زنی می کنند که آیا بانک مرکزی اروپا قبل از فدرال رزرو عمل خواهد کرد یا خیر. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا در ماه آوریل مجدداً نرخ های بهره را بدون تغییر نگه دارد و در عین حال بازارها را برای کاهش در چند ماه آینده آماده کند. به غیر از آن، این تقویم شامل برآورد اولیه شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده و تولید صنعتی آلمان و برآورد نهایی شاخص هماهنگ قیمت مصرف کننده (HICP) خواهد بود.

پیش ‌بینی هفتگی پوند/دلار آمریکا: پوند به نظر می رسد با تغییر تمرکز روی تورم ایالات متحده، زیان های اخیر را جبران کند

پوند در برابر دلار آمریکا از پایین ترین سطح هفت هفته ای خود بهبود یافته.

– روند بهبود پوند/دلار آمریکا در هفته تورم آمریکا کاهش می یابد.

GBP/USD تثبیت دو هفته قبل خود را به سمت پایین شکست و در نزدیکی 1.2540 در روز سه شنبه هفته قبل به پایین ترین سطح هفت هفته اخیر رسید. این جفت ارز بهبودی را پشت سر گذاشت و به بالاترین حد دو هفته اخیر یعنی 1.2700 رسید، اما خریداران نتوانستند این شتاب را حفظ کنند و پوند/دلار آمریکا در پایان هفته پایین تر بسته شد.

افزایش و کاهش قیمت پوند/دلار آمریکا عمدتاً ناشی از احساسات پیرامون قیمت‌ گذاری بازار برای چرخش سیاست ‌های فدرال رزرو آمریکا در اوایل ژوئن بود. هیچ کاتالیزور اساسی قابل توجهی از انگلستان (بریتانیا) وجود نداشت و از این رو، این جفت ارز تحت تأثیر پویایی دلار آمریکا باقی ماند.

در اوایل هفته، داده‌ های PMI تولید ISM ایالات متحده، فرصت ‌های شغلی JOLTS و تغییر اشتغال ADP از افزایش بازدهی دلار آمریکا و اوراق قرضه خزانه‌داری حمایت کردند و نشان دادند که فدرال رزرو می ‌تواند چرخش سیاست ‌های خود را به دلیل انعطاف ‌پذیری اقتصادی ایالات متحده به تاخیر بیندازد.

بر اساس اطلاعات FedWatch Tool گروه CME، با وجود داده های قوی، بازارها با احتمال 64 درصدی، به قیمت گذاری کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ژوئن ادامه دادند. این را می توان به اظهارات اخیر مقامات فدرال رزرو نسبت داد.

لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، روز سه شنبه گفت که او همچنان انتظار کاهش نرخ بهره در سال جاری را دارد، اما نشست سیاست بعدی در ماه می را رد کرد. مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، خاطرنشان کرد که سه کاهش در سال جاری یک “تصمیم بسیار معقول” است، اگرچه او گفت که هیچ وعده ای داده نشده است. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو روز چهارشنبه به بازارها در مورد احتمال کاهش نرخ بهره در سال جاری اطمینان خاطر داد.

سخنرانی های اعضای فدرال رزرو احتمالاً باعث عقب نشینی شدید بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شد و باعث شد که دلار آمریکا کاهش یابد. با این حال، گروه جدیدی از سخنرانان فدرال رزرو در روز پنج‌شنبه، گمانه زنی های کاهش نرخ فدرال رزرو را با اظهار نظر های هاوکیش خود کاهش دادند و دلار را به حرکت درآوردند در حالی که باعث اصلاح جفت پوند/دلار آمریکا از بالاترین سطح دو هفته‌ای شدند.

روز جمعه، این جفت ارز در بحبوحه ریسک گریزی گسترده، که به دلیل تشدید تنش های ژئوپلیتیکی بین اسرائیل و ایران تقویت شده بود، همچنان ضعیف باقی ماند. بعداً در روز، اداره آمار کار گزارش داد که حقوق و دستمزد غیر کشاورزی (NFP) در ماه مارس 303,000 افزایش یافته است که از انتظار بازار 200,000 بالاتر است. علاوه بر این، نرخ بیکاری از 3.9 درصد در فوریه به 3.8 درصد کاهش یافت. USD با گزارش مشاغل خوش ‌بینانه قدرت گرفت و باعث شد GBP/USD در آستانه آخر هفته به زیر 1.2600 عقب ‌نشینی کند.

هفته پیش رو: CPI ایالات متحده برای جلب توجه مردم

داده های تورم ایالات متحده، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در روز چهارشنبه و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در روز پنجشنبه، احتمالاً در هفته نسبتاً آرام پیش رو برجسته باقی خواهند ماند.

علاوه بر این، صورتجلسه ماه مارس فدرال رزرو، گزارش تولید ناخالص داخلی ماهانه بریتانیا (GDP) برای ماه فوریه و داده های اولیه تمایلات مصرف کننده و انتظارات تورمی میشیگان ایالات متحده، انگیزه تجاری جدیدی را برای پوند/دلار آمریکا فراهم می کند. همچنین سخنان سیاستگذاران فدرال رزرو برای سنجش زمان و دامنه کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری قابل توجه خواهد بود.

پیش بینی هفتگی طلا: تا زمانی که تنش های ژئوپلیتیکی باعث سنگینی روی دلار هستند، طلا قوی باقی می ماند

–  قیمت طلا در هفته گذشته به بالاترین حد خود بالای 2300 دلار رسید.

 XAU/USD علیرغم آخرین عقب نشینی، از نظر تکنیکال در فاز بیش از حد خرید است.

افزایش طلا در این هفته افزایش یافت

با شروع عادی شدن شرایط معاملاتی پس از پایان هفته طولانی، طلا در شروع هفتگی افزایش یافت. با واکنش سرمایه‌ گذاران به داده‌ های شاخص قیمت هزینه‌ های مصرف شخصی (PCE) که در جمعه عید پاک منتشر شد، که کمی ملایم ‌تر از پیش ‌بینی‌ شده بود، دلار آمریکا (USD) برای یافتن تقاضا در روز دوشنبه با مشکل مواجه شد و به XAU/USD اجازه داد تا بالاتر رود. بعداً در جلسه آمریکا، دلار آمریکا پس از مثبت بودن PMI تولید ISM و محدود کردن صعود طلا، یک جهش مجدد داشت.

در غیاب انتشار داده های سطح بالا، طلا روز سه شنبه افزایش خود را افزایش داد و روزانه بیش از 1 درصد افزایش یافت. در روز چهارشنبه، داده های ایالات متحده نشان داد که PMI خدمات ISM از 52.6 در ماه فوریه به 51.4 در ماه مارس کاهش یافته است. مهمتر از همه، شاخص قیمت‌ های پرداختی، جزء تورم این نظرسنجی، از 58.6 به 53.4 کاهش یافت که نشان‌ دهنده کاهش تورم ورودی بخش خدمات است. از آنجایی که دلار پس از این گزارش تحت فشار فروش مجدد قرار گرفت، XAU/USD برای هفتمین روز متوالی در محدوده مثبت بسته شد.

طلا در جلسه آسیایی روز پنجشنبه به صعود خود ادامه داد و قبل از انجام اصلاحات فنی و شکسته شدن زنجیره افزایش خود، بالاترین رکورد تاریخی خود را 2305 دلار ثبت کرد. اظهارات هاوکیش مقامات فدرال رزرو به دلار آمریکا در برابر رقبای خود کمک کرد و باعث شد XAU/USD در نیمه دوم روز مسیر خود را معکوس کند. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، خاطرنشان کرد که او دو کاهش نرخ را در سال 2024 پیش بینی کرده است، اما گفت که اکنون به این فکر می کند که اگر نرخ تورم همچنان به رنج خود ادامه دهد، آیا فدرال رزرو باید امسال نرخ ها را کاهش دهد یا خیر. علاوه بر این، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، خاطرنشان کرد که «تطبیق تحول تورم فعلی با پیشرفتی که فدرال رزرو برای کاهش نرخ باید ببیند، دشوار است».

اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) روز جمعه اعلام کرد که اشتغال و دستمزد غیر کشاورزی در ماه مارس 303000 افزایش یافته است. این رقم به دنبال افزایش 270000 واحدی (بازبینی شده از 275000) ثبت شده در ماه فوریه بود و با حاشیه وسیعی از انتظار بازار 200000 فراتر رفت. سایر جزئیات گزارش مشاغل نشان می دهد که نرخ بیکاری از 3.9 درصد در فوریه به 3.8 درصد کاهش یافته است، در حالی که تورم سالانه دستمزد، که با تغییر در میانگین درآمد ساعتی اندازه گیری می شود، از 4.3 درصد پیش بینی شده به 4.1 درصد کاهش یافته است. دلار پس از داده‌ های خوش‌ بینانه بازار کار، جایگاه خود را حفظ کرد، اما طلا قدرت دلار را نادیده گرفت و بیش از 2310 دلار پیش رفت.

در طول این هفته، همبستگی معکوس معمول طلا با بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا تضعیف شد. اگرچه بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا برای اولین بار از نوامبر به بالای 4.4 درصد رسید، اما طلا همچنان به رشد خود ادامه داد زیرا از تشدید تنش های ژئوپلیتیکی سود می برد.

پس از کشته شدن هفت افسر در حمله هوایی مشکوک اسرائیل به محوطه سفارت ایران در سوریه در اوایل هفته، ایران متعهد شد که علیه اسرائیل انتقام بگیرد و نگرانی ها از تعمیق و طولانی شدن درگیری در خاورمیانه را زنده کرد. علاوه بر این، گمانه زنی هایی در بازار وجود دارد که چین دارایی های اوراق قرضه خزانه داری آمریکا را تخلیه می کند تا طلا را جایگزین آن کند. این می ‌تواند توضیحی محتمل در مورد اینکه چگونه طلا همچنان به افزایش ارزش خود ادامه می ‌دهد در حالی که بازده اوراق قرضه آمریکایی بالاتر می ‌رود باشد، اما به دلیل کمبود اطلاعات موجود، تأیید یا رد این نظریه دشوار است. بانک مرکزی چین تغییراتی را در ذخایر خود اعلام می کند، اما این اطلاعات در اواسط ماه می در دسترس خواهد بود. شورای جهانی طلا در 13 مارس گزارش داد که بانک خلق چین (PBoC) اعلام کرد که ذخایر طلا در ماه فوریه 22 تن افزایش یافته است.

سرمایه گذاران طلا منتظر داده های تورم ایالات متحده هستند، ژئوپلیتیک را تماشا کنید

دفتر اقتصادی ایالات متحده در ابتدای هفته آینده هیچ گونه اطلاعات سطح بالایی را ارائه نخواهد کرد. روز چهارشنبه، BLS داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را برای ماه مارس منتشر خواهد کرد. به صورت ماهانه، CPI هدلاین و CPI اصلی هر دو 0.3٪ افزایش می یابند. در صورتی که CPI ماهانه با سرعتی قوی تر از پیش بینی افزایش یابد، واکنش فوری می تواند دلار را تقویت کند و باعث اصلاح نزولی طلا شود. از سوی دیگر، چاپ 0.2 درصد یا کمتر می تواند انتظارات برای کاهش نرخ بهره در ژوئن را احیا کند و به دلار آمریکا آسیب برساند.

BLS اطلاعات شاخص قیمت تولید کننده (PPI) را در روز پنجشنبه منتشر خواهد کرد. در گذشته، فعالان بازار به داده‌ های تورم تولیدکننده توجه چندانی نداشتند. با این حال، دو نسخه قبلی PPI واکنش ‌های زیادی را برانگیخت. در ماه فوریه، PPI به صورت ماهانه 0.6 درصد افزایش یافت. یک رشد قوی مشابه در تورم ماهانه تولیدکننده می ‌تواند به انتظارات در مورد ثابت ماندن تورم مصرف‌ کننده کمک کند و از دلار آمریکا حمایت کند. روز پنجشنبه، بانک مرکزی اروپا (ECB) تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام خواهد کرد. این رویداد ممکن است تاثیر مستقیمی بر ارزش گذاری طلا نداشته باشد. با این حال، موضع داویش بانک مرکزی اروپا می تواند واگرایی سیاست بین فدرال رزرو را برجسته کند و خروج سرمایه از یورو به دلار را هدایت کند. در این سناریو، قدرت مبتنی بر دلار آمریکا می تواند جذب XAU/USD را دشوار کند.

ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 0 تعداد کل دیدگاه ها: 11,472

    شما اولین دیدگاه را ثبت کنید!

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

0 | 11,472
+

ثبت اولین دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید