مسیر بانک مرکزی انگلستان در کاهش نرخ بهره

ما فکر می ‌کنیم که احتمال کاهش نرخ بهره در ژوئن در حال افزایش است، اما تضمینی ندارد. بیشتر به داده‌ های تورم خدمات آوریل بستگی دارد که فکر می ‌کنیم می ‌تواند بالاتر از پیش ‌بینی ‌های بانک انگلستان باشد و کمیته را وسوسه کند تا قبل از کاهش نرخ‌ ها کمی صبر کند. هر اتفاقی که بیفتد، ما در سال جاری حداقل چهار کاهش نرخ را انتظار داریم.

اولین کاهش نرخ بهره دور نیست

بازارهای مالی نسبت به ایده کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن از سوی بانک انگلستان مشتاق هستند و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید.

عملاً مشخص است که تورم هدلاین در سه ماهه دوم کمتر از هدف خواهد بود و ما بر این باوریم که قبل از نشست ژوئن به 1.5 درصد کاهش خواهد یافت. هاوکیش ‌های BoE به غذا و انرژی به ‌عنوان مقصر اصلی اشاره خواهند کرد.

فشار سیاسی و رسانه ای برای شروع کاهش نرخ ها در حال افزایش است. و در هر صورت، خود بانک تمایلش را برای کاهش قریب الوقوع نرخ نشان داده است. رئیس اندرو بیلی نشان داده که با قیمت گذاری تقریباً سه کاهش نرخ بهره در بازارها در سال جاری راحت است و به این معنی است که او از داده های اخیر تورم راضی است و در حالی که اظهارات اخیر بانک به طور رسمی مشخص کرده که یک سیاست “محدود کننده” برای یک “دوره طولانی مدت” مورد نیاز است، BoE اکنون معتقد است که این بیانیه همچنان می تواند درست باشد حتی اگر نرخ ها شروع به کاهش کنند.

طوری که تورم می تواند در سه ماهه دوم به زیر 2 درصد برسد.

مسلماً، هاوکیش های کمیته – کاترین مان و جاناتان هسکل – که تا همین اواخر همچنان به افزایش نرخ ‌ها رأی می ‌دادند، به نظر خیلی کمتر متقاعد شده‌ اند. اما حقیقت این است که رای هیچ کدام احتمالاً زمان کاهش اول را تعیین می کند. تاریخ به ما می گوید که وقتی کمیته تغییر رویه می دهد، اعضای به اصطلاح داخلی، که شامل رئیس و معاونان او می شود، تمایل دارند که رای خود را به طور همزمان تغییر دهند. به عبارت دیگر، ما به راحتی می‌ توانیم رای 8-1 به نفع «عدم تغییر» را در ماه می ببینیم، اما رای 6-3 یا 7-2 به نفع کاهش نرخ در ژوئن را مشاهده کنیم.

نتیجه این است که کاهش نرخ بهره در حال نزدیک ‌تر شدن است. بازارها با احتمال 20 درصدی کاهش در ماه می و 75 درصدی در ژوئن قیمت گذاری می کنند، و مهمتر از همه، سرمایه گذاران دیگر انتظار ندارند که BoE نسبت به فدرال رزرو ایالات متحده عقب افتاده باشد.

ما با سرمایه گذاران موافق هستیم که کاهش در ماه می بعید است، علیرغم اظهارات اخیر بیلی که در را به روی کاهش نرخ در ماه آینده باز می کند. جدول زیر نشان می ‌دهد که تنها یک مجموعه از داده ‌های تورم و دستمزد قبل از نشست اوایل ماه می مقرر است، و هیچ کدام از این اطلاعات احتمالاً چیزی بیشتر از آنچه قبلاً می داند به بانک نمی ‌گویند.

راه بانک انگلستان برای کاهش نرخ بهره

کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن محتمل تر شده است، اما تضمین نشده است

ما همچنین موافقیم که احتمال کاهش نرخ بهره در ژوئن بیشتر می ‌شود، اگرچه فکر می‌ کنیم هنوز تضمین ‌شده نیست. در حال حاضر، مورد اصلی ما آگوست است. این به سه چیز خلاصه می شود:

اول – و مهمتر از همه – تورم خدمات. تنها مهم ترین نقطه داده قبل از نشست ژوئن، انتشار تورم آوریل در 22 می است. ما در مورد آوریل مطالب زیادی نوشته ‌ایم، و شاهدیم که بسیاری از قیمت ‌های بخش خدمات در معرض افزایش قیمت قراردادی سالانه قرار گرفته ‌اند که اغلب مستقیماً به نرخ ‌های قبلی CPI هدلاین مرتبط است. یک تخمین ساده نشان می‌ دهد که تقریباً 40 درصد از سبد خدمات تحت تأثیر این پدیده قرار گرفته است، و در هر دو آوریل 2022 و 2023 شاهد افزایش ماهانه قیمت ‌های ماهانه بودیم، حتی پس از اینکه داده ‌ها را برای عوامل فصلی تنظیم کردیم.

رقم CPI خدمات آوریل گذشته بزرگترین تغییر روزانه را در نرخ سوآپ دو ساله بریتانیا در سال 2023 ایجاد کرد، و خطر این است که انتشار امسال نیز یک محرک بازار باشد. این درست است که نرخ تورم اصلی پایین تر باید به معنای افزایش کمتر قیمت ها در آوریل نسبت به سال گذشته باشد و بنابراین، نرخ CPI خدمات نسبت به سال قبل کمتر است. اما ما فکر می کنیم که تورم خدمات کندتر از پیش بینی بانک انگلستان در کوتاه مدت کاهش خواهد یافت.

این دلیل اصلی است که ما هنوز برای جلو انداختن پیش بینی کاهش نرخ BoE از آگوست تا ژوئن کمی محتاط هستیم. تجربه اخیر در ایالات متحده، که در آن داده ها بیشتر از حد انتظار تثبیت شده اند، برای سرمایه گذاران در هنگام فکر کردن به کاهش نرخ بهره در ژوئن در بریتانیا، یک داستان هشدار دهنده است.

داده های CPI آوریل سال گذشته یک محرک بزرگ بازار بود.

رشد دستمزد ها نیز کلیدی است

پس از تورم، دومین چیزی که باید به آن توجه کرد، رشد دستمزد بخش خصوصی است، به‌ویژه آنهایی که شامل آوریل می ‌شوند که قرار است در 11 ژوئن منتشر شود. این داده ها تأثیر افزایش نزدیک به 10 درصدی دستمزد ملی اخیر را نشان می دهد. دلایلی وجود دارد که فکر می کنیم تأثیر کلان زیاد نخواهد بود، تا حدی به این دلیل که سهم کارگران در NLW نسبتاً کم است، بلکه به این دلیل که رشد دستمزد برای گروه های کم دستمزد با نرخ سالانه بیش از 10٪ اجرا شده است.

با این حال، داده های اضافی همچنین به ارزیابی اینکه آیا بهبود اخیر در رشد درآمد هفتگی می تواند پایدار باشد یا خیر کمک خواهد کرد. هسکل، یکی از هاوکیش ‌های BoE، پیشنهاد کرده است که پرداخت ‌های گسترده هزینه‌ های زندگی در اواخر سال ‌های 2022/2023 به اشتباه به‌ عنوان افزایش دائمی حقوق در نظر گرفته شده است. بنابراین، روند نزولی اخیر در رشد دستمزد ها به جای کاهش واقعی فشارهای دستمزد، نشانه مشکلات اندازه گیری است. تا جلسه ژوئن، بانک تصور بهتری از این موضوع خواهد داشت. در نهایت، به وضوح این خطر وجود دارد که بانک از نشست ماه می استفاده کند تا به طور موثر به ما بگوید که در ماه ژوئن نرخ کاهش خواهد یافت. BoE عموماً نسبت به سایر بانک های مرکزی در ارسال صریح این نوع سیگنال ها محتاط تر است. اما تغییرات بیشتر در دستورالعمل رو به جلو، مانند کم کردن زبان در مورد نرخ‌ های “محدود کننده”، به همان میزان مهم خواهد بود.

ما به پیش بینی خود پایبندیم- فعلا

به طور خلاصه، ما تمایل داریم به مورد اصلی خود در مورد کاهش نرخ بهره در ماه آگوست پایبند باشیم، هرچند که از زمان اظهار نظرهای اخیر BoE، این موضوع نزدیک ‌تر شده است. اگر داده‌ های تورم خدمات خوش ‌خیم ‌تر از آنچه ما انتظار داریم باشد، رشد دستمزد ها به روند پایین ‌تر خود ادامه دهد. آن‌گاه کاهش نرخ بهره در ژوئن می‌ تواند به راحتی تحقق یابد – به خصوص اگر فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا نیز همین کار را انجام داده است.

نویسنده:صبا لطیفی

https://t.me/fundamentallatifi
Shadii_trading_fundamental
ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 0 تعداد کل دیدگاه ها: 11,472

    شما اولین دیدگاه را ثبت کنید!

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

0 | 11,472
+

ثبت اولین دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید