ضریب چولگی را تشخیص دهید

در مقدمه و برای تفهیم بهتر این بخش می‌ توان گفت : همه اتومبیل ها شاخصی بنام سرعت صفر تا صد دارند . ولی آیا همه آن‌ها در یک مدت زمان ثابت سرعتشان از صفر به صد می‌رسد ؟ نه ، یک اتومبیل ممکن است در 5 ثانیه به این سرعت برسد واتومبیل دیگر در 10 ثانیه و … ؛ یعنی این تغییر سرعت از صفر تا صد ، در سرعت های متفاوت اتفاق می
ِر افتد که به این سرعت ، تغیی سرعت حرکت ، شتاب یا مومنتوم می گویند . برای درک بهت به شکل زیر توجه کنید :

به نظر شما اگر یک روند مانند حالت A حرکت کند بهتر وپایدار تر است یا مانند حالت B ؟اگر در
موقعیتی مانند حالت A باشیم ، امید به کسب سودهای بیشتری داریم یا مانند حالت B ؟ مسلما حالت A ، اما همین حالت A یا B دو حالت در شتاب می‌تواند داشته باشد . به شکل زیر توجه فرمایید :

اگر ما یک روند صعودی مانند حالت A داشته باشیم پتانسیل سود دهی بیشتری دارد و احتمال موفقیت معامله بیشتر است و ترید در چنین حالتی سبب می شود درصد یا pip بیشتری بدست ما مانند حالت آوریم یا اگر B باشد ؟ درست است که هر دوی این حالت ها صعودی می باشند ، اما حالت A به ما میگوید که آن تمایلات و تصمیمات ،رانت ها و دستوراتی که سبب شده اند هیجانات خرید ایجاد شود ، روبه افزایش است و معامله گران پول‌ها بیشتری و با سرعت زیادتری در حال خرج کردن هستند . اما حالت B هم با وجود اینکه روند صعودی است ، اما هیجانات خرید رو به کاهش است .

همان‌گونه که در آموزش‌های قبلی ، در بخش تئوری حراج بیان گردید ، قیمت در تمامی بازارهای سرمایه از طریق تصمیمات و معاملات معامله گران حاضر در آن بازار بر اساس تئوری حراج تغییر می‌کند . بدین شکل که در ابتدای یک حراج تا زمانی‌که شرکت کنندگان در آن حراج این باور را داشتند که آن کالا یا سهم یا هر آن چه که بر سر آن معامله
می‌کردند ، ارزشی بیش از ارزشی که تا الان داشته ، دارد ؛ قیمتی بالاتر با اختلاف قیمت بیشتر نسبت به نفر قبلی پیشنهاد می دادند و اینجا جایی بود که قیمت با شتاب در حال حرکت بود ولی بعد از مدتی قیمت به جایی میرسد که معامله گران بازار به خود می گویند : درست است که این کالا ارزشمند است ، ولی نه این قدر ؛ و همین سبب می شود که اختلاف قیمت پیشنهادی نسبت به نفر قبلی کمتر و کمتر شود ؛ یعنی تمایلات و هیجاناتشان و میزان خرج کردن پول‌هایشان به مرور کاهش می یابد . پایه و اساس بررسی ضریب چولگی بر این اصل استوار است .

ضریب چولگی نیز مانند سرنخهای قبلی یعنی : مسافت ، عمق و شیب ، مربوط به سرنخ قدرت روند است و در بازار روند دار کاربرد دارد نه بازار رنج مخصوصا رنج چوپی . زیرا در رنج ساید سیاست مالی در جهتی خاص وجود ندارد و در چوپی هم که خود نشانه کم بود شدید نقدینگی و دستورات معاملاتی است ، بررسی موومنت کار اشتباهی است. البته یک استثنا در مورد شیب یا زاویه گام ها وجود دارد که در چوپی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما زمانی از این سرنخ ها استفاده می کنیم که در متن بازار ما ، مانعی پیش روی قیمت نباشد و بر اساس این سرنخ‌ها قدرت روند ، ضعف را تشخیص می‌دهیم . اما اگر چارچوب و سطح کلیدی و هدف قیمتی ما مشخص باشد و یا در یک رنج قرار داشته
باشیم ، بیشتر باید سهام‌داری کرد تا قیمت خود را به آن سطح برساند ، حال می‌خواهد قیمت با قدرت یا ضعف خود را به این سطح برساند ؛ مهم نیست به چه صورت ، در نتیجه بررسی قدرت و ضعف بین دو سطح ـآنچنان تاثیر ندارد.در چنین شرایطی واکنش قیمت به سطح را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم . مثلا در تصویر زیر قیمت بعد از خروج از رنج با گام و اصلاح به پیش می‌رود ، ولی وقتی قیمت بر می‌گردد ، در پیش روی قیمت یک سطح کلیدی وجود دارد که باید واکنش قیمت را به آن سطح مورد ارزیابی قرار داد که آیا قادر به شکست سطح است یا قیمت مجددا برمی‌گردد و به روند صعودی ادامه می‌دهد و یا رنج می‌شود.

مطابق تصویر زیر ، در ابتدا حرکت قیمت در بازار بصورت رنج می‌باشد و اگر ما با دید سرمایه گذاری و بلند مدت ، وارد بازار شده باشیم ، اتفاقی که می افتد این است که ما بصورت تناوبی وارد محدوده سود می‌شویم و بعد از مدتی وارد محدوده ضرر . اما وقتی در وزن جریان سفارشات تغییری ایجاد می‌شود از سویینگ 6 به بعد و وزن خریداران بیشتر
می‌گردد ، در نوسانات بعدی قیمت ، ما دیگر وارد محدوده ضرر نمی‌شویم ؛ یعنی شرایط سرمایه گذاری ما بهتر شده است به عبارتی مطلوبیت سرمایه گذاری ما بهبود یافته است . این نسبت سود سازی با خط چین های آبی به نمایش درآمده . اگر درآینده ، بازار بهتر حرکت کند و اکستنشن هایی در بازار شکل گیرد ، شرایط سود دهی بهتر از قبل شده ، یعنی در مدت زمان کمتر ما توانستیم به سود بیشتری برسیم ؛ به عبارتی نسبت سود سازی ما نسبت به قبل افزایش یافته که این موضوع از شکل و زاویه خط چین ها مشخص است .

اما اگر در انتهای بازار اصلاح طولانی شود و کامپلکس پولبک اتفاق بیفتد ، این موضوع باعث می‌شود آن نسبت سود سازی که تا الان وجود داشت و ثابت بود ، کاهشی شود . مطابق تصویر رو به رو، اگر ما ابتدای حرکت های آخر را به هم وصل کنیم ، خطی شکل می‌گیرد که دیگر در دل خطهای دیگر نیست و از آن خارج شده . در چنینن حالتی ما نباید فورا به فکر خروج از معامله باشیم ، به صرف اینکه ضریب چولگی منفی است ، بلکه باید به فکر بهترین ناحیه برای خروج باشیم . مثال در این تصویر حداکثر انتظار حرکتی ما به اندازه آخرین اکستنشنی است که بعد از آن کامپلکس پولبک اتفاق افتاده ، پس ما هرجا ضعف مشاهده کردیم باید از معامله خارج شویم .

ضریب چولگی در روند ها کاربرد دارد و در رنج چوپی کاربردی ندارد . مثال در یک روند صعودی با کم شدن ضریب سوددهی سهام ، می‌توان به ضعیف شدن خریداران پی برد . البته در رنج سایدوی هم با مقایسه ضریب چولگی گام‌های سایدوی با هم مثلا گام‌های صعودی با هم می‌توان نشانه ای از ضعیف شدن یا قوی شدن خریداران یا فروشندگان پیدا کرد به طوری‌که مثال آیا در گام صعودی ضریب چولگی نسبت به لگ قبلی تغیری داشته یا نه ، که اگر قوی تر شده ، می توان احتمال شکسته شدن سقف سایدوی را داد . البته در انتهای رنج چوپی که شیب لگ‌ها مثلا صعودی ، در حال افزایش و شیب لگ‌های مخالف در حال کاهش است و در نهایت قیمت با یک گام و اصلاح از رنج چوپی خارج می‌گردد ، هم چولگی افزایشی است و نشانه ای از شروع یک روند جدید می باشد .

ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 0 تعداد کل دیدگاه ها: 11,471

    شما اولین دیدگاه را ثبت کنید!

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

0 | 11,471
+

ثبت اولین دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید