FX TALKING

پیش بینی های اصلی موسسه ING

EUR/USD

 • در این ماه ما پیش بینی خود را مبنی بر اینکه EUR/USD می تواند در اواخر سال جاری و اوایل سال آینده بالاتر از 1.10 معامله شود را کنار می گذاریم. سه ماه CPI اصلی ایالات متحده با رقم 0.4٪ ماهانه به پیش بینی ما برای تاخیر تسهیل فدرال رزرو کمک کرده است. به همین ترتیب، بازار کار قوی ایالات متحده نشان می دهد که هیچ نیاز دلیلی برای کاهش قیمت توسط فدرال رزرو وجود ندارد. تیم ما اکنون به دنبال اولین کاهش فدرال رزرو در ماه سپتامبر است – به این معنی که دلار آمریکا می تواند در سه ماهه دوم رشد داشته باشد.
 • بانک مرکزی اروپا استقلال خود را از فدرال رزرو اعلام می کند. باید اولین کاهش خود را در ژوئن ارائه دهد. این واگرایی سیاست باعث شده است که اسپرد نرخ به سطوح پایانی سال 2022 افزایش یابد – زمانی که EUR/USD در 1.05 معامله می شد.

تنش در خاورمیانه تنها به جذابیت دلار می‌افزاید – با توجه به مزایای نقدینگی، نرخ بالای سپرده‌ گذاری و استقلال انرژی ایالات متحده

USD/JPY

 • قدرت گسترده دلار باعث شده است که USD/JPY از 152 عبور کند و به منطقه 155 نزدیکتر شود، جایی که اکثر آنها فکر می کنند شانس مداخله FX زیاد است. این امر نوسانات 1 ماهه را به سطح 9% و بالاتر رسانده است. به یاد بیاورید که آخرین مداخله در حدود 150 سپتامبر / اکتبر 2022 انجام شد و توکیو 70 میلیارد دلار FX فروخت.
 • با توجه به سیاست بانک مرکزی ژاپن، ما اکنون فکر می ‌کنیم که BoJ ممکن است دو بار دیگر در سال جاری افزایش نرخ داشته باشد – احتمالاً در جولای و اکتبر. با این حال، نرخ 0.50 درصدی تا پایان سال بعید به نظر می رسد که روند ین را تغییر دهد. برای آن، ما به یک دلار به طور کلی ضعیف تر نیاز داریم – چیزی برای نیمه دوم سال.

ریسک ژئوپلیتیک چالش های متفاوتی را برای ین ایجاد می کند. قیمت های بالاتر انرژی برای ین منفی است.

GBP/USD

 • بازنویسی سناریوی ایالات متحده / فدرال رزرو به این معنی است که ما مجبور شده ایم پیش بینی های پوند / دلار آمریکا را کاهش دهیم. یک محیط سرمایه گذاری بسیار دشوارتر در پشت نرخ های بالاتر ایالات متحده برای مدت طولانی تر نیز باعث ایجاد باد مخالف برای پوند/دلار آمریکا خواهد شد. وقتی نوبت به بانک انگلستان می رسد، ما همچنان به دنبال چهار کاهش در سال جاری از ماه آگوست هستیم. برخی به دنبال ماه ژوئن هستند – اما این خیلی زود به نظر می رسد.
 • طبق معمول، حرکات پوند با انتشار داده های کلیدی بریتانیا هدایت می شود – به عنوان مثال، تورم دستمزد ها و خدمات. این ها هنوز هم می توانند کمی قوی باشد، اما باید تا تابستان به شدت کاهش می یابند.

ما پیش بینی نمی کنیم که انتخابات بریتانیا (احتمالاً اکتبر یا نوامبر) حرف بزرگی در مورد پوند داشته باشد – با توجه به پیشتاز 20 درصدی حزب کارگر

EUR/GBP

 • شفافیت بانک مرکزی اروپا در مورد اولین کاهش نرخ خود باعث شده است که نرخ سوآپ یورو پایین بماند و شاهد افزایش اختلافات مبادله دو ساله EUR:GBP به سمت منطقه 150 واحدی به نفع پوند بوده ایم. اینها وسیع ترین سطوح سال هستند. ما این ریسک را پیش بینی می کنیم که انتظارات بیشتر کاهش نرخ BoE و نرخ های سوآپ پایین تر GBP فقط در اواسط ماه می/ژوئن ظاهر شود – به این معنی که EUR/GBP می تواند اکنون 0.85 را تحت فشار قرار دهد.

 • با این حال، چرخه BoE به طور محافظه کارانه فقط 50 واحد قیمت گذاری دارد – ما به دنبال 100 واحد هستیم. ما پیش ‌بینی می ‌کنیم که EUR/GBP در تابستان امسال حرکت تعیین ‌کننده‌ ای را به سمت بالا آغاز کند، زیرا داده ‌های کلیدی بریتانیا داستان کاهش تورم بریتانیا را بهتر تأیید می ‌کند.

USD/CAD

 • کاهش 25 واحدی بانک کانادا در ماه ژوئن محتمل تر به نظر می رسد زیرا تورم دوباره پایین تر از انتظارات منتشر شد و بیکاری برای اولین بار از سال 2022 به بالای 6.0 درصد رسید.
 • در جلسه آوریل، رئیس Tiff Macklem گفت که حرکت در ماه ژوئن امکان پذیر است و ما فکر می کنیم که بازارها قیمت گذاری آن را (تنها 14 واحد) دست کم گرفتند فقط به دلیل همبستگی قوی با نرخ های بالاتر USD هستند.

 به دلیل واگرایی سیاست های پولی، لونی همچنان در میان مدت جذابیت کمتری نسبت به سایر ارزهای کالایی G10 دارد. با این حال، محرک های غالب برای همه G10 همچنان داده ها و ژئوپلیتیک ایالات متحده است. اگر این دو عامل هر دو بر خلاف احساسات ریسک پذیری حرکت کنند، CAD باید نسبت به سایر FX های با بتا بالا انعطاف پذیرتر باشد، حتی اگر USD/CAD همچنان در کوتاه مدت با خطرات صعودی روبرو شود.

AUD/USD

 • بانک مرکزی استرالیا با دقت به بررسی داده های دریافتی در مورد تورم و مشاغل خواهد پرداخت. آخرین رقم ماهانه CPI دلگرم کننده بود، اما بازار کار همچنان بسیار قوی است.
 • نگرانی ما این است که CPI ممکن است برای چند ماه بالاتر از حد انتظار منتشر شود و این ممکن است باعث افزایش مجدد نرخ در استرالیا شود. به هر حال، کاهش قبل از سه ماهه چهارم در حال حاضر بعید به نظر می رسد.

 داستان رشد چین اخیراً به طور جزئی بهبود یافته است، که عامل مثبت دیگری برای AUD است. با این حال، احساسات ریسک پذیری و نرخ‌های بالاتر USD در حال حاضر بر پایه‌های AUD سایه انداخته‌اند و این امر همچنان دلار استرالیا را بیشتر در معرض خطر کاهش بیشتر در کوتاه‌مدت قرار می‌دهد تا بهبود قابل توجه.

NZD/USD

 • بانک مرکزی نیوزلند در نشست آوریل به شدت مخالف بود و تلویحاً در برابر گمانه زنی بازار برای کاهش در تابستان امسال مقاومت کرد.
 • ما هنوز فکر می کنیم که RBNZ به دلیل افزایش شدید مهاجرت که انتظار داریم به تورم کمک کند، در انتقال به سیاست پولی تسهیلی مشکل داشته باشد.

 NZD به دلیل نرخ‌ های بالای خود کمتر از AUD و سایر ارزها در فاز فروش بیش از حد قرار دارد و بنابراین باید در برابر فروش ریسک-گریز آسیب ‌پذیرتر می باشد.

نویسنده:صبا لطیفی

https://t.me/fundamentallatifi
Shadii_trading_fundamental
ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 0 تعداد کل دیدگاه ها: 11,471

  شما اولین دیدگاه را ثبت کنید!

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

0 | 11,471
+

ثبت اولین دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید