چرخه بازار

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد و تجربه کرده باشید که چند وقتی است بازار خوب شده یا این‌که چند وقتی است بازار بد شده یا از سوددهی افتاده ؛ و از معامله گران زیاد شنیده می شود که می‌گویند : بازار امروز خوب و تحلیل پذیر است و سیگنال‌های خوبی را به تعداد زیاد صادر می‌کند و یا برعکس ، بازار امروز خراب بود و حدضرر های زیادی فعال گشت و یا گفته می‌شود بازار تحلیل پذیر نیست و الگوهای زیادی نقض شده و سیگنال‌های خوبی نمی‌دهد . یا در شبکه ی اجتماعی دیده باشید که بین معامله گران این صحبت ها رد و بدل می شود که مثلا این هفته بازار خوب بوده یا خوب نبوده این موضوع در بازه های زمانی مختلف باعث می‌شود که بگوییم : امروز بازار خوب یا بد است و یا چند روز یا یک هفته و حتی یک یا چند ماه است که بازار خوب یا بد است .

این موضوع سبب شده معامله گران به دنبال این باشند که بخواهند به تعریف درستی از مفهوم خوب یا بد بودن بازار دست یابند، و بخواهند برای خود یا دیگران مشخص کنند که چه زمانی بازار در حال خوب خود قرار دارد و چه زمانی در حال بد خودش است . چون اگر بازار در حال بد قرار دارد ، معامله گر نباید ترید نماید ، چون تکلیف فروشندگان و خریداران بزرگ بازار مشخص نیست . اگر شخصی در این بازار ترید نماید ، در بازاری معامله می‌کند که ریسک معامله بسیار بالا است ، چون آن معامله گران موثری که قرار است با پولهایشان حرکت موثری در بازار شکل دهند ، هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته اند و ما مجبوریم با معامله گران ُخرد و با پولهای کوچک که اکثرا رفتارشان نیز هیجانی
است ، معامله نماییم . و یا زمانی که بازار خوب است باید معامله گر آن را تشخیص دهد تا بتواند تعداد بیشتری از معاملات را که احتمال موفقیتشان نیز بالاتر است ، ترید نماید تا بتواند جبران زمانی که بازار بد بوده و ترید نکرده یا سود کمی کرده و یا با ضرر معاملات خود را بسته ، را جبران نماید.

مسئله اینجاست که بازار هیچگاه به یک حالت حرکت نمی‌کند همیشه روی یک روال نیست و حالت های مختلفی را دارد و مدام تغییر می‌کند. به این خاطر سه تا از پر تکرارترین این حالت ها در این بخش از آموزش مورد بررسی قرار می گیرد که وقتی ما این بخش را یاد می‌گیریم دیگر نیاز نیست برای فهمیدن چرخه ی بازار بخواهیم به بازار هزینه بدهیم یا ضرر
کنیم و قبل از اینکه این چرخه به وجود بیاید ما این را فهمیده ایم .

حالا چرا می گوییم با هزینه نکردن یا هزینه ی خیلی کم یاد بگیریم هر چند که می توانیم با خوب سود کردن هم این را متوجه شویم ، چون گقتیم ممکن است تجربه کرده باشید که احساس می‌کنید که چند وقتی بازار است خوب شده یا بد شده، خوب این خودش نوعی ضرر محسوب می‌شود چرا ؟ چون شما اگر از قبل بدانید بازار به چه شکل حرکت می‌کند ، از قبل نمی آیید با سودها محدود و اندکی از بازار خارج شوید ، بلکه کل آن پتانسیلی که وجود دارد را استفاده می‌کنید.

ما در بررسی چرخه بازار می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که چه نشانه هایی در بازار دیده شود ما می توانیم بگوییم بازار خوب است یا بازار بد است . در این بررسی نوع بازار یا نوع تایم فریم فرقی ندارد .

چرخه بازار ابتدا با اسپایک شروع می شود اما بصورت کلی دو چرخه در بازار وجود دارد و بیشتر دیده می‌شود : یا بازار رنج یا رونددار است.

چرخه ی اسپایک در بازار های معاملاتی خیلی کم دیده می شود و می‌توان گفت : به ندرت به وجود می آید . پس ما بیشترین تمرکزمان را روی چرخه ی ترند یعنی روند های صعودی یا نزولی می‌گذاریم .

در چرخه Trend ، بازار از گام و اصلاح هایی تشکیل شده که اصلاح ها بیش از 50% قیمت را برنمی گردانند و تا زمانی که این توالی تکرار می‌شود بازار ما روند دار ترند است.

سومین چرخه بازار چرخه رنج است . در چرخه Range ، یک بازار نوسانی داریم که بسته به فاصله بین دو نوسان ، می‌تواند به صورت یا باشد ، یعنی اگر فاصله بین دو محدوده در حد کارکشن و حتی کمتر باشد به آن رنج چوپی می گویند و اگر محدوده نوسان قیمت در حد 1 تا 2 اکستنشن متن بازار باشد به آن رنج sideway می گویند .

رنج ها بعد ازچرخه ترند ، اکثرا به صورت رنج چوپی دیده می شوند و جایی که دیگر، معامله گرهای سازمانی به اندازه کافی سودشان را از بازار گرفته اند و دیگر در بازار تحرکی ندارند که معامله گرهای حرفه ای بخواهند از آن بهره ببرند و معامله گرهای حرفه ای هم به اندازه کافی در بازار سود کرده اند و نشانه های پایان روند را به خوبی می‌شناسند ؛ اما کسانی که دنبال تاییدیه های بیشتر بودند یعنی معامله گران ُخرد یا کسانی که حتی صبر می کنند یک روند در سه تا تایم فریم مختلف ایجاد شود و از تایم فریم پایین تا تایم فریم بالا معامله می‌کنند، اینها دیگر دیر متوجه پول و قدرت قیمت در بازار می‌شوند و پول و مهارتشان هم به اندازه همان درکشان از بازار است یعنی کم است. بعد از ورود این طیف از معامله گران ، قیمت وارد چرخه رنج می شود ، چرا؟ چون پول این‌ها نه اینقدر زیاد است و نه آنقدر قدرت دارد که بازار را نزولی کند و یا صعودی نماید .

البته همان‌گونه که قبال نیز اشاره شد ، یک چرخه دیگر هم در بازار وجود دارد که خیلی کم در بازار دیده می شود و آن چرخه است ، اسپایک یک مدل از ِلگ است ، وقتی در لگ قیمتی، خصوصیت قدرت نمایان می‌شود تبدیل به یک اِکستِنشن می‌شود ، همانطور که لگ های ضعیف را کارکشن می گوییم .

اما یک مدل دیگری ِلگ داریم که این لگ اکستنشن ِرکشن نیست بلکه اِسپایک است یعنی خیلی قوی‌تر از اکستنشن است و نشانه های قدرت در آن خیلی بیشتر است . این چرخه کال از یک اکستنشن قوی ساخته شده که به خاطر آرایش کندلی خاصی که دارد به آن اسپایک گفته می‌شود . این حرکت در ابتدای روند جدید دیده می شود و معامله گران موثر بنا به هر دلیلی رانت ، فاندامنتال ، دستور و یا .. وقتی پول‌هایشان را وارد بازار می کنند ، وقتی می‌دانند در ابتدای روند قرار است وارد شوند ، نمی آیند با پول کم وارد شوند بلکه با پولهای بزرگ وارد می شوند تا سود بیشتری ببرند ، در نتیجه فشار خیلی زیادی پشت قیمت وجود دارد و این امر سبب می‌گردد یک اکستنشن پرقدرت تشکیل شود و تنها یک توقفی در حد 3-5 کندل استال داشته باشد و بعد از آن به اسپایک خود ادامه دهد.

ورود به کابین
شگفت زده می شوید!

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 0 تعداد کل دیدگاه ها: 11,205

    شما اولین دیدگاه را ثبت کنید!

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

0 | 11,205
+

ثبت اولین دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
ثبت نام
ایمیل *
ویرایش ایمیل

همه قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال را خوانده ام و می پذیرم.

یک ایمیل حاوی لینک بازیابی رمز عبور برای شما ارسال گردید. لطفا بعد از دریافت روی آن کلیک نمایید.
اعتبار این ایمیل 5 دقیقه است.
لغو
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید