انواع روش های تحلیل؛

برای اینکه در بازارهای مختلف بتوانید متوجه شوید که الان بهترین موقعیت معاملاتی روی کدام نماد است، و آیا خریدار باشید یا فروشنده، باید روشی را برای بررسی نمودارها انتخاب کنید.

روش‌های مختلف تحلیل وجود دارند که شما از طریق آنها می‌توانید موقعیت‌های خرید یا فروش را تشخیص دهید؛ اما شما به طور همزمان از همه این روش‌ها استفاده نخواهید کرد و یکی از آنها را باید انتخاب کنید.

بهترین روش تحلیل آن است که، احتمال موفقیت بالاتر، سوددهی بیشتر، نتیجه سریع‌تر معاملات و استرس کمتر داشته باشد.

 یعنی مقدار سوددهی و درصد موفقیت بالاتری داشته، و از همه مهم‌تر اینکه معامله‌گر چقدر با آن راحت است.

دو دسته اصلی وجود دارد.

1 –  مالی کلاسیک؛

براساس نظر آقای یوجین فاما، اقتصاددان سرشناس و دریافت کننده جایزه نوبل اقتصاد 2013 و دنیل کانمن و الوین رات که دیگر دریافت کنندگان جایزه نوبل اقتصاد در سال‌های مختلف هستند، هرگونه روشی که از ابزارهای محاسباتی (گن، الیوت، فیبوناچی) و الگوهای تاریخی (کندل استیک، الگوهای هارمونیک، کلاسیک) و محاسبات ریاضی (اندیکاتور، اسیلاتور) و هر گونه تحلیل تکنیکال دیگر استفاده کند، در دسته مالی کلاسیک قرار می‌گیرد.

بر اساس تعاریف جدید اقتصاد مدرن، مالی کلاسیک (انواع روش‌های تکنیکال و فاندامنتال) فقط برای توجیه حرکات قیمت بر اساس رفتار تاریخی‌شان است.

یعنی فقط در جایگاه تحلیل‌گری قرار دارند نه معامله‌گری، و این به خاطر تمرکز مالی کلاسیک بر روی توجیه رفتار قیمت است.

مالی کلاسیک چطور شکل گرفت؟

از آنجا که انسان همواره در تلاش است تا برای زندگی بهتر و ایمن‌تر قوانین مشخصی داشته باشد، مثلا قوانین تحصیل، کسب و کار، رانندگی، اداره‌جات و غیره؛ که در طول زندگی روزمره خود دائما از آن نفع می‌برد، برای معامله در بازارهای مالی نیز سعی بر ایجاد قوانین بر اساس رخدادهای گذشته کرده ولی از قانون توالی تصادفی در بازارهای کارا قافل شده.

 دقیقا مثل زمانی که دوست داریم بدانیم که رشته تحصیلی‌مان چه شرایطی دارد و چند واحد است، چند ترم تا الان رفته‌ایم و چه کتاب‌هایی را باید بخوانیم؛ و یا چه ساعاتی و چه روزهایی باید سرکار باشیم و در برابرش در پایان ماه چه مقدار پولی را دریافت می‌کنیم.

 پس همانطور که بشر در زندگی معمولی قانونمندی را دوست دارد، تا راحت‌تر و ایمن‌تر زندگی کند و تصمیم بگیرد، همین را هم در بازار بوجود آورده و این تعریف درستی از مالی کلاسیک است.

اما عیب روش‌هایی که در دسته مالی کلاسیک قرار می‌گیرند چیست؟

اینکه بر گذشته بازار تمرکز دارند، و مخصوصا تمایلات و تصمیمات جاری معامله‌گران موثر حاضر در بازار را مورد توجه قرار نمی‌دهند.

 صرفا به دلیل اینکه قیمت در گذشته حرکاتی داشته که پس از آن رفتاری تکرار پذیر انجام داده و می‌توان آن‌ها را از هر طریقی الگو سازی کرد، دلیلی برای نتایج مشابه پس از الگوها با احتمال بالا ندارد.

چون شرایط اقتصادی، تمایلات، هیجانات و احساسات معامله‌گران موثر حاضر در حال جاری بازار در زمان‌های متفاوت یکسان نیستند، و معامله‌گران موثر حاضر در زمان حال بازار می‌توانند رفتارهای متفاوت نسبت به شرایط یکسان گذشته داشته باشند.

پس اگر الگویی قیمتی در نمودار شکل می‌گیرد، فقط و فقط به دلیل توالی تصادفی در بازارهای کارا به دلیل پویایی زیاد این بازارهاست.

حالا متوجه شدید چرا هرچه بیشتر روش‌های مختلف تحلیل یاد می‌گیرید و بهتر تحلیل می‌کنید، نمی‌توانید در معاملات‌تان سود کنید؛ چون شما تمرکزتان روی تحلیل‌گریست، نه معامله‌گری.

2 – مالی رفتاری؛

بر اساس تعاریف آقای یوجین فاما و دیگر اقتصاددانان دریافت کننده جوایز نوبل اقتصاد در اقتصاد نوین، هر روشی که تمرکزش بر روی سرنخ‌های رفتار حال حاضر قیمت باشد، و فارغ از رفتار گذشته قیمت، بر روی رفتار زمان جاری دیگر معامله‌گران موثر حاضر در بازار باشد، در دسته مالی رفتاری قرار دارد.

در مالی رفتاری مهم نیست که چه خبر ویا آمار اقتصادی منتشر می‌شود، چون اینها محرکی برای حرکات سریع‌تر و شدیدتر در جهت سرنخ‌های رفتار قیمت هستند.

مهم نیست قیمت در گذشته چگونه رفتار کرده و چه الگویی داشته، بلکه مهم است که معامله‌گران در دام افتاده و معامله‌گران در جهت روند حال حاضر بازار و تنشهای مالی و روانی آنها شناخته شوند.

طبق تعاریف اقتصاددانان نام برده شده، مالی رفتاری بر انجام معامله قیمت بر اساس سرنخ‌های آن است و سعی دارد بر اساس شناسایی رفتار، احساسات و هیجانات مالی و روانی دیگر معامله‌گران موثر حاضر در بازار، بهترین ورود به معامله و انجام استراتژی خروج بر اساس همان سرنخ‌هاست.

کارآمدترین روش معامله‌گری بر اساس مالی رفتاری، اولین بار توسط ریچارد وایکوف، معامله‌گر آمریکایی در بازار سهام و بنیان‌گذار و سردبیر مجله وال استریت، که در زمان خودش از بهترین تحلیل‌گران شناخته میشد، بنیان گذاشته شد.

ریچارد وایکوف معروف به افسانه وال استیت و به عنوان پدر پرایس اکشن در جهان شناخته می‌شود.

او که همزمان در یک بانک وظیفه انجام معاملات در تابلوی معاملاتی را داشت، با ادغام مالی کلاسیک و عمق بازار و مالی رفتاری، پراس اکشن را برای اولین بار در دنیا مطرح کرد.

اکنون احمدرضا جبل عاملی با ادغام پرایس اکشن واقعی (ریچارد وایکوف) و مالی رفتاری و دو دهه تجربه خویش در معامله‌گری، سبک چارتیکال (سنتیمنتال گذشته) را بنیان گذاری کرد، که بسیاری از معامله‌گران قدیمی او را پدر پرایس اکشن ایران می‌دانند.

با توجه به اینکه قوانین بازارسازی، نقدینگی اکنون بازارها، شرایط اقتصادی بین المللی و هیجانات مالی و روانی جامعه معامله‌گران حال حاضر بازارها مانند زمان ریچارد وایکوف (حدود سال 1900 میلادی که پرایس اکشن بنیان گذاری شد) نیست، اما چارتیکال با حفظ اصالت پرایس اکشن ریچارد وایکوف بر اساس موارد ذکر شده طراحی شده است، بهترین روش معامله‌گری مطابق با مالی رفتاری در دنیاست.

ریچارد وایکوف
ریچارد وایکوف

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 2 تعداد کل دیدگاه ها: 11,205
 • مژگان زین العابدینی 6 ماه پیش

  0


  اگه ممکنه در مورد مالی عصبی هم توضیح بدین
  ممنون
  • پاسخ عرفان صغیر: 6 ماه پیش

   0

   درود بر شما خانم زین العابدینی عزیز
   چشم حتما🌹🌹

  بیشتر
  1 / 1
  به صفحه:

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

2 | 11,205
+

ثبت دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

بهترین بروکر فارکس
تجربه ایمن با بروکر حرفه‌ای
دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
ثبت نام
ایمیل *
ویرایش ایمیل

همه قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال را خوانده ام و می پذیرم.

یک ایمیل حاوی لینک بازیابی رمز عبور برای شما ارسال گردید. لطفا بعد از دریافت روی آن کلیک نمایید.
اعتبار این ایمیل 5 دقیقه است.
لغو
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید