اصلاح(کارکشن)در بازار

انواع اصلاح (کارکشن)

در بازارهای معاملاتی یکی از سرنخ های بسیار مهم، کارکشن ها می­‌‌باشد که می توانند اطلاعات مفیدی را برای ورود به معامله به معامله­‌گر بدهند.

کارکشن ها در روش چارتیکال جبل عاملی دارای انواع مختلفی می­‌باشند که به توضیح آن خواهیم پرداخت.

اکستنشن و کارکشن در بازارهای معاملاتی به مثابه دم و بازدم در انسان می­‌باشد.

همان‌گونه که انسان برای زنده ماندن و ادامه حیات می­‌بایست دم و بازدم، هر دو را با یکدیگر داشته باشد و هرگز یکی از آنها به تنهایی نمی تواند انسان را زنده نگه دارد، در بازارهای معاملاتی نیز اکستنشن و کارکشن به همین منوال است.

هر گاه بازار یک حرکت صعودی یا نزولی را بی وقفه ادامه می‌­دهد، معامله‌­گر می­‌بایست متوجه شود که آن تایم فریم مناسب نیست و باید به تایم فریم بالاتر برود و اگر تایم فریم بالاتر نیز به همین صورت است، باید دریابد که قیمت ناسالم و غیر واقعی در حال رشد بوده و در واقع یک حباب است.

در روش چارتیکال جبل عاملی، زمانی که بازارهای معاملاتی اصلاح می­‌کنند، موقعیت ورود به معاملات، خواه معاملات ادامه دهنده باشند و خواه برگشتی را می سازند. در هر حالت بنابر برهان خلف، به اصلاحات نیاز است و در بخش های آتی به تفصیل آن خواهیم پرداخت.

انواع کارکشن

اگرچه کارکشن ها دم و بازدم بازار هستند و باید وجود داشته باشند که بتوان  از وضعیت سلامت آن مطمئن شد، اما انواع کارکشن نیز به معامله‌­گر سرنخ هایی را می دهد.

به عنوان مثال اکنون در بازار چه مقدار نقدینگی وجود دارد؟ یا در حال حاضر بازار چه مقدار حرکاتی را خواهد داشت؟ معامله­‌گر می­‌بایست ابتدا با انواع آنها از نظر مشخصات فنی و شکل ظاهری آشنا شود.

کارکشن استال

یکی از انواع اصلاح، کارکشن استال می باشد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می­‌کنید، در کارکشن های از جنس استال پس از کامل شدن اکستنشن و زمانی که قیمت می­خواهد کارکشن انجام دهد، نمی­‌تواند بیشتر از 15 درصد مقدار اکستنشن را برگشت بزند و کارکشن یا اصلاح عمیق نخواهد شد.

به عنوان مثال هنگامی که یک اکستنشن ساخته شده است و به اندازه­ی 100 پیپ حرکت داشته است، کارکشن آن نمی­تواند بیشتر از 15 پیپ یا همان پانزده درصد شکل بگیرد و حرکت را اصلاح کند.

پولبک

فشار موجود در استال، یعنی آن معامله­‌گرانی که با سماجت و تمایلات و هیجانات خود پول های زیادی را در اعداد بدتر وارد معامله کرده اند، بر اساس تئوری حراج دائما و سرسختانه در حال معامله بوده اند.

به علت فشار هیجانات و تمایلات معامله­‌گران، اکستنشن زیاد بوده و زمانی که قیمت می‌­خواهد کارکشن بسازد، به خاطر فشار نقدینگی، قیمت نمی­‌تواند بیشتر از 15 درصد از مسافت طی شده توسط اکستنشن را پس بزند و استال  پیش می­‌آید. حالت استال باید بین 3 تا 5 کندل باشد. به عبارتی فشار می­‌بایست به اندازه‌­ای زیاد باشد که بیش از این نتواند در این منطقه بماند و مجددا حرکت خود را ادامه دهد.

معامله­‌گر باید این نکته را در نظر داشته باشد که استال پس از اسپایک شکل می­‌گیرد و اسپایک اولین حرکت (اکستنشن) یک روند جدید است که بسیار پر قدرت بوده و از کندل­‌های کوچک آغاز می­‌شود. به تدریج کندل ها بزرگ تر شده و این یعنی تنها در ابتدای روند­ها استال را می‌­توان یافت.

هیچ گاه در گام های دوم و سوم حرکت استال وجود ندارد و اگر بر حسب توالی تصادفی یک اصلاح به شکلی شبیه به استال ایجاد شد، باز هم از نظر قدرت معامله گران در جهت روند خوب است اما به کیفیت اولین گام نیست. این اتفاق در میانه‌­ی راه یک روند می­‌تواند بخاطر یک هیجان کاذب مثل انتشار یک خبر باشد.

معامله­‌گر می‌­بایست در نظر داشته باشد که برای تشخیص یک کارکشن از جنس استال به 3 تا 5 کندل نیاز است و اگر بیشتر از 5 کندل شد، حرکت چوپی (آشفته) بوده و کمتر از 3 کندل نیز یک رفتار معمولی در ادامه یک اکستنشن است .

به خاطر بالا بودن سماجت مالی معامله گرهای سازنده اکستنشن، زمانی که قیمت می­‌خواهد کارکشن بسازد اجازه­ی پس زده شدن نداشته و فقط می تواند حداکثر تا 15 درصد اکستنشن را برگردد و به این ترتیب قوی ترین حالت اصلاح، کارکشن استال است.

پولبک

حالت بعدی از انواع اصلاح، حالت پولبک است. پس از آنکه قیمت یک اکستنشن ایجاد کرد، انتظار می رود که یک کارکشن نیز داشته باشد، اما بیشترین حدی که این کارکشن می­‌تواند برگردد 50 درصد است و نباید بیشتر از 50 درصد از مسافت اکستنشن خودش را اصلاح کند.

مثلا در یک روند صعودی اگر اکستنشن آخر 100 پیپ بوده است، نباید بیشتر از 50 پیپ ریزش وجود داشته باشد و در غیر این صورت دیگر این حالت یک کارکشن نیست و یک اکستنشن خواهد بود و در این صورت با مشاهده‌­ی یک کارکشن ضعیف چنین انتظار می­‌رود که روند نزولی ادامه پیدا کند. یکی دیگر از انواع کارکشن که یک حالت ضعیف­، معمولی و پر تکرار در بازار است پولبک می باشد.

پولبک معمولی یا پولبک ساده بدین معناست که بعد از اکستنشن، قیمت، پولبکی را انجام دهد که بین 15 تا 50 درصد برگردد.

چرا نباید بیشتر از 50 درصد اصلاح اتفاق بیفتد؟

فرض کنید که قیمت برای ایجاد یک اکستنشن صعودی نیاز به انجام صد لات معامله یا صد هزار قرارداد معامله دارد تا آن اکستنشن صعودی ساخته شود. مسلم است که یک حرکت پرقدرت در یک جامعه­ شکل گرفته و منجر به یک اکستنشن شده است.

حال اگر قیمت تا پنجاه درصد خود را اصلاح کند می­توان چنین استنباط کرد که معامله‌­گران سازنده­‌ی اکستنشن، خواه صعودی و خواه نزولی، در صورتی که کارکشن تا 50 درصد اکستنشن را اصلاح کند، در واقع هنوز حداقل به اندازه  50 درصد پابرجا هستند و تمایلاتشان تغییر نکرده و به طور جدی حرکت قیمت در جهت قبلی ضعیف نشده است.

اما فرض کنید که این اصلاح بیشتر از پنجاه درصد شود و مثلا به 60 درصد برسد، زمانی که قیمت خود را 60 درصد اصلاح کند یعنی صد واحد معاملاتی داشته ایم که به فرض مثال از جنس خرید بوده اند، اما 60 درصد اصلاح شده است، به عبارتی 60 واحد معاملات فروش در بازار آمده و 40 واحد معامله‌­ی خرید باقی مانده است که این یعنی جامعه کوچک‌تری از سازندگان اکستنشن باقی مانده اند.

دریافتیم هرچند که یک حرکت پرقدرت وجود داشته باشد، نحوه اصلاح بسیار مهم است. از این طریق می‌­توان مطمئن بود که هنوز جامعه­‌ی بزرگتر، جامعه­‌ی سازنده­‌ی اکستنشن است، چون اگر به عنوان مثال اصلاح به 60 درصد برسد در واقع جامعه ی  قوی تر با این 60 درصد  هستند و اگر یک کارکشن برخلاف آن ایجاد شود، مثلا در یک روند صعودی در این حالت دیگر حرکت صعودی نیست بلکه می توان گفت که یک حرکت نزولی در حال شکل گیریست و یا حداقل بازار به حالت رنج درآمده است.

کمپلکس پولبک

کمپلکس پولبک ضعیف‌­ترین حالت روند است؛ زیرا معامله­‌گران سازنده‌­ی اکستنشن به اندازه­ای قوی نبوده و سرسختی و سماجت نداشته اند که وقتی بازار وارد فاز کارکشن شد، فقط یک بار به قیمت اجازه دهند که به عقب برگردد و یک پولبک انجام دهد. به عبارتی معامله­‌گران مخالف اکستنشن توانسته­‌اند که دو بار یعنی دو حرکت مخالف قیمت را برگردانند. به این حالت complex pullback یا اصلاح چندگانه گفته می‌­شود.

کمپلکس پولبک

 همانطور که در تصویر فوق مشاهده می­‌شود، قیمت مانند پولبک ساده یک برگشت دارد و حتی آماده­‌ی حرکت نیز می‌­شود، اما یا به خاطر عدم خرید دوباره و پرقدرت خریداران روند صعودی و یا فشار فروش بیش از حد فروشندگان مخالف، قیمت، صعود دوباره را شروع نکرده و نمی‌­تواند اکستنشن بعدی را بسازد و دوباره ریزش می­‌کند. در این صورت کامپلکس پولبک یا اصلاح چند گانه تشکیل شده است که حاکی از ضعیف­‌‌تر شدن معامله­‌گران در جهت روند و یا قوی­تر شدن معامله­‌گران مخالف روند می­‌باشد.

در کامپلکس پولبک دو لگ برگشت وجود دارد و برای قیمت، دو پولبک به صورت پیوسته در کارکشن اتفاق می افتد، اما حالت دیگری نیز وجود دارد که فقط با صرف زمان رخ می­‌دهد. یعنی یا مانند تصویر فوق دو اصلاح مانند پولبک، پیوسته و پشت سر هم رخ می‌­دهد و یا  حرکت اصلاحی قیمت به ظاهر کش می­‌آید و با ایجاد کندل های فرسایشی، یعنی کندل های ضعیف که حاکی از کمبود نقدینگی و یا بلاتکلیفی معامله­‌گران است، شکل می­‌گیرد و حرکت اصلاحی از نظر زمانی طولانی انجام می­‌شود.

نویسنده:عرفان صغیر

دیدگاه ها و پرسش ها

تعداد دیدگاه های این صفحه 7 تعداد کل دیدگاه ها: 11,541
 • محتشم 1 ماه پیش

  0

  پیروز و موفق باشید
  • پاسخ عرفان صغیر: 1 ماه پیش

   0

   درود بر شما جناب محتشم عزیز
   سپاس فراوان

 • فرزادداودی 5 ماه پیش

  0

  سلام حالتون چطوره خوب هستین؟ توصیحات عالی بود یه سوال بعد از شکل گرفتن اسپایک خوب قاعدتن ما باید منتظر استال باشیم در این صورت اگر استال بیش از 5 کندل شد ما منتظر بلوغش می ایستیم تا لبه ورود مجدد بگیریم یا اینکه اون دیگه رنج چوپی هست و ورود مجدد از قواعد و سرنخ های معامله در رنج چوپی پیروی میکنه؟
  • پاسخ عرفان صغیر: 5 ماه پیش

   0

   درود بر شما جناب داودی عزیز
   قربان شما
   بله در اینصورت باید منتظر اصلاح و بلوغ مناسب باشیم مگر اینکه نشانه های ضعف را ببینیم.

   • پاسخ فرزادداودی: 5 ماه پیش

    0


    ما وقتی اسپایک داریم کندل های بی وزنو بخاطر اینکه میگیم سرسختی و هیجان بالاست قبول میکنیم ولی خوب وقتی بیش از 5 کندل شده یعنی اون سرسختی و هیجانه وجود نداره که ادامه ترند رو بزنه و همچنین معامله گر مخالفی هم نیست که عمق بیش از 15 درصدو بزنه یعنی توی بازار نه خریدار قوی داریم نه فروشنده قوی، خوب دیگه چرا منتظر بلوغش بایستیم؟

 • sajadi 9 ماه پیش

  0

  پرایس اکشن ناب 🙏🙏👍👍
  • پاسخ عرفان صغیر: 9 ماه پیش

   0

   لطف دارید شما جناب سجادی سپاس فراوان

  بیشتر
  1 / 1
  به صفحه:

دیدگاه شما

دیدگاه ها و پرسش ها

7 | 11,541
+

ثبت دیدگاه

با تبادل تجربه و نظر زمان بخرید

پاسخگویی حداکثر 30 دقیقه کاری

بهترین بروکر فارکس
تجربه ایمن با بروکر حرفه‌ای
دریافت هدایا و ورود به چارتیکال
بستن همه
بستن موقت
قوانین و مقررات مجموعه چارتیکال

افشای ریسک:

انجام معامله در بازارهای مالی اعم از سهام‌ها، ارزها، کالاها، شاخص‌ها، رمزارز‌ها، آتی و... ممکن است به ایجاد ضررهای بزرگ به سرمایه شما و حتی شاید از بین رفتن همه سرمایه‌ای که در بازار دارید منتهی شود. لذا انجام هرگونه معاملات در این بازارها تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول همه ریسک‌های موجود و همچنین اعمال تکنیک‌های مديريت سرمايه صورت گیرد. و ضمنا هرگونه از آموزش‌ها، محتواها، ابزارها، نظرات و تحلیل‌هایی که از جانب احمدرضا جبل عاملی، اساتید، مربیان و هریک از دانش پذیران مجموعه و وبسایت چارتیکال در خصوص آموزش و موقعيت‌های معاملاتی در هر محیط آموزشی این مجموعه اعم از آنلاین و حضوری و همچنین خدمات تحت وب یا نرم افزارهای مربوطه فقط جنبه آموزشی داشته و به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش به هیچ وجه تلقی نمی‌گردد و ممکن است به دلیل ریسک‌های انکار ناپذیر معامله‌گری موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه شما شود.

با توجه به ماهیت کلی همه‌ی بازارهای معاملاتی ضرر جزئی جدا نشدنی از نتایج معاملات و عملکرد همه‌ی معامله‌گران که با روش‌ها یا ابزارهای مختلف معامله می‌کنند می‌باشد، پس به طور طبیعی به هر روشی که در بازار معامله شود ضرر در کمین معامله‌گر است. مجموعه چارتیکال جبل عاملی فقط یک مجموعه علمی بوده که هدف آن ارتقاء دانش و آگاهی علاقه‌مندان به بازارهای مالی است و هیچگونه قصد تشویق و یا ترویجی برای ورود به بازارها یا انجام معاملات در آنها را ندارد و استفاده دانش پذیران و مصرف کنندگان چه از آموزش‌ها، محتوا ها،ابزارها، پشتیبانی‌ها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها و... در هر محیط آنلاین یا حضوری کاملا بستگی به برداشت‌ها، یادگیری، مهارت و استعداد هر فرد دارد.

همچنین یادآور می‌شویم که همه محتواها، آموزش‌ها، ابزارها، پشتیبانی‌ها که چه به صورت رایگان و چه با پرداخت هزینه می‌باشند تنها برای استفاده شخصی بوده و استفاده کننده یا دانش پذیر حق هیچگونه انتشار، آموزش، ارائه سیگنال یا تحلیل به غیر یا حتی در اختیار دادن پنل کاربری و آموزش‌ها را به هیچ فرد دیگری را ندارد که در صورت تخطی با توجه به حق کپی رایت و حقوق مولف پیگیری قانونی خواهد شد و دسترسی کاربر از همه خدمات قطع خواهد شد. در چنین صورتی هیچ هزینه‌ای که به مجموعه چارتیکال یا آقای احمدرضا جبل عاملی پرداخته است به شخص خاطی عودت نشده و حق هیچگونه اعتراض ندارد. زیرا این کار ضمن عدم رعایت حقوق کپی رایت به معنای فسخ یک طرفه بوده و حق هر گونه اعتراض و شکایت را از خود سلب کرده است.

تبلیغات، نرم افزارها یا شرکت‌های معرفی شده از طرف جناب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال جبل عاملی تنها به عنوان پیشنهادی به هدف سهولت دانش پذیران و استفاده کنندگان می‌باشد و دقت، سرعت، صحت و پشتیبانی هرگونه عملکرد یا ارائه خدمات یا داده‌ها هیچ مسئولیتی برای جانب احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال نداشته و تحقیق و مسئولیت استفاده از این نرم افزارها، داده‌ها و یا شرکت‌ها بطور کامل بر عهده استفاده کننده است و استفاده کاربر یا دانشجو از هریک از آنها به منزله قبول ریسک و مسئولیت بوده و هیچگونه مسئولیت یا تعهدی برای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

افتتاح حساب معاملاتی و یا هرگونه همکاری دیگر با هر یک از کارگزاری‌ها یا صرافی‌های معرفی شده توسط احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مستلزم و به معنای قبول شرایط، مقررات و متن قرارداد و مواقتنامه کارگزاری یا صرافی مربوطه طبق قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت مربوطه از طرف مصرف کننده ( کاربر یا دانشجو) می‌باشد. هرگونه دقت، صحت و سرعت انجام خدمات یا پشتیبانی تماما توسط شرکت‌های مربوطه انجام و پیگیری می‌شود. هرگونه افتتاح حساب یا همکاری با کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها به منزله قبول مسئولیت مصرف کننده بوده و هیچگونه تعهد یا مسئولیتی برای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال ندارد و شخص حق هرگونه اعتراض یا شکایت از ایشان و مجموعه چارتیکال را از خود سلب کرده است.

شرايط برگشت وجه ثبت نام دوره ها:

آموزش‌ها، محتواها‌، ابزارها، کوچینگ‌ها، ورکشاپ‌ها، محصولات و هرگونه خدمات چارتیکال احتمالا برای اشخاصی مفید و اثربخش است که اقدامات دانش پذير طبق روال تعريف شده و پیشنهادات و تمرین‌های ارائه شده از طرف مجموعه چارتیکال جبل عاملی به صورت منظم و موثر صورت پذيرند و مهم‌تر از همه ژورنال نويسی نمايد (تا با بررسی ژورنال مربوطه توسط كارشناسان مجموعه چارتیکال نقاط ضعف و قوت مورد ارزيابی قرار گيرند). بازگشت وجه کامل صرفاً تا 7 روز بعد از خرید خدمات یا محصولات امکان پذیر است

برای بازگشت وجه باید از طریق تیکت یا پیام پنل کاربری با مجموعه چارتیکال در ارتباط باشید و با ارسال مدارک اثبات خرید، مراحل تایید هویت و بازگشت وجه را طی کنید؛ در صورتی که برای واریز خود مدرکی مثل رسید پرداخت نداشته باشید، امکان بازگشت وجه به هیچ صورت وجود ندارد و خریدار هم حق و اختیار هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

وجه واریزی صرفا به حسابی واریز خواهد شد که خرید با آن صورت گرفته است.

کالاهای فیزیکی، دانلودی، دوره‌های آموزش ویدیویی یا حضوری، کارگاه‌ها، کوچینگ‌ها و ورکشاپ‌ها قابلیت مرجوعی یا بازگشت وجه ندارند و به هیچ عنوان هزینه‌ای مسترد نخواهد شد، حتی قبل از 7 روز. به این دلیل که این محصولات پس از خرید قابل کپی و تکثیر بوده یا در زمان خرید محصول توسط مصرف کننده بلافاصله همه زیر ساخت‌های ارائه خدمات توسط مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی تهیه و فراهم شده و هزینه‌های مربوطه برای زیرساخت‌ها پرداخت شده است. دقیقا مانند زمانی که بسته یک ماهه اینترنتی توسط مصرف کننده از یک اپراتور خریداری شده باشد ولی حتی 1 دقیقه توسط خریدار استفاده نشود هیچ گونه بازگشت وجهی از طرف اپراتور به مصرف کننده انجام نمی‌شود؛ همانطور که در مثال به دلیل فراهم و پرداخت هزینه‌های زیرساخت ارائه خدمت به خریدار (مصرف کننده) توسط اپراتور، امکان هیچ بازگشت وجهی وجود ندارد، برای همه خدمات و محصولات ذکر شده مجموعه چارتیکال و آقای احمدرضا جبل عاملی نیز هیچ گونه بازگشت وجهی وجود ندارد زیرا در هنگام خرید توسط مصرف کننده همه زیرساخت‌ها بلافاصله برای مدت تعهد پرداخت می‌شود.

امتیازهای سایت چارتیکال

امتیازاتی که در تعاملات با وبسایت چارتیکال به عنوان "دلار" دریافت می‌کنید، صرفا دلار مجازی بوده و فقط قابل استفاده در همین وبسایت می‌باشد و خارج از سایت آکادمی چارتیکال هیچ گونه اعتباری ندارد و حتی قابل برداشت نیست.

با توجه به مسائل امنیت اجتماعی و قوانین سازمان بورس کشور جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن حریم شخصی دانش پذیران، اساتید و مربیان، از ارائه معاملات و یا تاریخچه معاملات معذوریم و در صورت تکرار درخواست و یا ایجاد حاشیه و هرگونه مزاحمت، دسترسی فرد خاطی به همه خدمات قطع خواهد شد و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. تکرار این گونه درخواست به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

حضور همزمان در چند کلاس به علت تضییع حقوق سایر دانش پذیران ممنوع می‌باشد و در صورت تخلف منجر به قطع دسترسی 5 روزه از خدمات چارتیکال می‌شود.

هر گونه رد و بدل کردن شماره تماس یا لینک گروه (واتساپ، ایتا، روبیکا، بله، تلگرام، کلاب هوس، توییتر و... ) فی مابین دانش پذیران و مربیان در محیط ورکشاپ آنلاین، کوچینگ زنده، و سیستم آموزش انلاین ممنوع می‌باشد، و در صورت مشاهده در اخطار اول 1 ماه دسترسی فرد یا افراد خاطی قطع می‌گردد و در صورت تداوم منجر به قطع دسترسی دائمی دانش پذیر به خدمات و محصولات مجموعه چارتیکال می‌شود و هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

هر گونه مبادرت دانش پذیر به دریافت تاییدیه از مربیان به منظور ورود به معامله و درخواست از مربی برای دریافت سیگنال یا تایید نقطه ورود یا گرفتن تایید از مربی برای معامله منجر به دریافت اخطار و قطع دسترسی به خدمات به مدت یک ماه و در صورت تداوم قطع دائمی دسترسی خواهد شد.

هرگاه دانش پذیر پس از استفاده از امکانات آموزشی چارتیکال، مبادرت به تدریس مباحث آموزشی چارتیکال چه به صورت کامل چه به صورت انتخابی به هر صورتی در هر محیطی، به غیر بکند آکادمی چارتیکال جبل عاملی این اقدام را به منزل تکمیل پروسه یادگیری تلقی می‌کند، بنابراین نسبت به انسداد زودهنگام دسترسی دانش پذیر به همه خدمات آکادمی اقدام می‌نماید. همچنین هیچگونه شهریه/هزینه پرداخت شده توسط مصرف کننده، از طرف آقای احمدرضا جبل عاملی یا مجموعه چارتیکال مسترد نخواهد شد. انجام این کار به منزله فسخ یک طرفه قرارداد بوده و شخص خاطی حق هرگونه اعتراض یا شکایت را از خود سلب می‌کند.

لازم به ذکر است که آقای احمدرضا جبل عاملی و آکادمی چارتیکال این موضوع را حق خود می‌دانند که دانش پذیر خاطی ذکر شده را به عنوان استفاده کننده از خدمات و محتوای خویش، در شبکه‌های اجتماعی معرفی نماید و دانش پذیر هم اختیارات و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می کند. همچنین دانش پذیر خاطی این اختیار و حق را به آقای احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال می‌دهد که در صورت این تخطی، ایشان از دانش پذیر خاطی در مراجع قانونی شکایت و پیگیری قضایی در خصوص حقوق کپی رایت کنند. همه قوانین بالا شامل برند و نام آقای احمدرضا جبل عاملی و چارتیکال می‌باشد.

شرایط بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تنها تا 7 روز پس از خرید اولین اشتراک انجام می شود؛ پس از گذشت هفت روز عودت وجه مطابق با بندهای بالا بوده و این ضمانت بازگشت وجه فقط به خرید اولین اشتراک تعلق می گیرد. اشتراک های مادام العمر تا زمانی برقرار هستند که آکادمی چارتیکال فعالیت آموزشی انجام می دهد یعنی مادام العمر به اندازه حیات آکادمی چارتیکال می باشد نه حیات دانشجو. خدمات اشتراک های مادام العمر مطابق با خدمات جاری آکادمی می باشد، نه مطابق با خدمات زمان خرید اشتراک مادام العمر. یعنی آکادمی چارتیکال این حق و اجازه را دارد تا در گذر زمان در راستای ارتقا خدمات خود به صورت یک طرفه خدمات خود را حذف، اضافه یا تغییر دهد. چنانچه هر گونه واگذاری اشتراک به هر شکل به غیر صورت گیرد ضمن فسخ شدن قرارداد از طرف خریدار و قطع دسترسی ها به همه بخش های آکادمی، احمدرضا جبل عاملی و مجموعه چارتیکال این حق را دارند که برابر با ضرر و زیانی که متحمل شده اند پیگیری های قانونی را در خصوص فرد خاطی انجام دهند. اشتراک و دسترسی ها به کلیه خدمات آکادمی چارتیکال تنها برای خریدار بوده و هرگونه اشتراک گذاری با دیگران و یا واگذاری، خلاف حقوق کپی رایت بوده و نقض حقوق کپی رایت و برابر با خیانت در امانت می باشد

امضاي الکترونيکي:

عبارت از هر نوع علامت منضمم شده يا به نحو منطقی متصل شده به (داده پيام) است كه برای شناسايی امضاء كننده (داده پيام)، مورد استفاده قرار می‌گيرد که با استفاده از وسایل ارتباط از راه دور که عبارت از هر نوع وسيله‌ای است كه بدون حضور فيزيكی همزمان تامين كننده و مصرف كننده جهت فروش كالا و خدمات استفاده می‌شود و به صورت عقد از راه دور که ايجاب و قبول راجع به كالاها و خدمات بين تامين كننده و مصرف كننده با استفاده از وسايل ارتباط از راه دور است انجام می‌شود.

هر گاه قانون وجود امضاء را لازم بداند امضای الکترونيکی مكفی است.

آیا قوانین و مقررات چارتیکال را می پذیرید؟
بله، قوانین را می پذیرم
خیر
بله
خیر

X
Sign up
Email *
Edit Email
An email containing a confirmation link has been sent to you. (credit 5 minutes)
Cancel
تیکت
درخواست پشتیبانی
سحر شیرینی مسئول حساب کاربری شما
درخواست جدید
درخواست های پشتیبانی
اطلاعیه ها
موضوع درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره های تخصصی
عنوان درخواست خود را انتخاب کنید:
دوره چهار ماه پشتیبانی
پرسش های متداول:
دوره چهار ماه پشتیبانی شامل چه خدماتی میباشد؟
متن درخواست:
افزودن پیوست: ( * حداکثر حجم مجاز: 3 مگابایت | * فرمت های مجاز: jpg / png )
انتخاب فایل

فایل ضمیمه را انتخاب کنید

فرمت فایل معتبر نیست!
حجم فایل بیشتر از 3 مگابایت است!
ارسال درخواست

جهت ارسال تیکت لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید